Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az egyik kicsi, a másik...

Ha az egyik kicsi, a másik pici, hogy oldjátok meg a kúszás-mászást?

Figyelt kérdés

A lányom elkezdett kúszni, ami nagyon jó, és nagyon rossz:(

Eddig a kiságyban nagyon szépen elvolt, viszont tér kell már neki is.

Viszont a nagy, szóval ő felér két hurrikánnal is.

Hová tegyem a kicsit, hová a nagyot, ha nem akarom a napokat a balesetin tölteni.

A járóka elvetétlt ötlet, mert fantasztikus mászóka, fejest ugrik bele a nagy. Így meg félek, hogy a földön dob hasast a hugára.

Tippek?


2011. máj. 18. 11:09
 1/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Az első 3 sort mintha a gyerekeimről írtad volna. Csak nálunk még az is közrejátszott, hogy amint a kicsi elkezdett helyet változtatni, a nagyon akkor tört ki a tesóféltékenység (erről sokan panaszkodtak, hogy előtte nem volt baj, csak a kicsi helyváltoztatásával kezdődtek a gondok) és folyamatosan rugdosta a kistesót.


A járókát nekem sem nagyon bírták, de okos tanácsot nem tudok adni. Épphogy túléltem ép ésszel ezt az időszakot, pisilést is rohanvást intéztem, és volt hogy rohantam a kicsivel a korházba koponyaröntgenre (bár azt magának okozta a kis lüke).

2011. máj. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a másik, rettentő gyors korához képest, pikk pakk az ágy szélén vigyorog:(

Hála égnek pisilni jön velem a nagy, az baromi érdekes amit csinálok:)

2011. máj. 18. 11:30
 3/7 A kérdező kommentje:
Tesóféltékenység egyenlőre nincs, bár még csak 3.napja kápráztat ügyességével a kishölgy:)
2011. máj. 18. 11:32
 4/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Na igen, nagyszerű élmény a közönség előtti pisilés. De még mindig jobb, mint amikor nincs ott, csak a síri csend a gyerekszobában.... Akkor tuti hogy a konnektort bontják ki épp a falból, vagy a sorkiemelőből szívják ki a festéket.


Viszont egy kis biztatás: az enyémek már 7,5 és 9 évesek, amióta a kicsi is partner a játékban, sokkal jobb. Pl. van hogy hétvégén olyan jól eljátszanak, hogy csak enni és pisilni jönnek ki a gyerekszobából, és tényleg lehet olvasni, mosogatni és port törölni. Nagyon jó testvérek lettek, nem mondom hogy nincs néha vita, de erre nem számítottam akkor, amikor a nagy 2 évesen úgy rúgta szájba a pár hónapos kicsit, hogy dőlt belőle a vér.

2011. máj. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jujj:(

Mire vállalkoztam, te jó ég:)

2011. máj. 18. 11:59
 6/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha most nem bolondulsz meg, utána jó lesz.

Egy gyerekes ismerőseim kérdezgetik, hogy nekem szoktak-e panaszkodni a gyerekek, hogy unatkoznak. Ha mind a kettő ott van, akkor nem. Ha egyedül vannak (másik a mamánál) akkor igen.

Nekem is szenvedés-e az altatás? Egy kislány (egyke) még nagycsoportban megkérdezte az egyik lányomtól, hogy te is anyával alszol? Hát nem. Este mesélek nekik a nappaliban, beküldöm őket a gyerekszobába, ha lefeküdtek akkor kikiabálnak hogy "Puszilhatóak vagyunk", bemegyek, puszi, és kijövök. Nem mondom hogy egyszer-kétszer nem kell bekiabálni hogy vége a viháncolásnak és alvás, de ritkán. Egy átlag este a puszi után kijövök és ők nyugiban alszanak. Egykéknél meg van a szomjas vagyok, félek, csak még egy puszi, stb műsor.

2011. máj. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát, nagylányom 3 éves, örökmozgó, kicsi lányom 10 hós, mászik mint a villám, hát én úgy csinálom, hogy sokszor kevesebb időre teszem ki a picit mászkálni, és megpróbáolm 100%-osan figyelni a picit és a nagyot egyszerre, fontos, hogy ne legyen eltíltva a nagy a picitől, és mindig mondom, hogy óvatosan kell bánni a kistesóval, ő meg ölelgeti (persze néha durván is), ja és együtt másznak, aminek örülök, mert a nagy anno keveset mászott és olvastam hogy ilyenkor nem árt ha "visszakényszerítjük" négykézlábra :-))) kitartást
2011. máj. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!