Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetési probléma? Mit csinálja...

Etetési probléma? Mit csináljak? 14 hónapos szinte semmit sem eszik, csak a tápszert issza, azt is csak elalváshoz, illetve éjjel.

Figyelt kérdés

Bármivel kínálom, csak a fejét rézza, a kezével meg hadonászik. Születése óta keveset eszik. Napi 1 dl viz, vagy tea, esetleg almalé az elfogysztott folyadék. Eddig még egy-egy joghurt, vagy babapuding, este 0,5dl tejpép. A zöldséges husiból is fogyott néha 0,5dl. Lassan 3 hete annak örülök, ha napi 4-5 kiskanál akármit elfogyast vagy 1-2 kekszet. Rengeteget mozog. Jól fejlett: 83cm, 11 kg.

Miért nem eszik?

Este 2dl Milumil, aztán kéri 2-3 óránként. Úgyhogy mostmár szinte 1 liter elfogy. De csak elalváshoz, illetve éjjel kéri. Nappal a tápszeres üveget is eldobja.

Volt még valakinek ilyen problémája? Mit csinált? Hogy oldódott meg?

Hová forduljak segítségért?

Szerintem ez nem normális.

A doki szerint:"jól hasznosít".


2011. jún. 8. 01:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a kislányom este 2,5dl tápszert kapott, reggel 1,5dl sima tejet. Azért eszik ennyit éjszaka, mert nem eszik nappal.

Kezdd úgy, hogy reggel mikor felkel ne adj neki tápszert csak egy kis almalevet, de abból is maximum 1dl-t, aztán várj és ne kínálgasd kajával míg ő nem jelzi, hogy éhes. Akkor csinálj neki egy kis bundás kenyeret vagy főzz neki 1 virslit vagy bármi olyat, ami nem bébiétel és amit szeret. Egyél vele együtt, ugyanazt amit ő, akár egy tányérból. Ha van rá mód ne nagyon adj már neki bébiételt, csak ha nagyon muszáj. Ne kapjon étkezések között kekszet, pufit stb.

Pár napig várd meg, hogy éhes legyen és ha már eszeget napközben éjszaka ne adj neki annyi tápszert, próbálj vizet vagy babateát adni, hátha azzal is visszaalszik.

A tejpépet is elhagyhatod már.

2011. jún. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az anyukámnak azt mondták annak idején és most ö is ezt mondja nekem, hogy ahol étel van és a babát mekínálják ott nagy baj nem lehet. Az én lányom sem egy nagy evő. De látod mindenki másképp csinálja, csinálná. Mi éjszaka semmiképpen nem eszünk. Reggel 2dl tápival kezdünk (8ó) és ebédig nincs semmi(12). A tízórait az ebéd megevése érdekében kiiktattuk. Mi is egy tányérból eszünk, sőt csak így eszi meg, vagy önálló próbálkozással, de a bébiételes üveg nála szóba se jöhet. Uzsira gyümit és/vagy tejterméket eszünk, de azt is együtt kell. Majd valami kenyérfélét vacsizunk.

A problémátok olyan mint mikor az alvás fordul meg, csak nála az evés. Próbáld az éjszakai tápikat kiiktatni. Sok mindenbe belekódtol, ahogy írod, csak most nem kér többet. Nem rontottál el semmit, keresd meg a nektek megfelelő evési rendet! Sok sikert!

2011. jún. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szinte csak ugyanazt tudom írni, mint a 21:51-es válaszoló.


Nem rontottál el semmit.

Éjszakára ne adja neki tápszert, hanem helyette vizet (vagy esetleg teát). Mivel éjszaka ennyi tápszert eszik, valószínű úgy eltelítődik vele, hogy ezért nem éhes napközben. Ha a lányom felkelt éjjel vizet adtam/adok neki és visszaalszik azzal is.


16 hónapos a lányom és így eszik, már 1 éves kora óta:

Reggeli (9-10 h között): pl. tejpép, tejbegríz vagy rizs, kenyér vagy zsemle vajjal és sonkával, babajoghurt kenyérrel vagy kiflivel, bundás kenyér

Tízórai nincs, mert későn kel fel és így nem ebédelne.

Ebéd (12h): azt eszi amit mi.

Ebéd után alszik 1,5-2 órát, akkor megiszik 1,5-2 dl babatejet.

Uzsonna (16-17 h) banán, ugyanaz mint a reggeli.

Vacsora (19-20 h): ugyanaz, mint az ebéd.

Elalváskor (21 h): 3 dl tápszer

Napközben általában 0,5 vizet iszik, ha nagyon meleg van akkor többet.

Azért írtam az uzsonnára, hogy ugyanaz, mint a reggeli, mert abból válogatok, csak ugye ne legyen egyforma, tehát ha a reggeli tejbegríz volt, akkor az uzsonna ne legyen az, hanem pl. kenyér sonkával. Ugyanígy a vacsorával.

Ő sem eszik sokat, de jó húsban van attól függetlenül, hogy egész nap mozog.

Én adok neki babadesszertet (igaz nem minden nap) és 3-4 db babakekszet megeszik egy nap. Ő a bébiétel, nem ette meg sohasem, csak amit én főztem neki.

2011. jún. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!