Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotóniával kapcsolatos...

Hipotóniával kapcsolatos kérdés jöhet, főleg szakmabeliekhez?

Figyelt kérdés

Kislányom 5,5 hónapos. Másfél hónapos kora óta járunk dévényes gyógytornászhoz, mert hason nem emelte a fejét és gyakran "kifliben" feküdt. Most jutottunk el a neurológushoz, aki a szakvéleményben azt írta, hogy axiális izmokban még van hipotónia, ülésbe húzáskor behúzza a nyakát és így húzza fel magát, hason repülőzik de szépen ki tud nyúlni.

Mindenképpen javasolta a gyógytorna folytatását.

A gyógytornász véleménye is egybecseng a fentiekkel, szerinte is gyenge még a válla és a nyaka. A kislányom nagyon szépen kiemeli a fejét és a törzsét hason, a tenyerén és a karján is tud támaszkodni, szépen kinyúl a játékokért minden irányban, forog a tengelye körül de nem kúszik csak emelgeti a fenekét. Én megmondom őszintén nem érzem most , hogy ügyetlen lenne, persze nem szeretném abbahagyni a gyógytornát főleg a két szakvélemény miatt, de egy hipotón baba tartaná ilyen szépen magát vajon hason? Egyébként nagyon sokat fejlődött amióta járunk, mindenki észrevette. Inkább csak a saját megnyugtatásomra kérdezem, hogy gyógytorna nélkül elkezdene kúszni vajon? Tudom, látatlanban nem igazán lehet ezt megmondani, de hátha valaki mégis tud mondani valami biztatót. Köszönöm előre is.


2011. okt. 8. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szakértő nem vagyok, de az én babám szintén hipotóniás, 5 hónapos múlt és mi kb egy hónapja járunk dévény tornára. Amikor elkezdtünk járni nem akarta tartani a fejét hason, megfordulni nem tudott, csak repülőzött és sírt hogy meg akar fordulni, és szintén kifliben tartotta magát ha háton volt. Most már megfordult hasról hátra és sokat javult a tartása is, szépen kitámaszt és ha kedve van sokáig is bírja. Viszont nem kúszik még és hasra sem fordul. Én úgy látom van még mit erősödnie. Nekünk is azt mondták most hogy már nincs igazából lemaradva, de addig kell folytatni a tornát amíg rendesen meg nem erősödnek az izmai, hogy később tudjon majd magától mászni, felülni, stb. Én teljesen megbízok a dévényes tornászban, amíg ő jónak látja addig fogunk járni. A másik kérdésedre: igen a hipotóniás baba is tudja tartani magát szépen ahogy erősödik, de hogy mikor eléggé erős már azt a tornász látja szerintem.
2011. okt. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a dévényes tornász folyamatosan ingerli a babád izmait. előbb-utóbb elkezdene kúszni akkor is,ha abbahagynád(vagy kihagyná és felállna),de jelentősen lecsökkenne a fejlődés üteme
2011. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

attól hogy egy baba csinál dolgokat, még lehet hypotón. lányomat 4 hónapos korától hordom dévényre. most 14 hónapos. 5 hónaposan tudott először fogni. 9 hónaposan ült, 10 hónaposan mászott és 12 hónaposan kezét fogva lépdelt. két hónappal született hamarabb. láthatod mindent időben csinált később, sőt sok nem korababát is lehagyott.mégis megvan még a hypotóniája sajnos, ezért is megy nehezen a járás!


egyébként minden baba megtanul előbb utóbb ülni, mászni, járni. de a gyógytorna megkönnyíti a baba mozgását. a szakember látja mindig hogy mikor hová kell nyúlni. van olyan a lányomnak hogy hol egyik, míg legközelebb a másik lábán kell dolgoznia a dévényesnek. Ha van rá mód járjatok továbbra is.

2011. okt. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Semmiképp nem hagynánk abba a tornát, csak szerintem kicsit sötétebben látják a helyzetet mint amilyen valójában. Egyébként a kislányom már régóta , kb. 3 hós kora óta át tud fordulni a hasára és néha vissza is.

