Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébiétellel kapcsolatos...

Bébiétellel kapcsolatos kérdés! Bővebben lent?

Figyelt kérdés

Egy kedves ismerősünk hozott ajándékba bébiételt, de még nem mertem megkóstoltatni a babámmal. Ebben a hónapban, 23.-án lesz a kislányom 6hónapos.


Banános bébidesszert almával és TÚRÓVAL (???)

Őszibarack pulykahússal (???)

Alma áfonyával (???)


Mindegyiket 5hónapos kortól írja.


Az elsőt a túró miatt, a másodikat a husi miatt, a harmadikat pedig az áfonya miatt nem mertem, ti mit gondoltok erről?


2011. okt. 10. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
A barackosat és az almásat nyugodtan adhatod,a túrósat 8 hónapos korától ajánlom.De biztos ír majd más, más lehetőséget.Dönts belátásod szerint.
2011. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A túrósat én sem merném, de a másik kettőt fokozatosan nyugodtan megkóstoltathatod. Az áfonya ugyan apró magvas, de a bébiételeknél ezeket kiszűrik.
2011. okt. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az áfonya valóban allergén, de ezeket kiszűrik a gyártáskor, így nem kell félni.A Hamé-nak van epres és málnás bébidesszertje is 4 hós kortól, pedig akkor ezek még koraiak.Nyugodtan adhatod neki.

Az őszibarackot pulykahússal imádni fogja, legalábbis az én lányom nagyon szerette/szereti :)

És utoljára a bébidesszert:

Mivel hőkezeléssel tartósítják, így ez sem okozhat allergiát, mert akkor nem írhatnák rá, hogy 5 hónapos kortól.

Az én lányom már 5 hósan kapta és imádta/imádja most is.Mindig elfogy az egész üveg.

A bébiételek nagyon ellenőrzöttek és betartatják a gyártókkal a hozzátáplálás alapvető szabályait.Innentől a te lelkiismereteden múlik a dolog, elteheted későbbre is nyugodtan.

Nem tudom, hogy hogy álltok a hozzátáplálással, de ha már esetleg kiváltottatok egy étkezést, akkor én kipróbálnám valamelyiket,(mondjuk egy fél üveggel és megfigyeled, hogy nincs-e baja tőle)mellé meg ugye adhatsz anyatejet vagy tápszert.

A hozzátáplálás sajnos ilyen, a baba a kísérleti nyuszi :)

9 hónapos, mindenevő kislány anyuja

2011. okt. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TKI Ibolya ***** válasza:

Szerintem ne ezekkel kezd.Egyesével kell a babákat megkóstoltatni az új ízekkel.Először kevés gyümölcs leve pl:alma vagy őszibaracké(én ezeket házilag préseltem),ezek után a húsuk is.Ha már mennek a gyümölcsök jöhetnek a burgonyával sűrített főzelékek.Ha már ezek is beváltak akkor jöhet hozzá husi,túró stb.Csak fokozatosan.Én minden új ízt először csak egy-két teáskanállal adtam.Ha nem volt rá allergiás akkor emeltem az adagot.Én személy szerint bébiételt nagyon ritkán adok a babámnak mert jobban szeretem a házi készítésű friss ételeket.Egyébként az én babám kedvence a sütőtök bármivel.Ha rögtön így vegyesen kínálod a babát étellel nem fogod tudni ha allergiás lesz valamelyik összetevőre hogy melyik volt az.


3 gyermekes anyuka

2011. okt. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :-)


Utolsó válaszolónak pedig: Nem most kezdem a hozzátáplálást, már 4hónapos kora előtt 1-2 héttel elkezdtük, és igen, 1-2 kanállal, először csak a reszelt alma levéből kapott.. na de azon mi már túl vagyunk. Én csak érdeklődtem, hogy kinek mi a véleménye erről a három fajta bébiételről. :-)

2011. okt. 10. 23:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Én húst 7 hónapos korától, túrót 8 hónapos korától adtam a babámnak. Áfonyát és egyéb aprómagvas gyümölcsöt semmilyen formában (bébiételben sem) kapott még a kisfiam, most 14 hós. Persze lehet, hogy túlzottan óvatos vagyok. Mindenesetre én így vagyok nyugodt.
2011. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 6 hónapos a babád, és már 2 hónapja hozzátáplálsz, hogyhogy nem kapott eddig húst? Nálunk azt 5 hónapos kortól már ajánlották (dokinő, védőnő).

A túróssal még várhatsz, ráérsz 7 hónapos kora után.

2011. okt. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!