Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiam egyáltalán nem...

2 éves kisfiam egyáltalán nem akar gyümiket enni. Válogatós gyerek megváltoz?

Figyelt kérdés
Belecsempészek neki olykor olykor gyümölcsöt az ételébe, de pl. itt a görögdinnye, a barack, a szilva, a cseresznye, meggy, stb... és nem akarja megenni. Pedig tőlem csak a jó példát látja, én szinte azon élek. Nem tudom, miért ilyen válogatós, (nem csak a gyümikkel van így). Mit tehetnék? Az ő ízlése, nem tudok rajta változtatni, de az egészséges étkezéshez ragaszkodnék. Pépesítve megeszi magába, vagy natúr joghurton. Lassan bölcsi, és ott nem fogják pépesítgetni neki. Vannak még hasonló gyerekek? Lehetne ezen segíteni? Én kudarcot vallottam, sok mindennel próbálkoztam, de nem adom föl :)
2011. júl. 9. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én gyermekként sem szerettem a gyümölcsöket, most, felnőttként sem vagyok oda értük, bár idővel nyilván csiszolódni fog a dolog, de kevés esélyt látok rá, hogy megszereti őket, ami persze nem tragédia.


Remélem tudtam segíteni.

2011. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bölcsiben, oviban egy idő után hátha utánozni kezdi a társait, mikor gyümölcsöt esznek. Addig is sok gyümölcsöt tudsz neki adni pépes formában. Ennek is örülni kell. Az enyém csak almát, körtét meg banánt eszik. Itt a sok finom gyümölcs és meg se kóstolja a többit. Azért én annak is örülök, hogy ezeket legalább megeszi.
2011. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én kétéves lányom sem eszik meg semmilyen zöldséget v. gyümölcsöt. Én is csempészni szoktam. Szerintem mást úgysem tudunk tenni, mert erőszakkal nem megyünk semmire.

Bízom abban én is, hogy az óvodában majd jobban fog enni, mert látja a többi gyereket enni.

2011. júl. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves lányom szinte semmilyen gyümölcsöt és zöldséget nem eszik. Amit eszik: alma, kukorica és kész. nem is csempészem bele semmibe, mert megérzi hogy valami nem stimmel és akkor nem eszi meg. Kap multivitamint, bár az nem pótolja a friss dolgokat, de ez van, már beletörődtem. A bölcsiben is csak azt eszi meg amit eddig.
2011. júl. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1-4 éves kor között gyakran előfordulhatnak időszakok, amikor válogat, ez életkori sajátosság, megnyugodhatsz. ;)

Számos oka lehet, ehhez behatóbban nem értek, de köze lehet ahhoz, hogy ekkoriban tesztelgetik a viszonyokat a környezettel a picurkák. Az ingerekkel is javásban ismerkednek. Ami most érdekes számukra, később kevésbé lesz az még 4 éves koruk előtt, aztán lesz időszak, amikor újra érdekli őket, pl. ha egy adott zamatról van szó, vagy más ingerről.


FIGYELEM EMBEREK! :-) 4 év alatt még NEM ELSŐDLEGES életkori sajátosság az utánzás, hanem csak másodlagos, mert dackorszakban van, tehát gyakrabban ellenkezik, de persze utánoz is, csak az kevésbé hangsúlyos ekkor. Kb. 4-7 év között már alapvetően és elsődlegesen utánzással tanul, és cselekszik, mégpedig látens (rejtett) módon, ezért nem szabad DIREKT módon fejleszteni (azaz oktatni) a 4-7 éveseket, mert az gátolja őket az értelmi- , esetleg más irányú fejlődésükben, ill. látszateredményt ad, kiszorítva más lehetőséget aktuálisan, pl. az érzelmi-feldolgozó mechanizmusokat, amiket a játékon át végez. Saját magától iskolaéretté válik a kicsi, kivéve ha középsúlyos, vagy nagyon súlyos fogyatékkal bír a gyermek.


