Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kezditek ilyen későn a...

Miért kezditek ilyen későn a szobatisztaságra való nevelést?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom hogy 20 hónapos elmúlt a gyerek szinte... Fiam 15 hónapos... Én kezdeném nagyon korán? Anyum azt mesélte hogy nekünk 2 éves korunkra nem volt pelusunk csak éjjelre mert ők szabadulni akartak a sz@ros pelusos mosni valótól. Nem kötekedésnek szánnám csak tényleg nem értem mi szól mellette és mi ellene? NORMÁLIS emberek válaszát várnám
2011. jún. 7. 13:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az enyém 20 hónapos elmúlt, és most fogjuk kezdeni.

Hogy mi miért voltunk olyan hamar szobatiszták? Azért drágám, mert nagyon nem volt kényelmes a textilpelus ám... a mai modern eldobható pelenkák szépen magukba zárják a nedvességet, a gyerek szinte semmit nem érez abból, hogy pisis.

És ehhez bizony ilyen pelenka mellett agyi érettség kell hozzá. Kisfiam most kezd szólni, hogy pisilni - ilyenkor ráültetem a wc-szűkítőre, egyszer már bele is pisilt. Bilin ordított, most kössem rá? Ha kaki van, szól, hogy cseréljem a pelusát, de ezt is csak mostanában kezdte megint.

2011. jún. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem is gondoltam, hogy korábban kezdjem el mint 21 hós kora előtt... Valahogy ezt olvastam és nem is hiszem el, hogy hamarabb érett lenne rá.

Most fogjuk elkezdeni mi is. Talán a nyár végére szobatiszta lesz.


Már volt, hogy a bilibe pisilt és tetszett neki. De ha leveszem róla a pelenkát délután és elmondom, hogy szóljon, ha kell pisilni vagy kakilni.. ennek ellenére simán bepisil a nadrágjába és utána szól, hogy mi történt :))


Hát nálunk ez van...

2011. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Egy a lényeg: nem szabad erőltetni. És amíg a gyerek nem tudja visszatartani a pisit-kakit, addig nem érett a szobatisztaságra. Ha pl. napközbeni alvásból úgy kel fel, hogy száraz a pelus, akkor el lehet gondolkodni a szobatisztaságra nevelésen. De amíg úgy ébred a gyerek egy 3 órás alvásból, hogy csurom pisi a pelusa, tehát többször is pisilt alvás közben, addig minek erőlködnék kisbugyival? Csak magamnak csinálnék plusz gondot a lepedő és ruhacserével, a gyerekben meg rossz érzéseket okozhatnék ezzel.
2011. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom másfél éves elmúlt, és azért nem kezdtem el még szobatisztaságra nevelni, mert nem érett még meg rá értelmileg. Most már szól a kaki előtt (bár olyan is van, hogy csak utána), de ha megkérdezem, hogy ráül-e a wc-re vagy a bilire, egyelőre még nemet mond. Tudja, mire valók, de ha nem akar ráülni, nem fogom kényszeríteni. Annak meg, hogy csak úgy ráültetem, aztán vagy lesz valami, vagy nem, nem látom értelmét.
2011. jún. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én amiatt vártam eddig, hogy jó idő legyen, és minél többet legyünk kinn, akkor talán könnyebben sikerül leszoktatni a pelusról! Amúgy addig úgy sem fog sikerülni amíg ő nem érzi úgy, hogy készen áll rá, erőltetni meg nem szabad, mert akkor úgysem fog ráülni a bilire!

Persze én is örültem volna ha már 15 hósan szobatiszta, de eddig nem nagyon akart ráülni a bilire (esténként benn a lakásban csak bugyika volt rajta), és ez most sem nagyon változott! Mindig azután szól ha már bepisilt!

Eddig háromszor sikerült belepisilni! Kétszer én ültettem rá, egyszer meg ő maga!

A kakit meg szégyelli mert elbújik mindig és nem szól! Pedig olyan 1 évesen mindig mondta hogy phhűűűűű!

Ami késik nem múlik én nem erőltetem!

Hát "röviden" ennyi a részemről.

21 hós a kislányom!

2011. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, hogy hamarabb nem érett rá a gyerek!

Én személy szerint osztom ezt a véleményt, mert nekem is van egy 15 hónaposom, aki annak ellenére, hogy nagyon értelmes, okos Kislány a baba-n kívül mást nem beszél.

Jelezni beszéddel nem tudná se a kakát, se a pisit.

