Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátoknak, hogy...

7 hónapos babátoknak, hogy telik egy napja? Mi a napi menüje? (tápszeres babákra gondolok)

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 19:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Ismét én.:)

Én magamtól főzök neki, egyedül a céklát néztem meg, hogy hogyan kell főzni, de felesleges volt, mert nem szereti.

Amíg kisebb volt, addig az alap dolgokat főztem simán só nélkül (krumpli, sárgarépa stb). Mostmár úgy főzök, mint ahogy magunknak. Ma például gulyáslevesből evett, enyhén sózva, bors nélkül. Nagyon ízlett neki. Csak a férjemnek szoktam fűszeresebb ételeket készíteni, ő nem szereti a diétás konyhát.:)

2011. jún. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)Én 80%ban üvegest adok neki és változtatni szeretnék ezen.Neked a darabosat megeszi vagy kezdi enni?
2011. jún. 4. 18:19
 13/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok! 6 hós koráig csak üveges kaját evett. Azóta én főzök neki. De a darabossal bajban van még :) Már mint a banánt, kiflit, babapiskótát, margarinos kenyérfalatkákat megeszi darabosan is. De ha a főzelékbe próbálok belecsempészni egy kis darabot, akkor egyből öklendezik. Most úgy etetem, hogy a husit csak szétveszem pici darabokra és úgy adom a szájába, mellé pedig a főzeléket. Így megeszi :) Nehéz eset :))

Csütörtökön volt nálunk a védőnő és mondta hogy mindennap mehet neki a husis főzi. Eddig nem adtam mindennap.

2011. jún. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Jaaa! És először a netről vettem az ötleteket, most már magamtól is kitalálok dolgokat. De azért meg szoktam nézni többfajta receptet is.
2011. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Újra én.:)

Lassan szokatom a daraboshoz, mert foga még nincs (pedig már 4 hónapja minden pillanatban várjuk:)). A teljesen püréstől eljutottunk az 50% pürésig, nem turmixolom mostmár simára, van, amit csak villával török. Kezdetben a darabosabb kajáktól öklendezett, mostmár nincs vele probléma. De ha a te babádnak van már foga, szerintem elég, ha villával töröd vagy ami jó puhára főtt, azt kis falatkákban adod.

Amúgy egyáltalán nem vagyok az üveges bébiételek ellen, mert egyszerűbb és változatos is, csak sajnos a boltok nem szégyellnek olyan sokat kérni értük.:/ A másik meg az, hogy örülök, amikor az én főztömet eszi, hogy már idáig eljutottunk, ennyi idő eltelt, hogy én főzhetek neki. Cseperedik felfele.:)

2011. jún. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)Nekünk már van egy fogunk megpróbálkozok valami darabos újdonsággal és Köszönöm az ötleteket.
2011. jún. 5. 06:01
 17/19 anonim ***** válasza:

22:03-as vagyok. Itt egy pár recept :)

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2011. jún. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Enyém 7.5 hónapos. Mi üvegezünk, nem főzök mert van egy 2 évesem is és mellette már nincs idő keverni-kavarni.


[link] - letölthető ingyen!!!! ennél jobb szakácskönyvetm ég nem találtam!


Az én kicsim pont ma találta ki, hogy a 2 fogával simán megbirkózik a 8 hós UNIVER tökfőzelékkel. Eddig pürésítettem neki botmixerrel a 8 hós kajákat, de ma minden gond nélkül simán betolt egy üveggel, pedig múlt héten még fuldokolt tőle. A nagyobbik is így volt, egyszercsak láss csodát ment :DDD

2011. jún. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi!Nekem is van itthon még egy 2,5éves kisfiam,aki rendesen le tud foglalni.
2011. jún. 6. 04:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!