Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hát milyen béna anya vagyok én?

Hát milyen béna anya vagyok én?

Figyelt kérdés

A fiam 15 hós, most van abban az átmeneti időszakban, hogyha alazik még reggel-délelőtt, akkor az ebéd utáni altatás kínszenvedés, ha meg nem alszik délelőtt akkor végignyűglődi az egészet és már 11-kor kidől.


A nagyobbért meg muszáj menni az oviba, háromkor el kell indulnunk itthonról, szóval elég necces ha csúszik az ebéd utáni alvása akkor meg keltenem kell és azért nyűgi egészen estig :S


Most az előbb jöttem ki tőle, húsz perce folyamatosan üvölt mert nem engedem játszani, hisz aludnia kéne, előtte egy órán keresztül próbáltam altatgatni semmi sikerrel. Már tele van a hócipőm vele hogy minden nap kínszenvedés az altatás, az egész napot elszúrja. Sajnálom őt is, de most nagyon dühös vagyok és közben lelkiismeretfurdalásom van amiért otthagytam üvöltve a kiságyában de úgy éreztem muszáj kijönnöm mert már megőrülök, vagy beleöklözöm a falba vagy nemtom de szétmegy az agyam... Olyan sz*rnanyának érzem magamat!!!!

Csak én vagyok ilyen hülye, mondjátok??????????????

Mit tehehtnék? Már nem tudom és annyira el vagyok keseredve :-(


2011. máj. 26. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én nem hagynám délelőtt aludni. Pár nap, és beáll rá. Hagy dőljön ki 11kor, ebédelni lehet alvás után is.

Az én fiam 10 hónaposan állt át a napi 1 alvásra, először 7kor kelt, 9kor már aludt, de utána csak este aludt el. Majd ő tolta szépen az alvását, 10kor, majd 11kor aludt el.

Most úgy van, hogy ha 7kor ébred, akkor délben alszik el, és ébredés után ebédel, vagy 11kor megetetem.

Ha 8kor ébred, akkor ebéd, és 1kor alvás.


Én sosem erőltettem az alvást, ha nem alszik, akkor nem alszik. Volt, hogy nem is aludt egész nap. Épp ilyen idős volt akkor, 2-3 napig egyáltalán nem aludt napközben. Este sem dőlt ki hamarabb.

2011. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
nem vagy szar anya!nekem is délelött alszik és délután.és ha megpróbálnád elaltatni miután hazahoztad az oviból a nagyot?addigra biztos kidöl a kicsi is és nem kell kínlódni az altatással...nem tudom mikor jártok este aludni.kb nekem is ilyen korú a gyerekem.nekem ha alszik 4-5 körül kb másfél órát este 9re elfárad és megy aludni.így nekem is jó,hisz itt a nyár és nem kell korán hazajönni fürdetni,stb...
2011. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy 5 körül kel, akkor is ha 10-kor teszem le este (meg akkor is ha 8-kor már alszik), és így naná hogy kilenc körül már punnyadt.
2011. máj. 26. 13:54
 4/13 A kérdező kommentje:
ovi után meg muszáj játszóterezni meni különben itthon szétszedik egymást/a lakást
2011. máj. 26. 13:55
 5/13 A kérdező kommentje:
*menni*
2011. máj. 26. 14:00
 6/13 anonim ***** válasza:

5-kor kel? Miért ilyen korán? Nekem is pont 15 hónapos a fiam, és ő is most áll át az egy alvásra. Nálunk kb 7-8 körül kel, és 10-kor már nagyon álmos, próbálom azért húzni-halasztani. 11-12 körül fekszik le, és akkor már kibírja estig. Inkább délelőtt nyűglődjön egy kicsit, mint utána egész nap. Nálunk 8-kor van fekvés.

Volt, hogy ő is felkelt 5-kor. MI szereltünk redőnyt az ablakára, azóta elég sokáig alszik.

2011. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

14.01-es

Az én lányom 16 hónapos és fél6-nál tovább ő sem alszik reggel, pedig van redőny az ablakon. Korán kelő típus, ennek nem tudsz mit csinálni.

Az én lányom is 2szer alszik egy nap, próbáltunk átállni az egy alvásra, de akkor egész nap nyűgös. Mostmár nem foglalkozom vele, akkor alszik amikor akar, mi nem vagyunk időhöz kötve(első baba). Majd átáll magától, bölcsibe nem megy, úgyhogy nem sürgeti semmi.

2011. máj. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

5-KOR?az nagyon korán van.olyankor nem tudod vissza altatni?az én lányom először mindig olyan 5 körül kérte a tejet,és így mindig vissza aludt úgy 8-ig.aztán egy körül lefeküdt és aludt kb 2 órát,és estig nem volt baj.8-kor fürdés,9-kor alvás.

de nem vagy szar anya,ne hidd én is rengeteget szenvedtem/szenvedek vele,épp most is :D

2011. máj. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

huh 5kor nekem is korán lenne.Szerencsére az én fiam 2 éves de születése óta 7kor kllt egy éves kora után meg 8-9 között:))este fél 10-10kor alszik(mondjuk én is nagy alvó vagyok:)))

De mikor 7kor kellt a fiam nekem is 11 fél 12kor aludt,felkellt és csak utána ebédelt.

Próbáld meg reggel visszaaltatni hihetetlen hogy ennyi alvás elég neki.vagy had aludjon el 11kor és inkább akkor aludjon 2-3 órát.Sok sikert

2011. máj. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek


Régebben 4-kor kelt de kb egy-másfél órára visszaaludt (szopi v később tápi után). De kb egyéves kora óta 5-kor megébred és sehogysem alszik vissza, neki akkor indul a nap (nehéz csendben eljátszani vele, hogy legalább 6-ig alhasson a nagyobb). Nem tudok mit csinálni, koránkelő tipus... próbáltuk az esti fektetést is kitolni de hiába tesszük le 10-kor, ugyanúgy ébred hajnalban.

Általában amúgy 8 és fél 9 között kerülnek ágyba.

2011. máj. 26. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!