Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan altatja 4 hós...

Ki hogyan altatja 4 hós körüli babáját napközben? Tippeket szeretnék kérni! Kezdő, elkeseredett anya!

Figyelt kérdés
Gondjaink vannak a napközbeni alvással, eddig babakocsiban aludt, de próbáltam átszoktatni a kiságyba. Próbálkoztam a betesz-kivesz módszerrel, csakhogy öklendezésbe fulladó sírás a vége, és már megvígasztalni sem tudom olyankor. Nagyon el vagyok keseredve, sokszor a gyerekkel együtt sírok, mert tudom, ha hagyom hogy a babakocsiban aludjon csak erősítem továbbra is ezt a rossz szokást benne és ezt nem akarom. Ki mit csinálna a helyemben?
2011. jún. 8. 07:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos próbálkozni kell az ágyban való altatással! Nekünk hasonló volt a problémánk, csak mi kézben altattuk a kislányunkat, vagy napközben a mi ágyunkban mellettem. Aztán egyszer csak úgy döntöttem, hogy ez így nem mehet tovább. Betettük az ágyába és ott ültünk mellette mindketten a férjemmel, míg el nem aludt. Kezdetben volt, hogy éjfélig is ott ültünk, simiztük, puszilgattuk. Viszont ma már csak beteszük az ágyba és alszik is, 14 hós. Erősnek kell lenni és nem szabad kivenni az ágyból, most rossz neki is és neked is, de egy kis kínlódás megéri.
2011. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ne légy elkeseredve.

A baba kocsiba ne altasd,az tényleg nem jó.

Majd megszokja a kiságyat,csak kitartónak kell lenned.

Sírás helyett inkább énekelj neki:)

2011. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiamnak is 4-5 hónapos kora körül volt olyan időszaka, hogy az Istennek nem akart aludni napközben. Nálunk az vált be, hogy mivel hason alvós gyerkőc, letettem az ágyába, és a fenekét ringattam-rázogattam ütemesen, közben egy felhúzós játék zenéje szólt a cd-lejátszóból (felvettük az egyik játékának a dallamát, és végtelenítettük). :)

Így 5 perc alatt beszunyált mindig.

Meg kell találni, nálatok milyen módszer válik be: simogatás, rázogatás, éneklés, csitítgatás, stb.

2011. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 10 hetes kora körül jutottam el arra a pontra, hogy nem vagyok hajlandó nap közben babakocsizni vele. Sokszor a lakásban tologattam, mert kint rossz idő volt. És sokszor már ott is nyűglődött.

Akkor elkezdtem szépen átszoktatni a kiságyba. Két napba telt, és nagyobb mennyiségű sírásba került. De azóta minden oké vele, beteszem, cumizik kicsit, és alszik. Ha nyűgösebb, akkor hasra teszem. A felvesz-letesz nálunk sem jött be, csak még nagyobb üvöltés lett belőle. Szerintem felhergelte, hogy folyton kivettem-betettem. Így maradt a simogatás, fenék paskolgatás, zenélő plüss figura. Néha hagyni kellett sírni, mert egyszerűen LEHETETLEN volt megnyugtatni.

Szóval kitartás, és akarat erő!! Ez a kettő kell hozzá, és hidd el, menni fog hamar! :)

2011. jún. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

Én soha nem ragaszkodtam hozzá, hogy napközben a kiságyában aludjon, az nálunk az esti alváshoz van. Ezért inkább úgy vagyok vele, hogy napközben bárhol csak NE a kiságyában aludjon, mert nem akarom ide-oda hurcipálni, meg szerintem felesleges is. Játszószőnyeg, babakocsi (bár nálunk épp ezzel volt a gond, utált ott aludni), pihenőszék, babahordozó (pl. bevásárláskor), stb. bárhol aludhatott. Nálunk az vált be, hogy kialakítottunk egy rítust: beadom Neki a cumit, amit persze kiköp, újra berakom, és szundikendőt a fejecskéjéhez teszem, simi, otthagyom. Nyűgösködik, visszamegyek, az előző lépéseket megismétlem, újra el. Ezt addig játszuk, míg egyszer csak nem kell visszamenjek nyűgösködés miatt, max betakarni. Pár alkalommal ezt el kell játszani (néhány nap kérdése), de azután megéri, mert sokszor már saját maga is elalszik, én már nem is kellek hozzá. Szerintem nem helyhez kell szoktatni a babót, hanem pölö szundikendőhöz, kedvenc plüssjátékhoz, rongyhoz, cumihoz, stb., ami bárhol, bármikor elérhető, és megnyugszik tőle.

