Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagáltok, amikor azzal...

Hogy reagáltok, amikor azzal zsibbasztanak, hogy "ölbe lesz kapatva" a babátok?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hetes (!!), és komolyan mondom, amikor öregek vannak itt látogatóba, szinte már szégyellem ölbe venni. Márpedig nem fogom hagyni, hogy sírjon! Ráadásul nem is első gyerek, a kisfiamat sem hagytam soha sírni, mégis kedves, kiegyensúlyozott, barátságos gyerek lett, nem "élt vissza" azzal, hogy ölbe vettem, ha sírt. Amikor mondom, hogy ennyi idősen nem lehet "elkapatni" egy babát, jön a DEHOOOGYNEEEM! Nézzem meg, milyen értelmesen néz! Nagyonis megérti már ő, és csak azért sír, mert ölben akar lenni.

Én nem akarok senkit megbántani, és amúgy meg jóban vagyok a látogatókkal, szóval nem fogok ugatni velük, hogy MI KÖZÜK HOZZÁ. Hogy lehet diplomatikusan és kedvesen lepattintani őket? Ha elkezdek másról beszélni, ők akkor is tovább viszik a témát. Ha a kisfiam példáját hozom fel, azt mondják, hogy ő nem sírt ennyit, úgyhogy ez nem ugyanaz...


2011. jún. 4. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Óóóóó nálunk is ez volt :) Mert mi még ráadásul ringatva is altattuk. Hajaj jött ám a sok megszólás, hogy "majd 15 évesen is ringatod? bla bla bla"


Közöltem, hogy az én gyerekem, azt teszek vele ami szerintem a legjobb. Neki is volt alkalma (hozzászólónak) gyereket nevelni, én sem szóltam bele akkor.


Legutóbb egy nénit küldtem el a melegebb éghajlatra, mikor nekiállt egreckírozni a lányom persze teljes hangerővel a piacon, hogy miért szopja az ujját fertőzést kap. Természetesen még meg is fogdosta neki.

Beolvastam ugyanolyan hangerővel, hogy most már biztos hogy beteg lesz a gyerek, ha összetapizza a mocskos mancsával. :)


Megjegyzem 14 hónaposan magától szokott le a ringatós altatásról, nem lett elkapatva. Sokkal barátságosabb, nyitottabb, érdeklődőbb kislány mint a vele egykorúak.

2011. jún. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is sokszor megkaptam az első gyerekemnél. Én csak mosolyogtam a dolgon, és ha nagyon vártak választ, akkor én ennyit mondtam: no nem baj, legalább lesz időm kiélvezni a babusgatást. Na erre csönd lett. Aztán amikor a bölcsibe egy nap alatt sírás nélkül beszokott, akkor jól az orruk alá dörgöltem, hogy látjátok nem volt igazatok! Nem nőtt hozzám, önálló, ügyes kislány! Nekem inkább azzal szokott bajom lenni, hogy az idősebb családtagok állandóan felébresztik a gyerekeimet, és ők akarják ölbe venni. Mondjuk például nemrég átjött látogatóba Anyós. Ezzel nincs gond, inkább azzal, hogy akkor jött, mikor ő jónak látta. Kislányom akkor 4 hetes volt, még bőven az eszik- alszik stádiumában. Természetesen akkor toppant be, mikor ép letettem az ágyába evés után. Simán berongyolt a szobába, addig ordibált, piszkálta a gyereket, míg felébredt. Persze egy idő után elkezdett sírni a kislányom, hiszen álmos volt, felébresztették. Erre ő, már fel is kapta. A gyereket 2 órán keresztül rángatta, közben szegény el-el panaszkodta magát, mire drága anyós: "Na hisztis vagy?". 2 óra leteltével végre elvettem a gyereket tőle, és elküldtem.
2011. jún. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hordozókendőt és lássanak csodát,kösd magadra,hogy mégtöbbet lehessen veled.Aztán mindenkinek beszélj a "hordozás" nyújtotta előnyökről.Bocs,de engem kiakasztanak ezek az elkapatásos sztorik,mintha nekik lenne abból káruk,hogy te szereted a saját gyerekedet.Csak az ember ilyen gyarló,hogy elkülöníti magától az utódját,nehogy el legyen kapatva.Holott egy gyerek akkor válik le az anyjáról amikor eljön az ideje,sem előbb sem később.Ha szüksége van rád igenis vedd ölbe és ne törődj a többiekkel.Egy négy gyermekes "elkapató" anyuka.
2012. ápr. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, Utolsó, azóta az akkor három hetes kislányom már 11 hónapos, és természetesen nem szokott ölbe, hiába nem hagytam sírni soha! :)
2012. ápr. 13. 11:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!