Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam a szobatisztaságra...

Elrontottam a szobatisztaságra nevelést? SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 napja kezdtem a 23 hónapos kislányom szobatisztaságra nevelését azzal, hogy levettem a pelust és bugyiba volt egész nap. Az első napban folyton bepisilt. Második nap már a wc-be kakilt, meg miután bepisilt és rátettem a wc-re akkor oda is csurgott egy kicsi. Tegnap meg ma viszont egyáltalán nem akar sehol sem pisilni. Igaz, nem pisil be, de visszatartja. És sehogysem tudom rábeszélni hogy pisiljen. Este a fürdőkádba ahogy beleért a lába egyből pisilt. Meg alvásnál a pelus is pisis. Persze egy nap 100szor eljátszuk, hogy ő szól, megyünk wc-re és nem pisil Ott trónol rajta akár 10percet is. bilire meg egyáltalán nem hajlandó ráülni. Mit tegyek? Túl korán kezdtem el, tegyem rá vissza a pelust? amit egyébként szintén nem akar msotmár felvenni! Hogyan folytassam??
2011. jún. 1. 12:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hidd el ebben nem lehet okosnak lenni én már második hete küszködök e nem adom fel még ha hónapokig fogom a pisit meg a kakit kaparni a házból.

Én is elrontottam, tegnap már elszakadt a cérna és durván rászóltam a gyerekre mert a bugyiba kakált már aznap negyedszer.

Hát próbálkozni kell szerintem hónapokba is telhet.

2011. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem 18 hónapos a fiam.Első nap csak úgy kipróbálás kedvéért levettem róla a pelust.Már aznap belekakilt a wc-be és másnap reggel már szólt is hogy pisilni kell.De eddig tartott a csoda.Nem szól és ha észreveszem hogy leguggol kakilni és gyorsan ráültetem wc-re akkor belekakil,de nem szól.Bilire rá ül de nem pisil ill. kakil bele.Mivel most feljöttünk anyumékhoz és itt panelban vagyunk így nemtudom mennyire merjem pelenka nélkül hagyni.Lehet hogy rosszat csinálunk mi is ha erre az időre pelenkázzuk?
2011. jún. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy erőlteted. Hagyd ezt abba. Ennek normális esetben így kellene zajlania: Fiam, 26 hónapos. 4 hónapja megkérdezem őt hetente 1-szer (hetente!): Kell bili, kipróbálod?!?!!?" Ő, minden alkalommal :nem, nem nem félek tőle, fúj, nem akarom. Jó, oké. Majd 2 hete úgy ébredt, hogy nem pesust, bilit kérek Anyuci. És azóta szobatiszta.


Pont az a lényeg, hogyn em kell szinte semmit csinálni csak meg kell várni még megérik rá. Ő még nem érett rá. Akkor érett amikor - mint a fiam is - egyszer elmondtam neki hogy mit hogy kell és kérdezni sem kell, hogy kell-e pisilni, megy és pisil, kakil a bilibe amióta kitalálta, hogy nem kell neki pelus többé

2011. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
utolsü vagyok: ja és még 2 éves sincs a tiéd. Mikor 23 hós volt a fiam és mondtam a védőnőnek hogy olykor már kérdezgetem, hogy kell-e bili csak mosolygott, hogy ugyan minek? 2 évesen kezdi csak megtanulni szabályozni a hólyagját. Minden ami előtte történik (mármint 2 éves kor előtt) az sikeres szülői dresszúra hatása, de nem a kicsi belső fejlettségéből adódik, hanem mert sokat erőltették és "betört".
2011. jún. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Hagyd békén, még nem érett meg a szobatisztaságra.
2011. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én megvártam, amíg a lányom szólt hogy szeretne bilibe pisilni. Első gyermekem 2,5 éves volt ekkor. Szép lassan haladtunk, először még pelusos volt, de amikor szólt, akkor bilizett. Persze siker esetén óriási üdvrivalgás. Később vettem neki szép bugyikat. Annyira megtetszett neki, hogy azt mondta, abban akar lenni. Mire én, ok, de akkor szólni kell. Eleinte csak a lakásban, majd akkor is, ha már elmentünk valahova. Aztán azt mondta délutáni alváshoz nem kell a pelus. Még később, hogy éjszakára sem kell, pedig a reggeli pelusa mindig dugig volt pisivel. De ő ragaszkodott. Mondtuk jó, akkortól lehet, ha veszünk egy lepedőalátétet. Amikor megvettük, szépen pelus nélkül aludt. kiderült, hogy a pelusba mindig reggel pisilt bele, éjjelre már rég ne kellett. A pelusba kakilásról szokott le a legnehezebben. Úgy 3,5 évesen.