Én is az eg.tápl. híve vagyok, és nem is kell feladnod elveidet, de egy átlag két éves még kissé öntörvényű, "kísérletezgető" számos tekintetben, egyszerűen csak kísérletezz te is az étkeztetésében sok mindennel: tudom, pénzkérdés is ,de rakj elé minél többfélét, és nyugodtan megteheted, hogy azok közül, melyek fogyasztásával egyet értesz. Számos zöldségfajta, olajos mag, gabona létezik, tejtermék is számos.


"Vesszőparipám" azonban , hogy a nitrit/nitrátveszélyre különösen 7 év alattiak esetén nagyon oda kell figyelni! Tehát ami nem tuti ,hogy biogazdaságból van, azaz műtrágyát használhattak, olyan talajban termesztettek között vannak zöldségek, melyek nagyjából felhigítják magukban és részben eltávolítják magukból a nitritet/nitrátot, pl. ami föld feletti és teltebb, mint padlizsán, patisszon, brokkoli, káposztafélék (inkább csak a vörös), uborka, tök, karfiol, stb... ami azonban kevéssé öntisztul a fejlődése során a talajban: a levelek (a vöröskáposzta más eset, az teltebb,jobban szétoszlik benne a vegyszer, és zártabb, tömörebb, mint a kelkáposzta), TEHÁT TILOS fogyasztani (hacsak nem bio) :

levelek, úgy mint sóska , spenót és a gyökerek, gumók, mint répafélék, zeller, stb, tehát az utóbbiakat SZIGORÚAN MELLŐZNI KELL, pláne kisgyermek táplálásában, ha nem bio! ...de pl. a karalábé elég jól semlegesíti a nitrátot.

Karalábé és egyes retekfélék kivétel, általában fogyaszthatóak, de a retek meg puffasztó lehet.

Azért RENDKÍVÜL FONTOS teljesen mellőzni a kisgyermeki (sőt, javaslom, a felnőtt) táplálékaiból az erősen nitrátosodókat, mert a csecsemőhalálozásnak és egyes súlyosabb, könnyebb gyermekbetegségeknek is egyik fő oka a nitrát! Nem csoda... vegyszerből keletkezik.

2011. júl. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam most 26 hónapos,és eddig 1 fél banánt és 1 fél almát evett meg összesen.Ezt úgy kell érteni,hogy a 26 hónap alatt evett meg ennyi mennyiségű gyümölcsöt.Semmilyen formába nem eszi meg.Mi se nagyon szeretjük a gyümölcsöket a férjemmel.

Most fogjuk kezdeni a bölcsit.Nekem azt mondták a gondozónők,hogy volt jó pár ilyen gyerek aki nagyon válogatós volt,de mindegyik gyerek egy-két hónap után szépen evett mindent.Remélem az én fiam is szépen fog enni a bölcsibe.

2011. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Timó320 válasza:
100%
Az én kislányom nem járt bölcsibe, nála az óvodában oldódott meg a dolog. Két éves korától pár hónapig, vagy fél évig mindig más kajára volt ráállva. Most nyolc éves, és most jutottunk el oda, hogy változatosan eszik:leves, főzelék, tészta, gyümölcs. Soha nem erőltettem semmit, viszont a lehető legtöbbféle étellel kínáltam. Szerintem ha jó példát lát maga előtt, nagy a valószínűsége, hogy benne is az a szokás fog kialakulni. A bio-cuccokkal meg óvatosan, mert ahol nitrit nincs, ott vannak mindenféle coli-törzsek, amiben tartósítószer nincs, abban mindenféle baktérium, gomba szaporodhat el. Mi már ráfaragtunk.
2011. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utosó gondolathoz csatlakoznék: fusariumról nem is beszélve
2011. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó előttivel teljes mértékben egyet értek.
2011. júl. 10. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!