Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munka, karrier és bölcsi vagy...

Munka, karrier és bölcsi vagy pénznélküliség és anyaság?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. Néhány hónap alatt rengeteget változott az élethelyzetünk. A férjem jól fizető munkahelye megszűnt, és most minimálbérért dolgozik. Ez a gyessel és a családival is nagyon kevés, gondolom ezt magyaráznom sem kell senkinek. Nekem most egy nagyon kedvező munka adódott, amit anyagilag is jól megfizetnének és szakmailag is nagy kihívás lenne. Teljes dilemmában vagyok, mert a férjem szerint el kéne vállalnom, és az anyja majd eljön a gyerekhez, hogy ne kell jen bölcsibe adnunk. Erről én hallani se akarok, mert anyósom nem megbízható. a férjem elfogult a mamával, szerint ejobb helyen van az anyjánál mint a bölcsibe. Most mit tegyek? Vannak bölcsis vagy mamás tapasztalataitok? Tényleg kicsi még a bölcsihez? Tényleg nem figyelnek ott rájuk? Állandóan beteg lesz? A mamára nem merem bízni. Vagy mellette kellene maradnom? A pénz nem luxusra kéne, hanem alapvető dolgokra, rezsire, ételre.
2011. jún. 6. 13:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Menjen apa gyedre, és vállald el te a jól fizető állást. De ilyen nagymamára én se hagynám a gyerekemet egész napra.
2011. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Bölcsibe vihetném, igen volna hely. Az, hogy apa maradjon itthon tulajdonképp eddig eszünkbe se jutott, de nem elvetendő gondolat. Megbeszéljük, mert hát elég érzékeny, lehet, hogy rosszul érintené, ha úgymond nem ő tartaná el a családot. Nem mintha a gyereknevelés nem volna szintén felelősségteljes, komoly "feladat". Átgondolandó ez is :)
2011. jún. 7. 11:27
 13/13 anonim ***** válasza:

Figyu, ha most min.bért kap, akkor sem ő tartja el a családot, nem? Ha rendesen be volt jelentve, akkor a gyed még több is lesz.

Én csak 140.000 Ft-ra voltam bejelentve, kb. 100 körül kaptam nettóban és most 90e a gyed-em! Tehát azért nem olyan rossz ez, valljuk be őszintén! Igaz, a plusz 50ezres juttatásokat nem kapom, de cserébe nem is kell dolgoznom :)

2011. jún. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!