Lassan haladtunk, de teljesen az ő igényeihez igazítva, balesetek számét két kezemen meg tudom számolni, ezek egy része is akkor történt, amikor 40 fokos láza volt, illetve amikor azt álmodta, hogy pisil.


Szerintem nem érdemes stresszelni a gyereket, és nyugodtan lehet "visszalépni" is, ha éppen arra van szüksége. (Pl. ha vendégek jönnek, izgatott lesz, és nem tud még erre koncentrálni.)

2011. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:58


nyugodtan pelenkázd arra az időre, még nem érzi ha pisilnie, kakilnia kell. attól, hogy ha látod, kakilni fog és wr-re ülteted nem lesz szobatiszta. várd meg míg érzi, visszatartja, szól, ezek olyan 2 éves kor körül alakulnak ki. addig ismerkedjetek csak a bilivel, majd jövő tavasszal sikerülni fog :)

2011. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azért azzal vitatkoznék, hogy 2 éves kora előtt nem lehet érett rá. Az én fiam 20 hónapos, 1 hete szobatiszta, igaz még csak nappal. Nem beszél, úgyhogy ő nem szól.


Levettem róla a pelust, mondtam, hogy ha pisilnie kell, akkor a bilibe tegye, aztán amikor úgy érezte, akkor ráült a bilire. Sosem erőltettem semmit. Játszik, tv-zik, a kell pisilnie, akkor megy a bilihez. Magától!!!


Mindig mindent úgy csinál, ahogy neki jó. Semmiben sem korlátozom, semmit sem erőltetek. Így volt ez a cicizéssel, hozzátáplálással, normál evéssel, alvással. Értem ez alatt, hogy mindig akkor aludt, mikor ő akart. Sosem altattam, hogy márpedig neked most kell aludnod, mert azt mondtam. Eleinte nagyon nem volt nemhogy napirendünk, de semmilyen rendünk. Akkor evett, mikor ő akart, akkor aludt, mikor akart. Ő alakította a napi 1 alvását is. A cumit is egyszer eldobta (18 hónaposan), onnantól nem kellett neki.


Most a pelussal is így vagyunk. Levettem, hogy meglátjuk, mi történik. 20 hónapos, mint már írtam és a bilibe végzi a dolgát. Nem én vártam el tőle, és nem én "törtem be".

2011. jún. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nem értem a mostani anyukák miért erőltetik a szobatisztaságot idő előtt? A kislányod még kicsi és nem érett rá. Attól hogy rátetted második nap a wc-re és belekakilt attól még nem szobatiszta. Szerintem nyugtasd meg hogy nincs semmi baj,mond neki hogy visszahúzzuk a pelust és akkor pisilhatsz amikor kell. Szerintem meg is van zavarodva, azért tartja vissza a pisit, ami nagyon nem jó.

12.58-as válaszolónak is: azért nem szól mert nem érett még rá, az hogy észreveszed hogy kell neki kakilni és gyorsan ráteszed a wc-re még nagyon messze van a szobatisztaságtól. Ezt egy újszülöttel is meglehet csinálni hogy rátesszük a wc-re mikor kell neki és akkor belekakil.

2011. jún. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam három éves korára lett szobatszita. Fél évvel előtte már az volt, de volt egy visszaesése és a doki és a védőnő szerint is jobb, hanem erőltetjük. Ősszel megy oviba csak, így idő volt.

Nálam anno erőltették, meg is lett az eredménye.

2011. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!