Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az baj, ha nem kenem naptejjel?

Az baj, ha nem kenem naptejjel?

Figyelt kérdés
Van neki 50 faktoros Nívea,de egyáltalán nem ég le a kis bőre,hanem gyönyörűen barnul-ilyenek vagyunk mi is apával.Lehet belőle baj,ha nem kenem?15 hós,tavaly nyáron babéval kentem.
2011. máj. 27. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
igen, mivel az UV sugaraktól attól még védeni kellene, a naptej nemcsak arra van, hogy ne égjen le.
2011. máj. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Igen, mert ha mar barnul a bor akkor karosodott. A barnulas az a termeszetes vedekezese a bornek az UV sugarak ellen. Ahogy UV eri a bort elkezd melanint termelni, hogy vedekezzen. A sok melanin termelestol bebarnul a bor.
2011. máj. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma volt a TV-ben egy bőrgyógyász, azt mondta, hogy nem szabad sűrűn, sokáig kenni 50+ faktorossal a bőrt, mert a sok kemikália károsíthatja.Azt mondta az elején kenjük, aztán mikor elkezd barnulni, akkor elég kisebb faktoros is, mert a barnulás azt jelent, hogy a bőr kezdi kialakítani a védelmet.

Persze a nagyon pici babák mások, de őket nem is visszük napra.De őket sem szabad sokat kenni, mert nem kap elég D vitamint a szervezetük...

2011. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy mikor és mennyit van a napon. Azt is számításba kell venni, hogy a gyerekek bőre vékonyabb, mint a felnőtteké. De én úgy gondolom, hogy a naptej igenis a leégés ellen véd, amit az UV sugarak okoznak. Tehát, amíg nem ég le, addig nem is árt neki a napfény.

A természetes barnaság, a bőrben képződő pigmentek kiszűrik a káros sugarakat, éppen ezért vannak ott, ha már lebarnult, kevésbé érzékeny a bőre.

Én is vettem a 10 hónapos fiacskámnak naptejet, de eddig még nem kentem be vele, mert nem viszem ki a napra, ha napközben kint vagyunk, hanem árnyékban vagyunk. Ott maximum szórt fényt kaphat, illetve néhány percig van csak napon, amíg viszem ide-oda. Este 6-kor viszont már mehet a napra is, akkor már úgyis gyenge a fénye.

Viszont a te babád már nagyobb, ha játszótérre, strandra mész vele, vagy kint futkározik, és nem tudod árnyékosabb helyen tartani, jobb elővigyázatosnak lenni, és bekenni.

2011. máj. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok, kedves 16:49 es nem gondolod, hogy keresztezed a saját szavaidat??

"ha mar barnul a bor akkor karosodott. A barnulas az a termeszetes vedekezese a bornek az UV sugarak ellen"

Hogy lehet a védekezés káros????

2011. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 80%os 16:59es voltam
2011. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom is 15 hónapos és extra fehér bőrű,én is férjem is azok vagyunk,így én bekenem neki ha napra megyünk.én nem bízom a véletlenre.
2011. máj. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Figyeljetek! Én nagyon fehér bőrű vagyok, és távolítottak már el rólam melanomás anyajegyet. Én bekenem a 10 hós lányomat 50 faktoros naptejjel, mert meg szeretném óvni minden káros sugárzástól! Az, hogy árnyékban vagytok vele és szűrt fényt kap, nem jelent védelmet, mi fél órát voltunk kint valamelyik nap a kertben árnyékban, őt bekentem, magamat nem, mikor feljöttünk már húzódott a bőröm. A bőrgyógyászom azt mondta, hogy ez nem bőrszín és barnulásfüggő! Minden gyerekre nagyon kell vigyázni! Az anyajegyek általában 40 éves korig előjönnek, de rengeteg van a bőrben, még ha szabad szemmel nem is látható. Jó hosszú voltam, csak szeretném felhívni a figyelmet a helyzet súlyosságára!
2011. máj. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Így már tisztábban látom a dolgot,kenni fogom akkor!
2011. máj. 28. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!