Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha abba hagyja a...

Nagy gond, ha abba hagyja a szopiztatást? Tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma az egyik anyuka mesélte, hogy a védőnő leb@szta, amiért a gyermeke 6. hónapot betöltötte és kezdi abbahagyni a szoptatást.

Van teje az anyucinak, nincs semmi gond. A gyermek eszik rendesen, csak szeretné a szoptatást abbahagyni.


Ez olyan nagy gond? Bevallom őszintén, hogy én is gondoltam arra, hogy 6. hónap után abbahagyom, nem szeretném 15. vagy több hónapos koráig szoptatni.


Dorgáló válaszokat nem kérnék, csak tapasztalatokat és értelmes véleményeket!


Köszi


2011. jún. 1. 15:08
1 2
 11/18 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nincs ezzel semmi gond, ha te így érzed, akkor tedd ezt. Nem lesz baja a gyereknek tőle.


Csak ne felejtsd el, hogy "anya tervez, gyerek végez". :-)

Könyvet írhatnék arról, hogy mit hogy terveztem a gyerekek előtt, meg terhesség alatt. Most azon gondolkozom hogy mi az amit sikerült betartani.... biztos volt valami, csak épp nem jut az eszembe, de tényleg..


Szóval csak lazán, nem kell mindent megtervezni, ahogy jön.

2011. jún. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam sokáig szoptatni. Nekem tök macerás volt elmenni valahova nyilvános rendezvényre, vagy bárhova, aztán bújkálni egy csecsemővel, hogy meg tudjam szoptatni. A nyilvános szopit nem nekem találták ki.

Végül nem én választottam le, mert a lányom 7 hónaposan úgy köpte ki a cicit, hogy többet rá sem akart nézni.

Nekem a tápszerezés sem sokkal macerásabb, mint a szopi. Onnantól tudtam mennyit termelt be, bárhol meg tudtam etetni.

Viszont az tény, hogy a tápszer drága, az anyatej meg ingyen van, és azt is aláírom, hogy érdemes küzdeni érte hogy tudj szoptatni, mert abban van benne minden, de nem hiszem hogy 3 éves korig mindenképpen szükséges.

Tedd úgy ahogy neked meg a babádnak a legjobb!

2011. jún. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

16.50-essel egyetértek, a terveket a valóság és a tapasztalatok gyakran befolyásolják. Én azt terveztem, hogy kb. 1 éves koráig fogom szoptatni a babámat. Ismerőseim élményei alapján már alig vártam, hogy szoptathassak. Ehhez képest 3 hónapig sikerült, és végig pótlást kellett adnom. Az első 2 hónap merő gyötrelem volt, vérző, fájó mellbimbók, kínlódás 40-70 ml anyatejért/szoptatás... Mire a babám belejött volna, és már kezdett ügyesebben szopizni, mellgyulladás, majd tályog miatt abba kellett hagynom a szoptatást :(

Amit biztosan nem akartam volna, az az, hogy a kisfiam odarohangáljon hozzám társaságban a pólómat rángatva, hogy cicit akar. (Láttam már ilyen kisgyereket, nekem nagyon kínos lett volna.)

Viszont ha 6 hónaposan leválasztod, addigra fokozatosan hozzá kell szoktatnod a cumisüveghez és a tápszerhez, ugyanis sok baba egy bizonyos kor után már nem fogadja el. A cumisüvegek és tartozékaik, plusz a napi fél liter tápszer (min. 1 éves korig ajánlott) nem kevés pénzbe kerülnek, amit sokkal értelmesebb dolgokra is lehetne költeni. A mosogatás/fertőtlenítés, tápszermelegítés, tápszer recept íratása időt vesz igénybe, elég sok kényelmetlenséggel jár, ezt tapasztalatból mondom. Én ezeket szívesen megspóroltam volna. Annyi előnye van a tápszernek, hogy látod, mennyit eszik a baba, bármikor elő tudod állítani a szükséges mennyiséget, ha gyógyszert kell szedned vagy nem vagy vele, akkor is meg lehet etetni.

