Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany napos, hetes kortol...

Hany napos, hetes kortol lehet elkezdeni kialakitani a babak napirendjet?

Figyelt kérdés
a fiam 6napos.ugye meg korai?
2011. máj. 19. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az bizony. :)


Amit egy-két hónapos koráig el tud sajátítani, az az, hogy megkülönböztesse a nappalt az éjszakától, és éjjel többet, nappal kevesebbet aludjon. Valódi napirendet majd csak akkor lesz érdemes kialakítani, ha a baba már szilárdat eszik.

2011. máj. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pontosan, ahogy az első válaszoló írta. Különben is, a babákat csak nagyon szelíden lehet 'programozni' egy jódarabig még ők a főnökök!
2011. máj. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Lehet,hogy le leszek pontozva de az én tapasztalatom két gyermek édesanyjaként,hogy kb.attól lehet mikor hazaviszed.

Nálunk így volt mindkét gyereknél,egyik sem keverte össze az éjjelt a nappallal soha, és ennek köszönhetően mindkettő átaludta az éjszakát 1 hónapos kora óta. Az éjszaki szopit sem igényelte ennek köszönhetően.Szóval mindenkinek más a véleménye és tapasztalata,ezért sokszínű az oldal de nekem ez a tapsztalatom:) Boldog babázást:)

2011. máj. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem korai.Fiamnak fél évesen lett napirendje a hozzátáplálással.előtte az evés össze-vissza ment,és az alvás is.csak az esti fürdés és alvás időpontja volt fix.azt viszont kezdetektől kialakítottam neki.mindig ugyanabban az időben volt,így hamar megtanulta.6-10 hónapos koráig volt ugyanaz a napirendje,ekkor két alvás volt nappal,tíz hónapos korától átállt az egy alvásra,így azóta ugyanaz a napirendje,20 hónapos.úgyhogy figyeld a babád igényeit,és nyugodtan nekiállhatsz
2011. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is egyből lehet.5 hónapos lányom van,ő az elején már magának kialakíatotta a napirendjét :)Butaság várni.Hidd el! :)
2011. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fürdés és a séta lehet fix időpontban, de ilyen picinél azért figyeld az ő reakcióit is, és annak alapján csináld. Ne ijedj meg, ha el is döntötted, hogy a fürdés nyolckor van, de ő akkor mindig alszik, akkor keressetek más időpontot. Ha odafigyeltek, pár hét alatt azért beáll.

Az étkezésekbe még ne akarj rendszert vinni, azt is csak figyeld, hogyan alakul. Az tényleg akkor áll majd be rendesen, amikor szilárdat eszik.

2011. máj. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!