Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő, ha nagyon válogat...

Mi a teendő, ha nagyon válogatós a gyerek?

Figyelt kérdés
3-4 éves gyereknél valami ötletet,praktikát tudnátok írni?Nagyon válogatós,sokszor alig eszik valamit.A csokit enné mindig,pedig ritkán kap nagyon,mert szorulása van tőle.Azt ne írjátok,ha éhes lesz,úgyis eszik,mert nem jött be,kipróbáltuk.
2010. jún. 26. 23:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni,hogy oviban repetázik is.
2010. jún. 26. 23:52
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Jaj, az enyém is ezt csinálja, pedig még csak 2 éves. A mamánál bármit megeszik, itthon csak pár falatot.

De én azt vettem észre, hogy inkább az a baj, hogy nem ér rá leülni enni. Hát, tudom, hogy talán nem a legjobb módszer, de én hagyom nassolni (kizárólag gyümölcsöt), akkor legalább valami táplálékhoz jut. Még az a szerencse, hogy azért a gyümit szereti, meg az uborka megy nálunk nagyon. Sokszor játék közben kell megetetni, mert annyira el van foglalva, hogy enni nincs is ideje. És ő is kibírná, hogy egész nap nem eszik semmit. De én annyira nem aggódom, mert a védőnő még azt is mondta, hogy majdnem túlsúlyos. Úgyhogy ha néhány étkezés kimarad, oda se neki.

2010. jún. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig igaz ez a közhely! Nálunk is hasonló helyzet volt, de kipróbáltuk a gyerekorvos tanácsát. Semmi nassi nem volt otthon, a gyerek elé kis tálkákba narancs, alma volt rakva.. ezen kívül csakis a főétkezések, velünk együtt.


VOlt,hogy egy nap mind a 3 főétkezést kihagyta, de nem adtuk fel.. Olyan is volt, hogy 2 napig csak almát evett és vizet ivott. A 3. napra olyan éhes lett, hogy szépen evett reggelit. Ebédet nem... de nassit továbbra sem!! Semmit!!!


Kb. két-három hét múlva kezdett a helyzet "normalizálódni"... igaz, akkor se lett "mintaevő", de ha evett, legalább tápláló, minőségi kajákat vett magához.

2010. jún. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Próbáltál vele együtt játékosan kaját készíteni vagy hajó alakú szendvicset, vagy mosolygós arcot kirakni zöldségekből, mondókázni közben? Ennyi jut eszembe, hátha bejön neki.
2010. jún. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az oviban repetázik..akkor nem mondanám válogatósnak. lehet, hogy nálatok túlságosan is téma ez, és rájátszik erre. vagy simán jóllakott az oviban, és már nem éhes estére.
2010. jún. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyèl te is vele otthon. Az oviban is többedmagával eszik. Ne parázz a dolgon. Nem eszik, sebaj, engedd a dolgára, majd eszik 3 óra mulva. Èn biztos nem adnék neki, csak vizet az étkezések között, mert gyümilével/keksszel csak eltömi a pocit, nem fér mellé más:)
2010. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak voltak!!!!
2010. jún. 27. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:
A lányom is rosszevő, de az édesség jöhetne korlátlan mennyiségben. Kezdek rájönni, hogy a főztömmel van baj, mert néha még én sem enném meg :-) Sajnos nem mindig sikerül finomra... most a tarhonyás hús irtó jó lett, na abból evett is! Azt hittem, álmodom.
2012. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!