El se tudom képzelni, hogy egy ilyen csepp gyerkőc, hogyan is lenne képes tudatosan irányítani a szükségleteit.

Pedig Édesanyám elmondása szerint már én is szobatiszta voltam 2 évesen.

Ennek valószínű az az oka, amit itt már több anyukától olvastam, hogy ezek a mai pelusok nagyon szupik, már túlságosan is. Régen azért váltak hamarabb szobatisztává a gyerekek, mert kényelmetlen volt a pisis-kakis pelus, most meg olyannyira jó a nedvszívó képességük a pelenkáknak, hogy jól elvannak benne.

Visszakanyarodva a kérdésedre.

Az én Kislányomnak is vettünk egy hete bilit, de még nem a rendeltetésszerű használat végett.

Csak azt akarom, hogy ismerkedjen vele, hogy tudja, hogy van ilyen. Boldog leszek, ha jövő nyáron 2 éves korában sikerrel járhatok majd.

A környezetemben az a példa van, hogy 3 éves kor előtt kudarcba fullad az anyukák kísérlete.

Na de gondolom én, hogy ez is gyerekfüggő.........

2011. jún. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
így már értem. jogosak amiket írtatok. Nálunk napközbeni alvásnál mindig száraz a pelus éjjel meg van amikor át is pisili bőven...
2011. jún. 7. 13:40
 8/31 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2011. jún. 7. 13:42
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Megint első vagyok. Még annyit akartam írni, hogy kisfiamon egy időben lehetett látni, hogy éppen kakilt, mert nyomott, erőlködött. De akkor még nagyon kicsi volt, 1 év alatti. Volt már addigra bilink, de annak nem láttam értelmét, hogy éppen akkor gyorsan gatya-pelus le, és ráültetem a bilire. Én se örülnék neki, ha nagyvécézés közben valaki szólna, hogy álljak fel és üljek át egy másikra...

Aztán 1 éves korától kábé már elvonult kakilni. Elment a szobájába pl, behajtotta az ajtót, aztán ha végzett, akkor előjött. Előfordult, hogy rányitottunk, és abba is hagyta, tehát zavarta, hogy ha láttuk. Ez a mai napig így van, elvonul kakilni, csak most már ha előjön, mondja, hogy kaki, pejuszát. De nem előtte szól, hanem utána. Nem fix időben kakil, tehát elcsípni sem tudom. Akkor szerinted, mit is kellene tennem?

Ráadásul nagyon sok kisgyereknél így is a pelenka nélküliség azt okozza, hogy visszatartják a kakijukat, mert félnek tőle, ha meglátják a kis bugyiban, vagy kint az udvaron pl. Tehát lelkileg okozhat vele az ember kárt.

2011. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Van pár alapvető különbség anyáink és a mi generációnk között ebben a kérdésben (is).


Először is: az akkor pelenkák nem papírpelenkák voltak, hanem textilek később már egy papírbetéttel, és kívül egy műanyag borítással. Nem szellőztek, így a "piros popsi" sokkal gyakoribb probléma volt. Aztán sokkal hamarabb átáztak. Anyósom mesélte, hogy éjjelente minimum 1x, de sok esetben kétszer kellett pelenkázni. Iszonyat nagy meló volt a textil pelusok mosása/vasalása (főleg ha nem egy, hanem két pelusos volt egyszerre), tehát érthető, hogy kényelmi, és minden más okokból sürgették ezt korábban.


A gyerekek egy picit korábban "megértek" a dologra, mert azáltal, hogy nem volt egy "szuper mag" a pelusukban, ami beszívta a nedvességet, már korábban zavarhatta őket.


Tehát az az életkor, amit ma "érettnek" nevezünk, az mindenképpen korábban jött el, viszont még ahhoz képest is "erőltették" a fent említett okokból a szülők.


Akár a saját esetemet is mondhatnám, én arra emlékszem, hogy nem kelhettem fel a biliről, amíg nem kakiltam. No szép szorulásos emberke lett belőlem felnőtt koromra...


Ma már "megengedhetjük magunknak", hogy tényleg a gyerek igénye szerint haladjuk, ami egyénenként más és más.


Sokszor leírtam már az itt aggódó anyukáknak, hogy egyik lányom nagyon korán, másik meg nagyon későn kezdte és vált szobatisztává, viszont egyiknek sincs ezzel problémája, és nekem sem volt kínlódás, ez nekem megérte.

2011. jún. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!