Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beleszóltam a sógornőm gyerekn...

Beleszóltam a sógornőm gyereknevelésébe. Nálatok hol a határ a segítség és a tolakodás között?

Figyelt kérdés
Az öcsémmel mindig szoros kapcsolatom volt. Nekem már volt egy 2 éves lányom, mikor a tesómék fia megszületett. Lányom most 3, és van egy 6 hósom is, ezért úgy gondoltam, hogy van némi tapasztalatom, és mivel a szüleinkre nem számíthatunk jól jön majd nekik a segítség, ezért sokat voltunk náluk, igyekeztem besegíteni, tanácsot adni nekik. Néhány napja mondtam a sógornőmnek, hogy szerintem egy kicsit túl félti a gyerekét, több mindent meg kéne neki engedni, hagyni, hagy önállósodjon, és hogy meg kéne mutatni a fiát egy dokinak, mert olyan furcsa. Erre ő nagyon berágott, hogy még ha más bántaná nekem akkor is meg kéne védeni, hogy hogy tudok ilyet mondani. Mikor mondtam neki, hogy én csak segíteni akarok, akkor kifakadt, hogy elege van a segítségemből. Elege van, hogy mindig oktatgatom, és hogy nem hagyom őket élni az életük. Elege van, abból is, hogy állandóan az én szerintem tökéletesnek hitt gyerekeimhez mérem az ő fiukat. És hogy nem ő, hanem én vagyok elfogult a gyerekeimmel. És hogy ne példálózzak az én ridegtartásos gyereknevelésemmel, mer t neki ez elképzelhetetlen. Azóta nme veszi fel a telefont és nem jönnek el hozzánk. Az öcsémnek azt mondta, hogy látni sem akar, és hogy nem kíváncsi rám, megtarthatom magamnak a véleményem, és neveljem a saját gyerekeim. Szerintetek is sok volt belőlem? Ti mennyire folytok bele a tesótok gyereknevelésébe?
2011. jún. 6. 11:36
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Valaki nekem azt mondaná, hogy vigyem orvoshoz a gyerekem, mert olyan furcsa, nagyon kiakadnék én is.


Sógornődnél most telt be a pohár, én megértem.


Akkor ossz tanácsot, ha kérik, akkor is, ha jó szándékból teszed!

2011. jún. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szép tőled, hogy beláttad a tévedésed!

A következő lépés, hogy kibékíted a sógornődet és utána megpróbálsz változtatni, vagyis kevesebbet okoskodni:)

Mondd el neki, amit itt is. Hogy miért gondoltad, hogy tanácsokat kell adnod, és hogy nem kioktatni akartad, csak segíteni. De megértetted, hogy ez már tolakodó volt, és ezentúl megpróbálod másként. Azt is mondd el szerintem, hogy fontos neked a velük való kapcsolat, ne rontsátok el emiatt.

2011. jún. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
a kéretlen tanácsoktól nincsen idegesitőbb
2011. jún. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kéne kérned, hátha kiengesztelődik. Fú én is őrült dühös lennék rád :))
2011. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sem mondanék senki gyerekére olyat, hogy furcsa...vidd orvoshoz...

Egyébként nem tudom elképzelni mire mondhattad ezt...

Elárulod mi váltotta ezt ki belőled? Milyen a kisfiú, ami neked furcsa? Annyira másak a gyerekek, egyiket sem lehet furcsának nevezni, legfeljebb más, mint amit megszoktál, de ez természetes.

Kérj bocsánatot és ígérd meg a tesódnak hogy soha többé nem folysz bele a családi ügyeikbe. Legyen az gyereknevelés vagy bármi más. Úgyis fog kérdezni, ha tanácsra lesz szüksége.

2011. jún. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem beszélve arról, hogy egy tesótól jobban elfogadja az ember a kéretlen tanácsokat is, vagy könnyebben megmondja neki, hogy, ok, köszi, tudom én is......de a sógornői viszony más.

Ha tesóm okítana (szerencsére nem szokott, csak ha én kérdezek, válaszol legjobb tudása szerint), jobban viselném, ha a sógornőm (ő néha szokott, bár finoman), akkor ugyanazt érezném, mint a te sógornő.

2011. jún. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Furcsa, hát igen ez így lehet, hogy elég durván hangzott. Tulajdonképpen én első perctől kezdve figyeltem, hogy olyan kis nyugodt a gyerek. Az én lányaim bömböltek sokat, és nekem így feltűnő, hogy az övéké nem sír, még ha éhes akkor se. Nála a sírás is inkább csak nyöszörgés. Meg jól elvan a babakocsiba is, a járókába is, nem igényli különösebben, hogy az ölükbe legyen.
2011. jún. 6. 12:48
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértem a sógornődet, a saját leírásod alapján mondom, hogy úgy viselkedtél mint egy tipikus anyós a legrosszabb fajtából. Gáz, hogy ha az ő gyereke nem olyan, mint a Tied akkor már "furcsa". Ez tényleg úgy hangzik, hogy a Te gyerekeid lennének a mérce, a többi meg csak selejt lehet.


Viszont tök jó, hogy (egy tipikus anyóssal ellentétben) képes vagy belátni, hogy esetleg nem így kellett volna. Szerintem sürgősen kérj bocsánatot a sógornődtől, de ne Te legyél megsértődve, ha nem bocsát meg azonnal!


Különben én annak adok tanácsot, aki kéri. A saját testvéreimnek nem szólok be, hogy hogyan neveljék a gyerekeiket, pedig volt, hogy nagyon nem értettem egyet dolgokkal.

2011. jún. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg sok voltál. Húúú, meg azért furcsa, mert nem sír? Hát ez tényleg durva beszólás. Az ő babájukkal nincs semmi gond, ő nyugodtabb természetű. Az én fiam sem sírt soha, mert éhes volt, a védőnő is annyit mondott rá, hogy ő csendes éhező. Evett, ha megetettem, de sosem kérte, nem "reklamált" ciciért. Most sem kéri soha, pedig már 20 hónapos. Ha egész nap nem adnék neki enni, akkor sem kérne magától...

Egy pár napig hagyd, hagy nyugodjon le, aztán engesztelheted, és hagyd őket élni, mindenki a saját hibájából tanul. Én sem bírtam volna elviselni, ha beleszólnak az életünkbe. Szerencsére nem tette senki, pedig az én sógornőm védőnő és 2 fiú anyja, jó a kapcsolatunk, de sosem szólt bele semmibe, és nem is osztott kéretlen tanácsokat...

2011. jún. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
74%
Az én lányom is jól elvan a babakocsiba, földön jön megy minden fele. Azt hogy az ölembe legyen, ő sem igényli. Persze vannak kivételek, de úgy általában jól el van egyedül. 8 hós. Ebből nem gondolnám hogy bármi baja van a gyereknek. Én is megharagudtam volna rád. :) Nem is kicsit. De szerintem ki fogtok békülni, csak kell egy kis idő a sógornődnek hogy megbékéljen. De ezek után már csak akkor adj tanácsot, ha kéri!
2011. jún. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!