Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontottam a szobatisztaságra...

Elrontottam a szobatisztaságra nevelést? SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 napja kezdtem a 23 hónapos kislányom szobatisztaságra nevelését azzal, hogy levettem a pelust és bugyiba volt egész nap. Az első napban folyton bepisilt. Második nap már a wc-be kakilt, meg miután bepisilt és rátettem a wc-re akkor oda is csurgott egy kicsi. Tegnap meg ma viszont egyáltalán nem akar sehol sem pisilni. Igaz, nem pisil be, de visszatartja. És sehogysem tudom rábeszélni hogy pisiljen. Este a fürdőkádba ahogy beleért a lába egyből pisilt. Meg alvásnál a pelus is pisis. Persze egy nap 100szor eljátszuk, hogy ő szól, megyünk wc-re és nem pisil Ott trónol rajta akár 10percet is. bilire meg egyáltalán nem hajlandó ráülni. Mit tegyek? Túl korán kezdtem el, tegyem rá vissza a pelust? amit egyébként szintén nem akar msotmár felvenni! Hogyan folytassam??
2011. jún. 1. 12:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
a 13:06 nagyon jól leírta. Ennek TŐLE kell jönnie, hogy ő akarja, nem pedig hogy ültetgeted a bilire.
2011. jún. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Bocs, mi az hogy nálad erőltették és meg lett az eredménye?

Amúgy azért 3,5 évesen nem szobatiszta kakiügyileg... hát azért nyilván az lesz, de azért nem ez az általános, de jó, hogy az anya nem érzi gondnak.

Amúgy meg játszik/tv-zik... hát nem tudom miért tévézik egy 2 éves gyerek?

Szóval szerintem nem rontottál el semmit, ha később lesz szobatiszta, akkor később lesz. Azt mondd meg neki, hogy hát pelus vagy bugyi, válasszon. Lehet, hogy akkor el tudja dönteni könnyebben, és Te sem leszel feszkós.

2011. jún. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kicsit off:

Kedves utolsó, ez a játszik/tv-zik dolog nekem szólt és nem tudok elmenni mellette szó nélkül. Nincs még 2 éves a fiam, 20 hónapos csak. És igen, szokott tévét nézni, hiszen nem sátáni dolog. Az én döntésem, hogy mit engedek a gyerekemnek, és mit nem, szerintem nem kérdeztem a véleményedet ezzel kapcsolatban.

Abban szerintem nincs semmi rossz, hogy reggel a kakaóivás közben megnéz egy 10 perces Mickey egér játszóterét, vagy délben, míg készítem az ebédjét, addig megnéz szintén egy 10 perces Thomas, a gőzmozdony, vagy Chuggington mesét.


Arra fel írtam, hogy játék és tv mellett is bilizik, hogy nem merül el annyira a dolgokban, hogy ne érezze, ne tudja visszatartani a pisilést, míg elér a biliig. Ezért is érzem és tudom, hogy ő már érett a dologra, mert akár mivel van elfoglalva, vissza tudja tartani. Sok nagyobb gyereket is ismerek (2,5-3 éveseket), akik annyira belemerülnek a játékba, hogy nem figyelnek rá, ha pisilniük kell és játék közben bizony bepisilnek.

2011. jún. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13:06 vagyok tegnapról.

Azt hiszem, egy kicsit keveredett, hogy ki mit írt, nekem ez a második hozzászólásom, a TV-ről én semmit nem írtam.


Az talán lemaradt, hogy 2,5 éves korig azért sem sürgettem, mert a kistesó a nagy 23 hónapos korában született, és én sem a terhesség végén, sem az újszülött mellett nem tudtam és nem is akartam ezzel foglalkozni. Meg volt a bili, és ha szólt, akkor ráültettem, de ez 2,5 éves kora előtt tényleg ritkán fordult elő.

Nálunk a fürdő-WC egy helyiségben van, és sokszor velem jött, amikor én vécéztem. Így már egészen kis korától tudta, hogy mi az, és mire való. Egyszer csak kedve lett neki is bilizni, én ezt megvártam.

A kakilás engem is frusztrált egy picit, de ez úgy zajlott, hogy teljesen szobatiszta volt, csak szólt, amikor kakilni akart, és akkor ráadtuk a pelust, majd amikor készen lett, megint szólt (egyébként a fürdőszobában kakilhatott csak, nem ment el benne játszogatni vagy ilyesmi). Ő állva kakilt egész kis korától mindig (na persze onnantól, hogy megtanult állni :o), mert neki úgy volt kényelmes.

Volt egy időszak, amikor megpróbáltam rá nyomást gyakorolni, hogy tegye bilibe, de egyszer 5 napig is visszatartotta. Akkor úgy döntöttem, hogy ennek nincs értelme, nyilván nem fog iskolás korában is pelusba kakilni, majd el jön az ideje, és napi egy pelusba anyagilag sem kell megszakadni, még akkor sem, ha közben a pici is pelusos volt persze.

Amikor ezt végre elengedtem, mindenki megnyugodott, és szépen egyik nap közölte, hogy ő bilibe fog kakilni.


Egyébként megkérdeztem erről egy pszichológus ismerősünket, és ő mondta, hogy a székletet sok gyerek "saját testrészének" tekinti, ezért válnak meg nehezen tőle.

Emellett az óvodakezdés is erre az időre esett, emiatt duplán úgy éreztem, hogy az is nehéz neki, nem kell még egy stresszforrás a kaki miatt.

Talán az is segített neki, hogy látta a többi ovist a wc-be kakilni.

Szerintem 3,5 évesen ez nem vészes.


És kiegészítem az egyik kérdést: engem is drasztikusan kényszerítettek a pelus elhagyására, szorulásos lettem tőle egész életemre, 20 éves korom óta aranyérrel küzdök, ami szülések után csak még rosszabb lett...

Tehát ezt el lehet szúrni jócskán, ennyit nem ér az egész.


És persze terelgettük mi is szóban: sokszor mondtuk, hogy a nagy kislányok a bilibe/wc-be pisilnek, és ha nagy lesz, ő is így fogja, és irtóra megdicsértük, amikor sikerült neki.


Pici lányom már belenőtt ebbe, 15 hónaposan kérte a bilit, és azóta egyre gyakrabban kéri, előre szól, hogy mikor pisil/kakil. Most 21 hónapos, még picit melegebb lesz, és áttérünk a nappali bugyira.


Bocs ha hosszú lettem, mindenkinek szobatiszta gyerekeket! :o)

2011. jún. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!