Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs ez a "kenjük naptejjel...

Nincs ez a "kenjük naptejjel 20 percenként" dolog felfújva egy kicsit?

Figyelt kérdés
Olyan sok kérdés van most ezzel kapcsolatban,és sokan írják,hogy 30-40 percenként átkeni a gyereket.Annyi vegyszer beszívódok,hogy csak na...a másik meg,hogy úgysem teszed ki órákra tűző napra pucéron,akkor miért ez a církusz???
2011. máj. 22. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj,de nagyon egyetértek Veled!

A fiaim fehér bőrűek, sosem égtek le, mert nem voltak déli napsütésben kint és ha strandolunk is késő délután szoktunk járni, nem kenem őket semmivel, nyár végére egészséges barna színük szokott lenni.

Ez a sok kence-fice ártalmasabb szerintem mint a szűrt napfény.

2011. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de,eléggé felfujták....
2011. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom,hogy én kozmetikus vagyok és bőrgyógyász mellett dolgoztam,de én ilyen církuszt még nem láttam ott sem,mint ami itt megy...

Én aztán semmivel be nem kenem a 11 hónapos babámat.Árnyákos helyre viszem,és adok rá kis kalapotha netán kimegy a napra...olyan szép szine van már most.

2011. máj. 22. 16:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De örülök, hogy nem csak én gondolkodom így!

Én még egy naptejes kérdésre se válaszoltam, mert csak azt tudtam volna írni, hogy nem rakom ki tűző napra a gyerekemet, csak délelőtt, és délután lehet kint a teraszon/udvaron. Délelőtt ide sem süt még a nap, mégcsak közelbe se, délután meg csak akkor jövünk ki, ha már nem süt ide be a nap. Ha meg köztes időkben jövünk ki mégis, akkor meg kimegyünk az udvarra az árnyékba. Ott labdázunk, füvet/virágot szedünk!

Tavaly 2x ha be volt kenve a gyerek valamiféle naptejjel, akkor is muszáj volt, mert olyan időben kellett kimennünk, mikor tűzött a nap!


Szóval tejesen egyet értek veled, szerintem is kicsit túl van misztifikálva ez a dolog. Az idén még nem is volt bekenve a gyerkőc, majd akkor ha esetleg strandra megyünk, mert a víz jobban tükrözi a sugarakat, de amikor itthon mászkál az árnyékban nem fogom kenegetni!

2011. máj. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én azért a te nézeted sem osztom, mert ha tűző napon van be kell kenni. Nyilván ha 10 és este 6 között nem a tűző napon játszik órákig, nem kell bekenni, hiszen napfény sem éri.

De ha valóban tűző napon játszik a nyakát, vállát mindig bekenem/bekentem.

Mondjuk ha szép színe van a lányodnak az is lehet, nem érzékeny a bőre és barnul szépen. Az én fiaim hófehérek és szőkék és én úgy tudom, ez a bőr nem is igen barnul, hanem megég. És én megégtem gyerekkoromban, rengetegszer, kevés fájdalmasabb dolog van a világon, mint összégve feküdni, úgyhogy én kenem őket. Nem 30-40 percenként és nem reggel kilencórás sétához vagy ha árnyékos helyen játszanak, de tűző napon mindenképp. Mert nálunk a játszóteret délelőtt nagyon tűzi a nap.

2011. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze déli napsütéshez,vagy strandon mindenképp kell!!!használni naptejet nem csak a babáknak,hanem magunknak is!A babáknak minimum 30 faktorosat!!!De van itt olyan anyuka,aki egész nap abból állki ,hogy keni a gyereket,ahogy kilépnek a házból,mindegy hány óra van és hogy süt e nap vagy sem...szerintem ők vannak vele ,hogy nyár van és be kell kenni és kész...
2011. máj. 22. 17:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek...7 hós a fiam, ha reggel megyünk ki, vagy késő délután, nem kenem be.Ha dél körül(ilyen nem volt még), vagy majd pancsizunk, akkor bekenem.

Nagyon sok minden fel van fújva,pl hozzátáplálás, dévény torna, még sorolhatnám.....

2011. máj. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mostanában olvastam a neten,hogy egy anyuka állandóan kente a gyereket naptejjel(tengerparton élnek) és nem jutott a szervezete D vitaminhoz.Ez által olyan súlyos csontritkulása lett a kislánynak.Én nem kenem még a fiamat(2 éves) mert délelőtt 11 és délután 3 között bent vagyunk a lakásban.Hozzáteszem kertesben lakunk.

[link]

2011. máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én fiam 11hós, és elég sűrűn járkálunk a "kritikus" 11-3 óra között. kis sapit adok rá, és be is kenem, ha tudom h olyan helyen megyünk, ahol nincs árnyék... pl ma anyáméknál voltunk, és egész nap kint voltunk, fél12től 2ig bent (ebéd, alvás), aztán megint kint,mivel alig van árnyék, és egész nap oda süt a nap, így bekentem ma is. de már neki is szép kis arany színe van :) engem viszont megkapott a nap :S
2011. máj. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!