Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a ruhaszár...

Hogyan oldjátok meg a ruhaszárítást ebben az időben?

Figyelt kérdés

Kislányomra (9,5 hós)legalább heti kétszer kéne mosnom, csak az a baj, hogy mivel bejött a rossz idő, nem tudok az udvarra teregetni csak a lakásba.(55 m2, kicsi a hely).Ráadásul energiatakarékosságból szeretek mindent egyben mosni színfogó kendővel és ilyenkor nem mindig elég a 2 db pelenkaszárító.(Ha minden színt külön mosnék, a gatyánkat a villanyra fizetnénk, meg a vízre.)

Oda szoktam állítani a szárítókat a kandalló közelébe de úgy is 2 nap, mire megszáradnak a ruhák, addig meg csak kerülgetjük a szárítókat és aztán ránk is kell mosni, így kezdődik minden elölről!

Ráadásul elég párás a lakás(régi építés, rossz vízszigetelés)tehát nem jó, ha még én is párologtatok plusszban a ruhákkal.

Van valakinek valami használható, helytekerékos ötlete?


2011. okt. 20. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi 30 nm-es házban lakunk.... Bent szárítunk ilyenkor télen, szerencsére idénre lett egy jó tervünk, hogy hova tesszük a szárítót.


Azért az az 55nm nem lehet olyan kicsi, hogy ne férjen el.

2011. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi 33 nm-en vagyunk, bent szárad, kerülgetjük. Viszont láttam olyan szárítót, amit fel lehet húzni egy görgő segítségével, és akkor fent szárad, ahol nem kell kerülgetni.
2011. okt. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mi is kerülgetjük .. de van egy fürdőkád fölé szerelt szárító is az elődnek köszönhetően.

ott a magasabb helyiségben jobban száradnak a cuccok a meleg levegő felszáll.

ami sürgősen kell oda szoktam rakni .



párezer forintból megvan egy ilyen. dupla hely áll a rendelkezésre .

2011. okt. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"fel lehet húzni egy görgő segítségével"

Igen, az a fregoli.

2011. okt. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!

Igazából én is ezen a fregoli-n gondolkodtam, amit fel lehet húzni, valószínűleg az lesz.

55 m2 nem olyan kicsi, de 85m2-ből lett ekkora kényszerből, a cuccunk meg ugyanannyi, így sok mindent kidobtunk vagy elajándékoztunk.Inkább az elrendezéssel van probléma, de azzal nagyon!

Mégegyszer köszi a válaszokat!

2011. okt. 20. 10:48
 6/11 anonim ***** válasza:

ha nem tudok az udvaron, akkor a garázsban, ott száraz a levegő, bár hidegecske. De amíg nem esik az eső, addig kiteregetem az udvarra és csak akkor viszem be, ha már tényleg csepereg az eső. Kint így is hamarabb megszárad.

Télen volt, hogy a mini lakásunkban éjszakára behoztam a cserépkályha mellé. Ha meglesz a 2. baba, veszek még egy szárítót és váltásban fogom szárítani a cuccokat.

2011. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a kandallóval szemben teregetek mindig, és így pár óra alatt megszárad. Igaz, hogy nekünk van a mosógépen kívül egy 2400 fordulatos centrifugánk is, és csak ennek a használata után teregetek ki. Szinte szárazon veszem ki a ruhákat belőle.
2011. okt. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És ami még megoldás lehetne Neked: lehet kapni olyan 4 emeletes ruhaszárítót, aminek 40 m a szárítófelülete. Az én fogam is nagyon fáj egy ilyenre, de rohadt drága.
2011. okt. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 60 nm-en mosok naponta (van, hogy napi 2x). Van két szárítóállványom (emeletes) meg egy fregoli a fürdőben.


Van egy nagy étkező-nappali konyhánk, itt szokott az egyik állvány lenni, amási meg a gyerkszobába. Ha vendég jön, bezsúfolom minkettőt a gyerekszobába.

Eddig nekem jóidőben könnyű volt, kiraktam a teraszra, de most majd megyek vissza dolgozni, így nyáron is bent a lakásban fognak száradni sajnos a ruhák, mert nem hagyom felügyelet nélkül kint a terszon. (Földszint, ellophajták, vagy egy hirtelen vihar felborítja, szétfújja)

2011. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én délután szoktam mosni, kirakom a teraszra, bármilyen hideg van és este lefekvés előtt hozom be, így nem kell kerülgetni. Reggelre általában megszárad.
2011. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!