Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok, hány hetes...

Mit gondoltok, hány hetes legyen a baba amikor először elmegyünk valahova?

Figyelt kérdés

Azért is kérdezem, mert amíg dolgoztam, volt egy anyuka aki az alig 1 hetes babáját elhozta vásárolni (légkondis hely és kint meg amúgy dög meleg volt éppen és ki is vette a picit a kocsiból)

A másik meg, hogy szeretnék idén legalább egyszer eljutni a strandra. Jó, sokan megköveznének érte, de ez van. Július közepén szülök. Mikor mehetünk együtt? Persze a kicsit nem tenném vízbe!


2011. jún. 5. 08:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát én 5-6 hónapos koráig bisztos nem vinném strandra,DE szerintem Te sem fogsz vágyni,főleg azért sem mert a gyermekágyi vérzésed kb.nyár végére múlik el:)

A másik meg hogy 6 hetes lesz a babád nyár végén,akkor még ngayon picike.Én ilyen helyekre akkor vittem először,mint bevásárló központ,addig csak utcán sétáltunk.Pedig nem vagyok paramami...

2011. jún. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
jajjjjj bocsi bisztos=biztos
2011. jún. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Na, nekem pont ellekező a véleményem. Mindkét gyerekemet nyáron szültem (júli vége, illetve aug. eleje). Egyhetesen már mindenfelé járkáltunk velük, jókat aludtak a babakocsiban vagy a kendőben. A fiam nem volt egészen 4 hetes, amikor a Balatonon nyaraltunk.

A gyermekágyi folyás pedig változó, nekem 3 hét alatt teljesen elmúlt. Gátmetszésem nem volt egyik babánál sem, így nagyon gyorsan teljesen felépültem. Mi mentünk mindenhová. A strandra is. Az aktuális pici a babakocsiban szundikált egy árnyas fa alatt, egyikünk ott maradt vele, míg a másikunk a nagyobbal fürdött. Minden megoldható. :-)

2011. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok: én bevásárolni is kénytelen voltam menni a kéthetessel is, mert a párom rengeteget utazik a munkája miatt, segítségem nem volt, valamit csinálnom kellett, magától nem repül haza az ennivaló, meg ott volt az akkor alig kétéves nagyobbom, vele is menni kellett játszótérre, ide-oda. Szóval mi mentünk mindenfelé. Bevásárlóközpontban kendőbe voltak kötve rám, úgy nem fáztak légkondiban sem, vagy babahordozóstól beraktam a kosárba a kicsit, betakartam és kész.
2011. jún. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mi is hamar kimozdultunk a picivel, pedig márciusi, és elég rossz idő volt még akkor. 4 hetesen, húsvétkor megjárta oda-vissza Nyíregyháza-Budapest útvonalat, és másnap is úton voltunk vele. Nekem a gyermekágyas mizéria kitartott jó 5 hétig, de van akinek 2-3 hét. Mondjuk én a 6 hetes kontroll előtt biztosan nem mernék strandra menni, de én para vagyok, nem lett volna jó valamit összeszedni.
2011. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2 hetsem mér mehetsz, mi is mentünk
2011. jún. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
1-2 hetesen még én se mennék sehova, meg ki tudja hogy fogom érezni magam, de azért lehet, hogy 3-4-5 hetesen már kimozdulnánk itthonról, szeptemberben meg esetleg ha jó idő lesz akkor egy strand. Akkor az a lényeg, hogy nem én lennék az egyetlen aki az 1 hónapos babájával megy bevásárolni :) Ennek örülök :)
2011. jún. 5. 11:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha úgy érzed menni szeretnél, csak menj, különben bekattansz! :)Mint írták előttem mindent meg lehet oldani, csak ügyelj a babádra és magadra. Friss levegőn ők is jobban érzik magukat, és gondolom te sem úgy értetted, hogy déli 40 fokban szeretnél sütkérezni!:)
2011. jún. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem meg tök felesleges így tervezgetni!

ha mindenféleképpen szeretnél strandra menni, nosza, pocakosan is lehet lubickolni, én még 9 hónaposan napi 1-2 órát úsztam :)


viszont 3 hetes volt a babám mikor először kimozdultunk és 8 hetes koráig csak és kizárólag a mamához mentünk. úgy szanaszét repedtem, hogy iszonyú fájdalmaim voltak 2 hónapig és addig véreztem is, szóval ha valamire vágysz, tedd meg most aztán majd alakul :)

2011. jún. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1.vagyok,és az utolsó minden szavával egyet értek :)

Én is csak magamból indultam ki :)

De tényleg nem érdemes tervezgetni,mert minden baba és mama más!Én is mindenhova mentem a babámmal kivéve erős légkondiba....És azért írtam hogy 6 hetes volt mikor először tescoztunk...De szinte mindig mentünk valahova addig is.Bár pl én csak otthob tudtam szoptatni,így mi időhöz voltunk kötve.De nagyon sokan bárhol megszoptatják a picit,nekik ilyen gondjuk nincs.Nekem ez intim dolog volt!Tedd meg most amire vágysz,és a babával meg majd alakul....Boldog babavárást!

2011. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!