Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg betegesebbek/könnyebben betegszenek meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokat szeretnék, nem okoskodást...
2011. jún. 8. 12:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Kisfiam 6 hónapos, születése óta tápszeres...soha nem volt még beteg. Nekem ez a tapasztalatom, ez egy ősrégi hiedelem szerintem és ezt tényleg nem okoskodásként írom!

Jó egészséget!

2011. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem.

az anyatej védelme az anya szervezetében lévö védetségtöl függ. a tápszerben minden ásvaýni anyag, vitamin meg van ami nem tuti hogy az anyatejben meg van.


2 5 éves kislýnt ismerek akik minden második héten betegek, mindegyiket 3 éves koráig szoptatták, az elsö 6 hónapban csak anyatejet kaptak. mindegyik a szoptatás idö allatt is beteg volt sokszor.


lányom tápszeres 8 hós és egyszer volt kicsit beteg (hála láza soha nem volt), amikor az unokatestvérei mindegyik lázasan jött átt, és órákon keresztl szembe köhögték, 3 nap múlva ugyan úgy köhögött a 3 hósom is.


persze az anyatej jobb, természetesebb, bizots a lebontása is egyszerübb, te nem hinnám hogy azért mert tápszeres egy gyerek többet lenne beteg, és az anyatejesek sem.


ez teljesen immunrendszer függö.

2011. jún. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
kisfiam elmúlt 10 hónapos,az anyatej kezdetektől kevés volt és tápszert kapott,és kap a mai napig is.Nem beteges egyáltalán,igen erős baba.2x volt kisebb náthája 2-3 hós korában,azóta semmi.
2011. jún. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az én babám tápszeres. 8 hós, de még egyszer sem volt beteg! Az ismerős körömben van 2 kislány, anyatejesek és havonta meg voltak télen fázva. Mindig folyt az orruk, lázasak voltak stb. Nem tudom miért. Igazából nem gondolom hogy a babámat a tápszer védte meg. Viszont van olyan anyatejes baba is aki még szintén nem volt beteg. Az anyatej is véd ugyanúgy mint a tápszer. Ez egy olyan téma mint pl a császár vs hüvelyi szülés. Ezen lehet vitatkozni, mert mindenki a saját igazát mondja :))
2011. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én tápszeres voltam 28 évvel ezelőtt, és semmilyen gyerekbetegséget nem kaptam el (most félek is, hogy mit kapok majd el a lányomtól, ha ő beteg lesz).

Férjem pedig nem hogy tápszeres, hanem tehéntejes volt, mert akkor még nem voltak tápszerek, és anyukája azt mondta, hogy alig volt beteg, most is egy erős férfi, szinte semmit sem kap el.

Unokaöcsém 10 évvel ezelőtt született, és egyből tápszeres lett, de mégsem egy beteges gyerek.

Ez genetikai adottságoktól is függ, nem csak az anyatejtől, tápszertől.

Én 7 hónapig szoptattam, és nem is bánkódtam mikor abbahagytam, mert a baba egészsége nem csak ezen fog múlni.

Ez nem verseny, nem hiszem azt sem, hogy az anyatejesek betegesebbek lennének, mert a szervezettől, adottságoktól, környezettől is függ, hogy ki, mit kap el.

2011. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Úgy értettem az okoskodást, hogy a nagy "csak anyatej"-pártiak, akik ellene vannak a tápszernek. Az én babám 4 hónapos, reggel és délben kap csak anyatejet, a többi tápszer.
2011. jún. 8. 12:31
 7/19 anonim ***** válasza:

az én lányom most 16 hónapos,1 hónapos kora óta tápszeres és eddig 1x volt beteg,azon felűl csak fogzás miatt volt lázas.

szerintem is ez egy régi hiedelem,manapság már olyan jó tápszerek vannak,arról nem is beszélve h rengetek fajta,h megtalálják a babának a legmegfelelőbbet.

mi 3-an vagyunk testvérek,anyu egyinkőnket se tudott szoptatni,és mesélte h abba az időbe,30-28-23 évvel ezelött volt kb 3 fajta tápszert.

manapság van vagy 50 féle.tehát nem mérvadó ez szerintem h tápszer vagy anyatej.

2011. jún. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

az én babám vegyes táplálású, de a nagy része tápszer, még nem volt beteg. 3 hónapos.

én akkor voltam babaként először beteg, amikor már csak szilárdat ettem. valami összefüggés biztos van, de nem annyi, mint itt néhányan állítják és szinte ölre menően az anyatej mellett és a tápszer ellen vannak.

egyébként meg elkerülhetetlen az immunrendszer fejlődéséhez az is, hogy átessenek 1-2 betegségen.

2011. jún. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia én anno tápszeres voltam, évente max 2szer vagyok pedeg 1napig!

Kisfiam (5hónapos) sinén tápszeres,eddig még nem volt beteg, pesig volthogy az egész család körülötte megvolt fázva,én így etettem, fürdettem, dajkáltam,sőt volt hogy 1hétig mindenkinek hasmenése volt, attól sem lett semmi baja:)

2011. jún. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

az én babám is tápis volt

sose volt beteg.

2011. jún. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!