Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetési probléma? Mit csinálja...

Etetési probléma? Mit csináljak? 14 hónapos szinte semmit sem eszik, csak a tápszert issza, azt is csak elalváshoz, illetve éjjel.

Figyelt kérdés

Bármivel kínálom, csak a fejét rézza, a kezével meg hadonászik. Születése óta keveset eszik. Napi 1 dl viz, vagy tea, esetleg almalé az elfogysztott folyadék. Eddig még egy-egy joghurt, vagy babapuding, este 0,5dl tejpép. A zöldséges husiból is fogyott néha 0,5dl. Lassan 3 hete annak örülök, ha napi 4-5 kiskanál akármit elfogyast vagy 1-2 kekszet. Rengeteget mozog. Jól fejlett: 83cm, 11 kg.

Miért nem eszik?

Este 2dl Milumil, aztán kéri 2-3 óránként. Úgyhogy mostmár szinte 1 liter elfogy. De csak elalváshoz, illetve éjjel kéri. Nappal a tápszeres üveget is eldobja.

Volt még valakinek ilyen problémája? Mit csinált? Hogy oldódott meg?

Hová forduljak segítségért?

Szerintem ez nem normális.

A doki szerint:"jól hasznosít".


2011. jún. 8. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Már régen azt kellene ennie,amit ti is esztek. A tápszertől és a tejpéptől legfeljebb hízik,de a szervezete nem fejlődik.

Rá kell szoktatnod a rendes kajákra,akkor is ha nehezen megy.

2011. jún. 8. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha doki és a védőnő sem aggódik szerintem Te se tedd!Majd biztosan fog enni,nem fog tápszeren nevelkedni egész életében:)
2011. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

pont tegnap olvastam egy cikket abban az volt, hogy ilyen esetbe ne adjunk sok tápszert, mert attól eltelítődik, és étvágytalan lesz és még kevésbé eszi meg a rendes kaját

meg én személy szerint keveslem a folyadékot az 1 dl-t,

2011. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom (14 hónapos) sem akar enni mostanában, pont úgy, ahogy a Tiéd. Azzal a különbséggel, hogy már a tápszert sem fogadja el. Ami nekünk bejön a rengeteg gyümölcs. Szerencsére a cseresznye, eper, alma, körte, banán egész jól fogy. Alváshoz pedig narancslevet facsarok neki.

Próbálkozzatok Ti is, hátha a gyümölcs bejön. Igazából az a lényeg nálunk, hogy egyedül eszegethessen. Mivel a főzelékeket nem tudja még jól kanalazni hamar megunja, de a gyümölcs kis darabokban pont jól illik a kezébe. Az almát például egészben meghámozom és úgy harapdálja. (Persze kis almákról van szó, nem fél kilósokról.)

2011. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha a lányomat látnátok! Úgy néz ki, mint az átlag 1,5-2 évesek és szinte úgy mozog, bátorság dolgában, beszédben sokukat megelőzi. De ez az etetés dolog!

Tele vagyok lelkiismeretfurdalásal: mit ronthattam el?! Néhány hete is icipicit evett, de evett (fél dl-nyi akármit ebédre és ennyi tejpépet vacsorára, 1/3 babánt a kettő közt, reggelit sose, tizoraira max. 1 joghurtot, babapudingot).

MAI kajája: 2,2 dl tápszer, délutáni alváshoz; 0,5dl narancslé, ugyanennyi víz, 2(!) kiskanálnyi üveges babaétel, 4-5 kiskanálnyi joghurt, 2 mokkáskanálnyi banán, egy fél cseresznye, egy fél keksz, 3 darabka 1cm-es leheletvékony sajt darabka, ugyanennyi sonka, 4-6 darab rizsgolyó. A zöldség levesre rázta a fejét, a sajtos makaronit kiköpte. Esti lefekvéshez 2dl tápi.

2011. jún. 9. 01:34
 6/13 anonim ***** válasza:

az én lánykám 13 hónapos, de szintén nagyon rosszul eszik, bár mi már a tápiról 11 hónaposan leszoktunk, pedig ő is ette addig éjjel meg elalvás előtt is! Semmit nem eszik meg csak ha kedve van, szóval válogatósnak nem lehet mondani, egyszerűen nem köti le őket az evés!

A tápszer használatot viszont szerintem tényleg csökkenteni kellene, mert már csak hízlal és nem ad elég valódi tápanyagot! Próbáld neki felesbe csinálni mondjuk gyümilével és így folyamatosan szokni fog le róla, de mellette éhes is lesz és lehet kérni fogja a kajákat!

Nem rontottál el semmit, ne aggódj, nincs tökéletes gyerek, mindegyiknek van valami zizije, a mieinknek pont ez, na bummm....attól még biztos szuper anya vagy!!!

Fel a fejjel!

2011. jún. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól megmondta a frankót, már azt kéne ennie amit Nektek. :) 13 hónapos kisfiamnak is azt kéne, és pár falat erejéig eszi is.

Ami nálunk bejött: leves, úgy hogy maga kanalazza. Az álla alá teszem a tányért, majd ő szépen kikanalazza, már amennyit. A tápszerről leszoktatom, tejet kap helyette. Nekem abból a szempontból szerencsém van, hogy a gyümölcsöt minden mennyiségben falja. A málna a kedvence, teljesen egyedül eszi. (mondjuk azt nem is nagy szó egyedül bekapdosnia) :))

2011. jún. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Abban egyet értek az előttem szólókkal, hogy kicsit csökkentsd az éjszakai tápszer mennyiségét, de azt nem gondolnám, hogy attól nem fejlődik. Én nem hagynám el, mert egy csomó fontos vitamin és ásványi anyag van benne. (főleg, mivel szilárd étellel nem viszi be)

Nem rontottál el semmit, a Te kislányod ilyen :)

2011. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én sem gondolom, hogy a tápszert el kellene hagyni. Az én kisfiam 1 éves és a mi gyerekorvosunk kifejezetten azt javasolta, hogy továbbra is tápszert adjak neki a tejitalok helyett mert az sokkal megfelelőbb a számára. Szerintem ez a meleg is megzavarja a gyerekeket az evési szokásaikban.
2011. jún. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1 liter tápszer nem kell a gyereknek,főleg nem éjszaka. Ennek a felét szokták javasolni.

Nappal azért nem eszik,mert éjszaka teleissza magát tápszerrel..

2011. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!