Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A rossz evő, válogatós babából...

Anniebianca kérdése:

A rossz evő, válogatós babából sose lesz jóevő gyerek?

Figyelt kérdés
8 hónapos lesz a kisfiam, eszünk pépeset, de őrült válogatós, szinte csak a gyümölcsös püréket,főzelékeket eszi meg. Egyik nap szereti, másik héten ugyanazt már nem.Egyik nap megeszik 200g-ot, másik nap csak 120at akkor is, ha közben mókázok, vagy épp fejen állok.El nem tudom képzelni, miért üvölt az alma-banánpürétől, ha a szájába teszem,és előző héten imádta.Olyankor mit tegyek?Kivegyem?Általában ráhagyom,és adok tápszert,de néha már azt se fogadja el. Már görcsbe rándul a gyomrom evések előtt. A reszelt almától öklendezik, így azt se tudom hogyan vezessem be neki hamarosan a darabosat??? Kérlek segítsetek tapasztalt anyukák, első gyerekes túlparázó anyuka vagyok!
2011. máj. 19. 15:06
 1/3 kisnita ***** válasza:

Nem lehet, hogy fogzik a babád? Az enyém akkor csinált ilyeneket és olyankor még a tápszer sem kellett neki. :S De mondjuk akkor még mindig jobb étvágya volt mint most... Sajnos most nagyon rossz evő. Alig eszik és azt is nagyon megválogatja, hogy mit. Már nem is számolom naponta hányféle étellel kínálom és mégis alig eszik. Én már mindent kipróbáltam: amikor nem evett nem erőltettem, mindig megkínáltam mikor kaja idő volt, de ha nem evett hagytam, adtam helyette olyat amit kért (legtöbbször nyers hagyma magában), próbáltam már megtömni is, kergettem kanállal a kezemben, de annál rosszabb volt, leültem enni vele, leültettem vele már az egész családot, de senkivel nem evett. Utána jöttek az étvágyjavítók amik csak ideig-óráig hatottak. Hidd el már ki vagyok, de nem tudok mit csinálni ezért nem is idegesítem magam ezen. Most hallottam egy anyukától egy számomra eddig még ismeretlen vitamin szirupról ami nagyon jó étvágyat csinál. Most ezt szeretném kipróbálni hátha bejön. Vitacolan a neve és 0 éves kortól adható, ha gondolod próbáld ki.

Ha nekem ez sem jön be akkor már tényleg csak a reménykedés marad... Anyósom mesélte, hogy a párom ugyan így volt, 2 éves koráig alig evett azt hitték éhen fog halni, hurcolták orvoshoz hogy mi a baja a gyereknek, de semmi baja nem volt. Utána két évesen egyszer csak elkezdett enni. Remélem az én fiam is elkezd mert amit most csinál az katasztrofális. 22 hónapos és nincs 11 kg sem, ki vannak a bordái, nagyon vékony. :S

2011. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindig ilyen volt? (mármint a hozzátáplálás kezdetétől, vagy csak mostanában szokott erre rá?) Ha az utóbbi eset állna fenn, elképzelhető, hogy jön a foga, és amiatt nem nagyon akar enni. Az az igazság, hogy az én Babóm is hasonló (16 hós), nem is válogatósnak nevezném,de tény, hogy elég rapszodikus az evése, ami régen kedvenc volt,most nem megy, és fordítva. Könnyen hangzik, de csak ez fog beválni: ne parázz az evések előtt, egyen amennyit akar, ne érezze, h kényszer. 1 éves korig elvileg az anyatej, tápszer fedezi a táplálékigényének jelentős részét. Ja még egy tipp: ne etesd külön, hanem egyetek együtt, ha látja, hogy te is eszel, akkor ő is akar majd. Ha még nem tud ülni etetőszékben, akkor vedd az öledbe, és úgy egyetek. Sok sikert!
2011. máj. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, hát csak remélni tudom, hogy nekem nem kell majd a kanállal kergetni a gyereket. Étvágyjavítókra még nem gondoltam, azt hiszem megkérdezem a doktornőt erről.:)Igen utolsó válaszoló azt hiszem én is inkább rapszódikusnak mondanám az evését. A fogzásra én is gondoltam, kint van már négy foga, akkor nem is erőltettem én a kanalazást ha nem akarta, de most szünetel a fogzásban és mégis elutasítja sokszor az ételt. Gondoltam arra is, hogy én kapattam el, amiért fogzás idején tápszereztem ha fájt az ínye, de hát hogy is erőltethettem volna, amikor volt akkor elég baja szegénykémnek? Gondoltam a melegre is, mert inni szívesen iszik teákat, gyümileveket. De az még kutyafüle,attól nem fog hízni.
2011. máj. 20. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!