Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnapelőtt reggel volt...

Tegnapelőtt reggel volt utoljára kaki. Meddig ne aggódjak?

Figyelt kérdés
8 hetes kisfiam kizárólag anyatejet kap. Eddig minden nap volt széklete, 1x vagy többször, most már 2. napja nincs. Ez normális? Meddig várjak vagy mit adjak neki? Nem tűnik hasfájósnak (egyébként nem az), csak kicsit nyűgösebb, mint máskor. Már tornáztattam, simogattam a hasát és hasra is fektettem. Mit tehetek még?
2009. márc. 14. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyatejes babánál még a 4-5 napig tartó széklethiány is normális.

Az én fiam tápszeres és tápszeres babáknak minden nap "illik" produkálni, mert ők jobban hajlamosak a szorulásra, így erre figyelni kell. Eddig még csak egyszer fordult elő a három és fél hónap alatt, hogy két napig nem volt széklete, és én akkor már közbeléptem.

Szerintem még várhatsz, de ha úgy látod, hogy a babád emiatt nyűgös, kellemetlenül érzi magát és szenved, akkor akár már ma is próbálgathatsz dolgokat.

Nálunk a hőmérőzés abban az egy esetben nem jött be, kúp nem volt itthon, úgyhogy én egy deci langyos kamillateát itattam meg vele, amibe egy kiskanál cukrot raktam. Egyébként nem teázik, cukrot semmilyen formában nem kap, lehet, hogy emiatt, de ez a módszer annyira hatott, hogy telerakta egy órán belül a pelust, kiküldte egyben a két napja elmaradt adagot, nem csak pelust kellett alatta cserélnem, hanem komplett ruhát és lepedőt is...

Ezt csak azért írom, hogy ha bármikor kipróbálod, akkor készülj fel erre. :-)

2009. márc. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtató választ! Lehet, h adok majd neki kamillateát.


Lehet ez esetleg azért, mert tegnapelőtt bevágtam 2 nagy tányér sóskát?

2009. márc. 14. 07:59
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolo vagyok. Nem kizart, barnem ertek tul sokat a soskahoz, de most gyorsan rakerestem es egyik oldalon azt irjak, hogy az szekrekedes szempontjabol jo, mert magas a rosttartalma, a masik oldalon meg azt, hogy akinek szekrekedese van kerulje, mert a babhoz hasonloan puffaszt es igy nem segit. Ezek utan ember legyen a talpan, aki megmondja, hogy jo-e, vagy sem...
2009. márc. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nyugodj meg, minden rendben van ezzel, egyszerüen csak fejlődik az emésztőrendszere, egyre jobban hasznosítja az anyatejet.
2009. márc. 14. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kiskiam is anyatejes, most már 5 hónapos és ő is mikor betoltötte a 1,5 hónapot nem kakilt csak 3-4 naponta, most is, hogy már eltelt ennyi idő most is van úgy, hogy csak minden másnap, akár harmadnap. Azok a babák akik szopiznak azoknál, szokott ilyen lenni, én nem adtam neki teát, még most sem kap, mert nem látom, hogy ez megviselné.
2009. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 12 nap után volt széklet, ne izgulj:)Anyatejeseknél ez is normális.
2009. márc. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Negyednap (csütörtök reggel után vasárnap) délelőttre, 1,5 órával a cukros kamillatea, 5 perccel egy kiadós szopi után megérkezett a várva várt! Rögtön 3 napos adag! Nagyon köszi mindannyiótoknak! Most nagyon örülünk :))))
2009. márc. 15. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!