Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet ez? 5 hónapos...

Bobocka kérdése:

Miért lehet ez? 5 hónapos lesz a kisfiunk pár nap múlva, s valahogy úgy érzem nem bírom elviselni a páromat.

Figyelt kérdés
Beszélgettem vele,mert az utóbbi idoben nagyon egyedul éreztem magam, mintha nem is lenne, mindig volt vmi elfoglaltsága, mintha csak nem akarna velem lenni. Azt mondta nem igaz, de tény,hogy megváltoztam és mindenben a rosszat keresem s már nem tudja mit tegyen. Szeret negyon de félek elveszítem
2009. márc. 17. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek az alapja a kommunikáció!

Hihetelen fontos!

Mindig mondd el, hogy mit érzel, hogy mit seretnél, hogy egy adott esettel kapcsolatban mit gondolsz és mit szerettél volna, és ezt tegye meg a férjed is.

Lehet sokban gondolkodtok közösen, csak mindig azt gondoljáto, hogy ez nem jó a másiknak, tehát beszéljétek meg!

Férjed mennyit van a picivel? Játszatok együtt, hárman, sétljatok együtt, legyenek közös programok.

Érzelmi viharaim nekem is vanak, más itthon bezárva leni a lakásban a kicsivel, nem hallani felnőtt emberi hangot-én legalábbi sígy vagyok, férjem meg alig várja, hogy hazajöjjön a munkából, és nem érti, mirét nem szeretk itthon leni..ez örök harc:-)

beszéljetek, drukkolok!:-)

2009. márc. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát az´én lányom 14 hónapos lessz.

E`n is egyedül érzem magam,mert ha a fe´rjem hza jön,egyböl a számítógép elé ül.Alig foglalkozik a gyerekkel velem meg .....Ez azóta van miota Travianozik.

egyszerüen függövé vált.akármit mondok nem számít...Hétvégén pedig keléstöl fekvésig TRAVIAN....

Próbálj pozitívan állni a dolgokhoz.Próbálj kzös programot tervezni.Ha nem megy,akkor menj el egyedül a babával.majd rájön,ha tényleg fontosak vagytok neki,akkor foglalkoznia kell veletek.


Egyébként otthon van,vagy elja´r valahová??Mit csinál mikor othon van??

2009. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Dolgozik napi 8órát, 3 muszakban van, úgyh van olyan hét mikor éjszakás, hogy nincs is a babával mert nappal aludnia kell vmennyit. Beszélgetunk, de sajnos nekem már nem esik jól azzal bántani ot, hogy sosincs velem, kezdek belefáradni a fájdalomba, hogy egyedul vagyok:(

Félek-ismervén magamat-,hogy elfojtom majd a fájdalmat és nem szólok tobbet neki, akkor viszont eltávolodok tole:(

2009. márc. 17. 14:07
 4/7 A kérdező kommentje:

Ha hétvégén itthon van, mert nem kell bemennie, szintén számítógép, néha odajon a babához...De az esték a legrosszabbak, mikor feljon és filmet néz a gépen, aztán masnap akkor kel, mikor mennie kell dolgozni, van velunk semmit:(

Mit tettem, nem értem...

2009. márc. 17. 14:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk is hasonló a helyzet,én is megkaptam,hogy mindenben a hibát keresem.Az én párom reggel 8-kor megy el dolgozni,este 19.30-ra hazaér,leviszi a kutyát, eszik,leül a gép elé és Ikariamozik, vagy Travianozik.Erre nem fáradt...ha szabadnapos,az egész napot az ágyban tölti,sétálni sem jön le velünk,nemhogy átvenné tőlem a bébit addig míg legalább hajat mosok. Érdekes, egyre több anyukától hallok hasonlókat.Persze megértem,hogy Ő dolgozik meg minden, de azt nem értem,miért a gép előtt kell állandóan lógni, a babára meg tojik,csak akkor foglalkozik vele, ha más is látja..afalnaktudok menni tőle, amikor hozzámvágja, hogy nekem könnyű,mert egész nap otthon vagyok, és tudok aludni. :(((


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett...

2009. márc. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz téma, de én négy lányt szültem, talán van egy kis tapasztalatom. A legfontosabb a kommunikálás és a családi tűzhely melegen tartása. Fontos, hogy a lehetőségekhez képest az anyuka otthon is jól nézzen ki, adjon magára ne hanyagolja el magát. Ez tudon, hogy nem egyszerű de azt is tudom ha te jól érzed magad a bőrödben ez meglátszik az arcodon, a kisugárzásodon is. Nagyon fontos a kisbaba, de éreztesd a férjeddel, hogy ő is nagyon fontos a számotokra, ezek lehetnek apró gesztusok, érzelem nyilvánítások. Kell találnotok időt a beszélgetésre, mert ezt a kisbabátok is megérzi, megsínyli. Próbáld meg a mindennapok unalmából kizökkenteni a kapcsolatotokat. A férjed lehet úgy gondolja, hogy ez így normális és félre áll, közben meg neked most még nagyobb szükséged van a támogatására, szeretetére. Ha szereted ne hagy annyiban a dolgot mert csak a tüskék szaporodnak és az nem vezet jóra. Kitartást és sok boldogságot nektek.
2009. márc. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat, igyekszem helyrehozni amit meg lehet, ugyanaz lenni aki voltam még szulés elott. Nem akarom, hogy csak a baba tartson a párom melett.

Koszike mindenkinek, sok boldogságot nektek is

2009. márc. 17. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!