Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjünk el beszélni...

Mikor kezdjünk el beszélni róla és hogyan? Aki hasonló helyzetben volt hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hónapos,én 15 hetes terhes vagyok. Majdnem 2 éves lesz mikor jön a kistesó. Mikor kezdjünk beszélni róla? Azt már mondjuk neki,hogy a kistesó anya pocakjában van,ő is mutatja de nagyon nem érti.
2011. jún. 7. 13:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk 17 hónap lett a "nagylányom" meg az öcskös között. Én úgy gondoltam, eleinte nem beszélek neki, mert egyrészt úgyis messze a vége és túl hosszú lenne neki a várakozás, másrészt az ő szintjén még elég volt ha a végletekig egyszerűen, említésszinten kapott infókat róla (pl vigyázz a hasamra, meg ne üss légyszi, tudod, ott bent alszik a baba, stb) . Aztán ahogy elkezdtem kigömbölyödni, tudomásul vette hogy a tesó nő odabent, amikor meg már érezni lehetett a mocorgást,akkor meg jókat bratyiztak egymással. A nagy bedumált neki, a kicsi odabökött, a nagy erre nevetett és megpaskolta ott, a kicsi ugyanoda rúgott egy isteneset, meg hasonlók :-)

nézegettünk ilyen témájó képeskönyveket (pl Sehány éves kislány), meg rajzolgattam ilyesmit stb...

Kapott csecsemőbabát, sokat játszottunk vele, gondoztuk, sétáltattuk stb.

Ha picibabával találkoztunk a sétán, akkor megálltunk, megnéztük, pár mondatban beszéltünk róla.

Én igyekeztem a nehézségekre felhívni a figyelmét: sírni fog, sokat kell dajkálni, szopizni fog anya cicijéből, ölelgetjük-dajkálgatjuk majd mindannyian (neki is szabad volt első perctől, eprsze felügyelettel)

Sokat nézegettük az ő csecsemőkori képeit és videóit, hogy fürösztöttük, pelusozás, öltöztetés stb, milyen hangosan tudott óbégatni

és a játékbabával is célirányosan játszottunk...

Igyekeztem bevonni pl a bébiruhák-textíliák hajtogatásába, meg hogy majd ha szeretné, az ő feladta lesz a fürdésnél a törcsit hozni, stb, mondjuk ő mindig is mindenfélét segített nekem a konyhában, házimunkánál is, számítottam rá, hogy a baba körül is megtalálja majd a helyét ügyes nagytesóként, és be is vált.

Kb a 7.hónaptól kezdve már azt is elkezdtem pedzegetni ,hogy amikor megszületik akkor azalatt a nagyinál lesz a nagy. Ebből az egészből őt úgyis az érekelte leginkább, hogy az ő helyzete miként változik. Én erre hegyeztem ki az egész felkészítő-dolgot. És azt hiszem, elég jól is sikerült.

2011. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!