Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közel 6 honapos kislányom...

Közel 6 honapos kislányom eddig olyan szépen evett gyümit meg fözit most valahogy nem igazán kell neki? ilyenkor mit adjak nekiTápszert?

Figyelt kérdés
Tejérzékeny etzért még nem ajánlotta a doki a tejpépeket.talán most ha betölti a 6 hot.nem gond ha tápszert eszik ?
2009. márc. 16. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Erőltetni nincs értelme. Esetleg kapjon még gyümölcsöket, ha azt szívesen megeszi. Keverheted rizzsel, rizspehellyel, kukoricapehellyel, kölespehellyel, így táplálóbbak. A főzelékébe a krumplihoz is keverhetsz nyugodtan gyümölcsöket, ha azokat szívesen eszi. Ha elfogadja, fokozatosan csökkentheted a gyümölcs adagot és helyettesítheted zöldséggel.
2009. márc. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sem a fözi sem a gyümi nem kell neki..eddig megevett egy üveg gel mindkettöböl ma már csak a felét eszi...adjak utána tápszert?
2009. márc. 16. 07:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megkínálhatod. Az anyatejes babák általában fél éves korukig nem kapnak semmi mást, csak tejet.
2009. márc. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a tápszert elfogadja, persze hogy adj neki- valamit csak ennie kell:) Minden nap próbálgass neki új ízeket, hátha valami bejön. Az én fiam 7 hós koráig csak anyatejet kapott, aztán sajnos volt egy magas lázzal járó betegségem, és a tejem elapadt- kénytelenek voltunk elkezdeni a főzit, gyümit. A lényeg, hogy semmit se erőltess rá! Ő tudja, mire van szüksége!

Kitartást!

2009. márc. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is nemsokára 6 hónapos lesz, és mi is így jártunk. Nagyon szépen haladtunk a hozzátáplálással már kiváltottuk nála a tízórait, ebédet, uzsonnát. Aztán egyik nap semmit nem akart enni. Úgyhogy most lassanként mintha megint újra kezdenénk az egészet....

Egy napig én csak tápszert adtam neki, aztán megkínáltam másnap gyümölccsel aztán most ott tartunk, hogy tízóraira meg uzsonnára újra gyümölcsöt eszik aztán várok még egy kicsit aztán újra próbálkozom a főzelékkel. Kiváncsi leszek, úgyhogy ha nem eszik meg valamit én adok neki tápszert helyette, azért éhes ne maradjon :)

Kitartás, szerintem nem lesz baja ha tápszert kap. Én próbáltam a tejpépet is de kemény lett tőle a széklete, úgyhogy arra is majd ki kell találnom valamit, mert azt viszont nagyon szereti.

Üdv.: Á.

2009. márc. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!