Az 1 éves kort én azért várnám meg a helyedben, mert akkor már be lehet vezetni a tehéntejet, és nagyon sok mindent tud már enni. Addigra meg tudod tanítani csőrös pohárból vagy pohárból inni, így ki lehet hagyni a cumisüveget.

2011. jún. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Majd meglátod, ha már hónapok óta fogod csinálni, hogy ez nem olyan egyszerű. Egyrészt könnyen előfordulhat, hogy amikor már csinálod, nem lesz olyan furcsa, mert az egész tényleg olyan idegen, amíg nincs a kezedben a baba.

A másik, hogy ha a kicsi nem akarja abbahagyni 6 hónaposan, akkor nagyon-nagyon nehéz lesz leválasztani. Ismerek egy anyukát, akinek ilyen idősen kellett tápszerre váltania, mert valami komoly betegség miatt elment a teje, és mesélte, hogy a kislánya napokig nem evett szinte semmit, mert nem fogadta el a cumisüveget. Nálunk párszor fordult csak elő, hogy el kellett mennem, ezért a babát az apukája kellett volna, hogy megetesse, és egész nap alatt kb. 20 ml tápszer fogyott el.

Persze hozzászoktathatod már a kezdetektől a cumisüveghez, akkor lehet, hogy könnyebb lesz, de egy féléves már pszichésen is ragaszkodik a cicihez, nem valószínű, hogy komoly harcok, sok-sok sírás nélkül le tudnád szoktatni. Ellenpélda persze mindig van, de ritkább.

Én a helyedben inkább az 1 évet céloznám meg határidőnek. Ha nem szoktatod arra, hogy minden nyekkre cicit kapjon, és szépen haladtok az étkezések kiváltásával, akkor ilyen idős kora környékén valószínűleg meredeken fog csökkenni az egész téma iránt az érdeklődése. Biztos van olyan is, akinek nem vált be ez a módszer sem, de a környezetemben a legtöbbeknek igen.

Boldog babavárást, és szerintem ne stresszelj előre ilyesmin :)

2011. jún. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
7 hónaposan leválasztottam a lányom!Hogy miért?Szimplán utáltam szoptatni!Azóta nem beteges(addig az volt),nincs ekcémája(addig véresre vakarta magát a csóró),és sokkal nyugodtabb.És nem eszik egész éjszaka,sőt egyáltalán nem eszik éjszaka.Nekünk sokkal könnyebb ez életünk mióta tápszeres.
2011. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez mindenkinek a maganugye hogy meddig szoptatja a babajat. Szerintem addig kene szoptatni ameddig az mindekettotoknek jol esik. En semmit nem terveztem csak ugy jott. Nagyon nehezen indult el nalunk a szopizas, nem is gondoltam volna hogy fog szopizni egyaltalan, egy ideig gorcsoltem rajta azutan azt mondtam lesz ahogy lesz. Most 15 hos mult a fiam es meg szopizik, de csak reggel, azt viszont egyelore igenyli. Engem meg nem zavar. Meg azert jo a borkulacs, mert neha nem tudom mashogy megnyugtatni. De hallottam olyan anyukarol akinek a harom evese ha szol hogy ehes es szeretne enni akkor azt mondja neki az anyukaja, csak akkor kap enni ha mar szopizott. Na ez nalam mar a felhaborito, undorito kategoria. Es ismerek olyant is aki meg terhesen kijelentette, hogy o soha nem fog szoptatni, mert gusztustalannak tartja a szoptatast. Kislanya mar elmult 1 eves es vigan szopizik meg napjaban tobbszor is. Tegy ugy ahogy nektek jo es ne foglalkozz senkivel! Szerintem.
2011. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
20.40es:talán olyat ettél mikor szoptattál amitöl kijött az ekcémája nem?ne a tápszert istenitsd,hanem magadban kéne a hibát keresni.
2011. jún. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
20.40 vagyok!Már csak fényem éltem,hogy ne legyen ekcémás a gyerek!És igenis istenítem a tápszert ,mert nekünk bevált!!!!
2011. jún. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!