Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudtátok kialakítani...

Hogyan tudtátok kialakítani babátok napirendjét!?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 08:15
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
kialakult magától
2009. jún. 9. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

ezen én is dolgoztam!Semmire sem mentem vele.Próbáltam az etetést,az ébredést,az elalvást,szóval mindent ugyanúgy csinálni mindennap.Hiába.Elég volt egy rossz ébredés, és dőlt a napirend.Most vagyunk 4 hónaposak,és kb 3 hete van egyfajta napirendünk,amihez tudok alkalmazkodni.És teljesen magától alakult ki.Csak magamnak csináltam a problémát, hogy próbáltam betartani egy napirendet,a tetejébe feleslegesen mérgeskedtem ha valami nem úgy ment ahogy én azt elképzeltem.Egy valamit sikerült mindennap ugyan abban az időben csinálni,ez pedig a fürdetés.

Szerintem ha nehezen megy ne erőltess semmit,próbálj ki egy napot amikor a baba "diktál" alvást éhséget illetően,így nagyjából betudod majd lőni mikor mit akar:)

2009. jún. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ő maga alakította ki, én csak igazítottam rajta itt-ott és igazodtam a kislányhoz. Így mindkettőnknek tökéletes. Mondjuk elég rugalmas lett így is, néhány fix ponttal, ami mindig ugyanakkor zajlik minden nap (persze nem percre pontosan!).
2009. jún. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi,igazából pont erre voltam kiváncsi,hogy bejön-e a dolog ha én próbálom alakítani a dolgokat.Hát nem!

Ma próbálom őt figyelni,aztán majd alakul:)

Belefáradtam abba,hogy görcsösen ragaszkodjunk az órához!Hiába lenne az eteés 9-kor ha már fél 8-kor üvölt!:)

Úgyhogy én feladtam!

:):):)


De köszi a megnyugtatást!

Csak kiakakul valamikor!

Én is próbálom az esti fürcsihez kötni mindent!+ az esti kajcsihoz!


De azért érdekelne más története is!

És köszi mégegyszer az előzőnek:)

2009. jún. 9. 08:33
 5/8 anonim ***** válasza:
nekünk ö alakitja ha sír etettem v. altatom nem órára vagyunk beírva.De nem minden baba van így azt tudom.
2009. jún. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az Én kislányom is Magának alakította ki. Sokat figyeltem Őt, és ma már elég jól megy minden. Tudom, mikor éhes, mikor álmos stb. Gyakorlatilag, olyan ügyes volt, hogy mára már szinte mindig ugyanabban az időben történik minden, így Én is tudom tervezni a napomat. Az egyetlen dolog, szerintem, amit lehet alakítani, hogy kis idővel előbbre lehet hozni, vagy kitolni ezt-azt, pl. fürdetés, lefekvés.
2009. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amióta megszületett azóta azonos időben és módon van a fürdetés,evés,alvás. A nap folyamán változik az etetések ideje mert nem beállítható gépekről van szó...

Az én babám általában 6kor kel és így alakul a nap : Kaja 6:30 10:00 13:00 16:15 19:00fürdés 19:30kaja utána alszik.

Ha netán valamiért csúszik a dolog akkor a kaják között adok plusszban enni neki hogy az esti időpont kijöjjön. Sírni nem hagyom és nem tolom ki az időket. Remélem érthetően írtam le. Hozzáteszem hogy Ő alakitotta én csak "segítettem".

2009. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
Szia ! Nálunk az első 3 és fél hónap tiszta káosz volt,volt ,hogy 4 óránként, de volt hogy másfél óránként ébredt, evett. Mondogattam néha apának, hogy felmondok:))De most minha lenne némi rendszer a dolgokban, kb 2 hete.a fürdetés este fél 7-kor van, egyszerűen nem bírja tovább a kishölgy,de mostmár nappal is megtanultam a szokásait,kevesebb a sírás
2009. jún. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!