Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha abba hagyja a...

Nagy gond, ha abba hagyja a szopiztatást? Tapasztalatok vannak ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Ma az egyik anyuka mesélte, hogy a védőnő leb@szta, amiért a gyermeke 6. hónapot betöltötte és kezdi abbahagyni a szoptatást.

Van teje az anyucinak, nincs semmi gond. A gyermek eszik rendesen, csak szeretné a szoptatást abbahagyni.


Ez olyan nagy gond? Bevallom őszintén, hogy én is gondoltam arra, hogy 6. hónap után abbahagyom, nem szeretném 15. vagy több hónapos koráig szoptatni.


Dorgáló válaszokat nem kérnék, csak tapasztalatokat és értelmes véleményeket!


Köszi


2011. jún. 1. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Húúú,ez lepontozós kérdés:)! Hagyd abba,ha nem akarod,ilyen egyszerű. Szerintem tök felesleges már egy kúszó-mászó,később járó 1 évest számtalan foggal még szoptatni. Sok más dologban is meg kell felelni és el lehet fáradni a szoptatáson kívül is. Ettől nem leszel rosszabb anya. A védőnőről meg annyit,hogy a miéknek még gyereke sincs és nagyon okosakat tud mondani:)
2011. jún. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

ezt mindenki maga dönti el a babájával karöltve.

szerintem ez egy jó olvasnivaló hozzá:


[link]

2011. jún. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én kb. egy éves korig akartam szoptatni,de a babám fél évesen már nem akarta a tejet.

Ha nem szoptatsz,akkor tápszer kell,persze egyre keevesebb...

2011. jún. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Nyugi, a másik anyukát meg azért cseszik le, mert 3 hónaposan még nem ad almalevet meg főzeléket a gyereknek.

Az anyaság egy ilyen "szakma": leb.szós, bármit csinálsz az úgy rossz, és különben is mindenki jobban tudja.

2011. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Akkor jó, megnyugodtam. Maradok az eredeti 'tervnél' és 6. hónapig szopiztatom majd.


Védőnővel alapból nem foglalkozom. Meghallgatom, mit tanácsol vagy javasol, de nem adok a szavára. Pont azért, mert gyereke sincs, persze ettől még lehet jó a szakmájában, de sokan panaszkodtak már rá, hogy kórházból kijövet 3 nappal rá ment el látogatóba és akkor is csak 20 percet töltött ott.

Plusz, szülők, barátok véleményére jobban adok, mint egy 9 hónap alatt havi 1× látott emberére ://

2011. jún. 1. 15:25
 6/18 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

6 hónapos kor után még azért jó a szoptatás, mert a tápszerezés olyan macerás. Cumisüveg mosás, fertőtlenítés, nem túl meleg, nem túl hideg, stb...

Nekem a kicsi egy doboznyi tápszert se kapott, volt épp elég dolgom, én bizony örültem hogy nincs egy plusz macera.


De majd meglátod, tedd azt ahogy neked meg a gyereknek a legjobb, mással nem érdemes foglalkozni.

2011. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azt amugy megkérdezhetem h hogy tervezed a 6 hónapot?utána NO cici vagy hogy?
2011. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is leválasztottam a gyerekeimet egy bizonyos kor után, egyszerűen utálok szoptatni, nekem az nem egy intim, szép dolog, ahogy szeretik leírni, így mikor a gyerekek már tudtak mást enni, akkor igen, leválasztottam.


Lehet, hogy szar anya vagyok, ez van. Lehet lepontozni.

2011. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Természetesen nem úgy gondoltam el az 'ördögi tervem' [ahogy gondolom magadban ez te leírtad rólam), hogy egyik napról a másikra: 'Helo, szia! Nincs cici, eszed amit kapsz!' Nem hülye vagyok, hanem anya leszek!

Nekem se érdekem, hogy a gyerekem alultáplált legyen vagy ne egyen, mert nem érti, hogy mi folyik körülötte!


Szépen lassan leválasztom, fokozatosan.


Esetleg még kérdésed?! Mert, ha gondolod leírom azt is, hogyan pelenkázom majd be.. hátha az se lesz helyes ...

2011. jún. 1. 16:11
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem ördögi tervnek gondoltam,csak kiváncsi voltam valoban.

Én irtam amugy h egy éves korig terveztem a szoptatást...sajna nem ugy sikerült.de amugy abban igazad van h fél éves korban ahogy hozzátáplálsz,szép lassan le is tudod választani....ez inkább elfogadhatóbb számomra mint mikor bölcsiben a 3 éves ordit mikor reggel viszik h cicit kéééér....és anyuka meg nem tudja mit csináljon....szoval megértelek.

2011. jún. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!