Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan szörnyen érzem magam...

Olyan szörnyen érzem magam ilyenkor, nem vagyok még ezért rossz anya, ugye?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam,elég akaratos.Sokszor van,hogy a dolgom csinálom,mikor ő játszani szeretne velem.Elmagyarázom neki,hogy miért nem tudok menni.Erre ő sír és a szívem szakad meg,de hát meg kell csinálnom az egyéb teendőimet is.Bár sokszor csak hiszti,amit művel,mert ha elindulok arra,amerre ő akarja,már fülig ér a szája.
2011. jún. 3. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya.

Ez akkor működik legegyszerűbben, ha határozott napirendhez tartod magatokat. Legyen meg az az idő délelőtt és délután is, amikor játszol vele, és legyen egyedül töltött játékidő. Ezt mondd is el a picinek, hogy most játszotok egy jót, utána anyu elmegy pl. főzni. Próbáld ki, hogy a játékidő végén elkezdesz valamivel önállóan játszani, amit ő érdekesnek találhat, és úgymond átvesz tőled. Ha lekötötte a figyelmét, mehetsz a dolgodra. De minden kisgyerek más és más, én ezeket tudom ajánlani.

2011. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem vagy rossz anya!
2011. jún. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyereknek nem az a legfontosabb, hogy a lakás csili-vili legyen, mert nem erre fog emlékezni, hanem hogy játszottunk vele, meséltünk neki, stn.

Ennek ellénere vannak olyan dolgok, amiket tényleg meg kell csinálnunk és akkor bizony nélkülünk kell ellennie valahogy.

Én azt csinálnám, hogy ami várhat picit, pl. felmosás, sepregetés, porszívó stb. azt úgy oldanám meg, ha megjön a férjem és éppen babázik, addig én pik-pakk meg tudnám csinálni ezeket.

Akkor napközben játszanék a picivel.

Teregetésnél mindig is bevontam őket, adogatták a csipeszeket, nagyon élvzték:)

2011. jún. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nálam is van, mikor sírva jön utánam, valószínű, hogy ebben a korszakban van. Ilyenkor bemegyek vele a szobába és játszunk, aztán ahogy az egyik előző válaszoló mondta elkezdek egy olyannal játszani, amivel ő is szívesen elvan egy ideig és átadom neki a dolgokat, aztán kiosonok :)
2011. jún. 3. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken túl kis léptekkel szoktatnám, ahhoz, hogy időnként várnia kell. Ezt kiviszem és utána visszajövök. És tényleg rögtön visszajövök. Ha ez már megy, akkor lehet nyújtani. Ha nem megy, kísérjen el. A két éves fiam m,ár simán megvárja jó pillanatában, hogy kiteregessek.
2011. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!