Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hason vagy háton altatás?

Hason vagy háton altatás?

Figyelt kérdés
Kisbabámat a kezdetek óta hason altatom, nem is tud háton feküdni, fél óra alvás után felébred rúgkapál és sír. A kórházban azt mondták, hogy altassam hason, nehogy a visszabukott tápláléktól megfulladjon. Tegnap viszont a gyerekorvos azt mondta, hogy mindenképp fektessen hanyatt, mert bölcsőhalált halhat, ha hason altatom. Tanácstalan vagyok, mit csináljak szerintetek?
2011. jún. 8. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg biztonságosabb a háton altatás. amúgy nem tud megfulladni a visszabukott tejtől, mert ha megfigyeled, oldalra fordítja a fejét. Én mindegyiket háton altattam, de napközben sokat voltak hason, mert az meg a mozgásfejlődéshez kell.

Mivel a te babád nem szert hason aludni, így kérdésed amúgy is csak teoretikus. Javaslom, szerezz be egy légzésfigyelőt, járj utána a teenedőknek riasztás esetére. Használtan már 8-10000Ft-ért kapható, és nagyon megnyugtató a használata.

2011. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En a kisfiamat haton altattam a bolcsohalal veszelye miatt, volt legzesfigyelonk is. Ha van legzesfigyelotok, akkor szerintem altathatod hason is, e nelkul nem tennem.
2011. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%

Én is hason altatom az enyémeket a kezdetektől, és akárcsak a te babád, háton ők is felébrednek.

A hason-háton altatásról nagyon megoszlanak a vélemények.

A gyógytornászunk szerint hasra kell tenni, mert ettől "kiegyenesednek", egy főorvos szerint, akihez járunk szintén hasra kell őket tenni, mert ettől erősödnek. UGyanez az ember azt mondta, hogy gyakorlatilag 1 %-nál sokkal kevesebb esetben okozza a bölcsőhalált a hason altatás.

2011. jún. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Van légzésfigyelőnk, azt már a kezdetek óta használom. Csak kezdő, első gyerekes anyaként annyira összezavar, hogy az egyik orvos ezt mondja, a másik meg azt... Ha hasra fektetem a gyerek ugyan alszik, de a doki szavai visszhangoznak a fülemben, hogy nehogy hasra fektessem. Ha meg háton van, nem tud aludni a kicsikém.
2011. jún. 8. 11:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

11:09-es vagyok ismét.


Hát igen, mindenki mást mond, így van ez dokiknál, védőnőknél egyaránt. :)

Bízz az ösztöneidben, te ismered a babádat.

Minden rosszindulat nélkül: a háton altatást némely régi vágású szakemberek ugyanúgy nyomatják, mint mások a teáztatást... Én néha csöndesen megjegyzem magamban: csókolom, továbbképzésen tetszett járni mostanában? :)


Szóval ne aggódj, néha fordítsd meg a buksiját, esetleg napközbeni alvásnál picit hátára is tedd. Szép álmokat a csöppségnek! :)

2011. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

szerintem mind a kettőnek meg van ez előnye és a hátránya is. a bölcsőhalálnál is csak statisztikai eltérés van az alvási pozícióknál, nem bizonyított tények.

az én lányom 2 napos korától hason alszik, ha megfordítottam előbb üvöltött, később meg visszafordult. ha van légzésfigyelőd, szerintem hagyd úgy aludni, ahogy neki kényelmes.

2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

neked kell eldönteni hogy altatod.


Hason nem altatni kell hanem napközben hason fektetni, ez a hátizmok miatt van, akkor ha bealszik sem baj, mert mellette vagy így ha bele túrja a fejét a matracba akkor ott vagy.


ez meg tény hogy bölcsöhalál leggyakoribb oka a hason altatás, és attól hogy a szomszßéd mind két gyereke nem halt bele, attól az enyém nincs védve. de neked kell eldönteni. én ejszaka csak háton altattam.

2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én háton altatom,mert hason kb. 2-3 perc után nagyon ideges,nyűgös,el sem tudom képzelni,hogy úgy aludjon. Nekünk is a háton alvást mondta a doki,de sztem légzésfigyelővel tökmindegy...
2011. jún. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam is csak hason alszik , ha leteszem hátára vagy oldalra , akkor 5 percen belül felébred. Van légzésfigyelőnk nekünk is.
2011. jún. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teljesen megoszlanak a vélemények erről.Lányom háton aludt,fiam-koraszülött-hason alszik születése óta-nekem is a kórházban javasolták.Annyira bejött neki,hogy csak így alszik,még a babakocsiban is,néha a hátára teszem,ha játszunk,de nem szereti.A babakocsiban eleinte hátra tettem,felébredt és sírt ő is,azóta hason van,órákat alszik nyugodtan.
2011. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!