Remélem szakértő is válaszol még.

2011. okt. 8. 22:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónaposan fordult hasról hátra, 4 hónaposan hátról hasra, s 2-3 hónapos kora között szépen fogta a tárgyakat, 5 hónapos se vot, mikor egyik kézből másikba tette. Alkalján támaszkodva szépen kinyomja magát, s sokáig tartja, repülözni nem szokott vagyis úgy támaszkodni. Gurul, forog. Most 8 hónapos, de még nme tartja magát tenyerén, de doki szerint nincs lemaradva, nem tud ülni, mászáshoz lusta. Legalábbis védőnőnek szóltam, volt knint, s ezt mondta, s hogy 9 hós koráig ráér ezeket csinálni, s ha nem csinálja, keressünk fel gyógytornászt
2011. okt. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok szakértő, de mi nem jártunk gyógytornára, pedig szerintem tudott volna segíteni.

2 hónaposan elvittem, mert a bal oldalát használta inkább, mindig azon aludt (a feje persze emiatt deformálódott), elég erős baba volt, és oldalra fordult, de csak a bal oldalára. Kezét néha használta mindkettőt, bár még csak akkor tanulta meg.

A szakvélemény az volt, hogy valóban van egy kis letapadása, de ezt ki fogja magától mozogni. Mutatott a nő néhány gyakorlatot, elmondta, miket csináljak. Gyorsan megtanult forogni, 2-3 hétig csak a bal oldaláról, erőltettem a másikat, sikerült neki, már ment jobbról is. 5 hónaposan már kúszott, akkor nem láttam semmi jelét a problémának, úgyhogy gondoltam, milyen igaza volt a nőcinek, kimozogta.

Most nagyon félek, mert 7 hónapos, és négykézlábból leül kéztámasszal, de megint csak egy oldalra ül, hiába próbálkozunk a másikkal. Ő is sokszor négykézlábból feltolja csak a popsit. Nem siettetni akarom a mászást, tudom, hogy ráér, de ha felemelem a hónaljánál, mintha éreznék egy kis "kifli"-t még mindig. Nagyon az az érzésem, hogy nincs teljesen kimozogva, úgyhogy keresek egy másik gyógytornászt, és megnézetem vele is.

Szóval igen, lehet, hogy kimozogná a te babád is, és menne neki egyedül, de én már bánom, hogy hallgattam a mi gyógytornászunkra, mert nem tudhatjuk sokszor, miért nyöszörög a szőnyegen, épp a foga miatt, épp nyűgös, vagy húzódik az izom?! Jobb lenne, ha valaki nekünk is segítene.

2011. okt. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Konduktor vagyok:

Szakmabeli nem fog neked látatlanban véleményt mondani arról, beindulna-e segítség nélkül is a kúszás. Én mindenképpen a folytatást javaslom. Az, hogy behúzza a nyakát ülésbe húzáskor,az jó.De az ő korában már a könyök hajlításával az ülésbe húzásban részt is kell vennie a babának. Ezt is csinálja? Ha nem, az utalhat még vállkörnyéki hypotóniára.

Nehéz, de próbáld meg az adott korához viszonyítani. Hiába erősödött annyit,hogy már tartja a buksiját, közben teltek a hónapok, már nem csak annyit kell tudnia.

Én azt szoktam javasolni,hogy ha neurológus és gyógytornász/konduktor is kiszűri a problémát,mindenképp kell a fejlesztés.

Minden jót!

2011. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

23:37-esnek!

Ha tudsz, írj nekem privit. Ha tudok, segítek!

Előző konduktor-anyuka

2011. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ülésbe húzás...már rég próbáltam, de ma megnézem, hogy behajlítja-e a könyökét és próbál-e segíteni úgymond. Amúgy próbál ülni de hasizomból, amikor a térdemre fektetem.

2011. okt. 9. 12:19
 10/12 A kérdező kommentje:
23:37-esnek, sajnálom és remélem , hogy megkapjátok a megfelelő segítséget!
2011. okt. 9. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!