Egyébként csak zárójelben megkérdezném, mi a gondod azzal, hogy napközben nem a kiságyában alszik, hanem a babakocsiban?

2011. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az enyém ilyen idősen napközben is a cicin aludt el. Ha elaludt, hagytam rajta még 2-5 percig. Miután nem mozgatta már a kis száját, óvatosan kihúztam a szájából a cicit, még feküdt mellettem a cici mellett 2-5 percet, majd óvatosan átvittem a szobájába. (3 hós korától aludt külön szobában) A cicin elalvás emléke a mai napig megvan neki. 10 hónapos, de a mai napig este csak úgy tud elaludni mellettem, és sokszor szeret a meztelen bőrömhöz bújni. Már 1 hónapja nincs szopi. Napközben csak símán berakom az ágyába, megsímogatom, rácsukom az ajtót, max két percig nyöszörög, de általában csak fél percig. (Meg kell tanulnia egyedül elaludni) De az éjjeli alvással gondba vagyunk mi is. Vagyis egyelőre nem gond, de tudom, hogy később gond lehet, ha mostanában nem szoktatom le róla. Most még nem teher, de mi van, ha még 2 éves korában is így akar elaludni?:S

A babakocsit felejtesd el vele, inkább az ágyánál ülj és símogasd vagy énekelj, de ne szoktasd rá arra, amire én szoktattam.

2011. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyűgös is? Csak azért kérdezem mert az én kislányom fél évesen már nem aludt délelött 1.5 évesen meg már délután sem. Az oviban sem aludt soha. Ő ilyen, nem volt rá szüksége. Este sem volt nyűgös, így nem erőltettem az alvást. Gondoltam megírom, hogy van ilyen is. Kitartást neked, minden rendbe jön.
2011. jún. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az esti alvással nincs gond, beteszem a kiságyba és 15 perc múlva már alszik is. Ezért nem értem, hogy napközben miért nem tud elaludni ott, pedig mindent úgy csinálok, mint este: leengedem a redőnyt, megkötöm a fejvédőt a kiságyhoz, szól a tévé...Azért nem szeretném hagyni sírni a kiságyban, hogy nehogy megutálja. A babakocsiról pedig azért szeretném leszoktatni, nehogy egyszer már este is ott kelljen altatni.

Köszönöm a válaszokat, próbálkozok még.

2011. jún. 8. 10:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom,lehet én csinálom rosszul,de én nem altatok napközben. Hagyom bármikor és bárhol elaludni az ikreimet. És mindegy is nekik,hogy hol vannak,kiságyban,hintában,szőnyegen...bárhol elvannak és elalszanak.Tegnap pl. egyikük folyamatosan aludt szinte,gondolom alvós napja volt. De van amikor alig alszanak. Az estéinkkel nincs gond,este vacsi után lerakjuk őket a kiságyba,általában elalszanak hamar,van amikor pedig éberebbek és nem nagyon akarnak aludni,de ki csak akkor vesszük őket,ha nagy a sírás.Olyankor is csak annyira,hogy megnyugodjanak és már rakjuk is vissza. Eddig bevált ez a módszer.
2011. jún. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom mai napig cicin alszik el. S már 13hós. Napközben mi együtt aludtunk a nagy ágyon,este került be a kiságyba popsipaskolás után bealudt.Ma már nem olyan könnyű altatni. Nem is szereti a kiságyat sajnos...
2011. jún. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!