Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg betegesebbek/könnyebben betegszenek meg?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokat szeretnék, nem okoskodást...
2011. jún. 8. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
3 hóig tudtam kizárólag szoptatni, 5 hós korától csak tápszeres. 1 éves lesz már, de még sosem volt beteg, csak fogzáskor volt egy pici náthája.
2011. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kislányom 14 hónapos, kezdetektől tápszeres. Most van egy kis torokfájásunk és egy szer volt egy pici orr folyás, de mindkettőre azt mondta a doktornő, hogy fogzástól van. Most a rágó fogak, korábban a felső metszők okozták.

Keresztfiam, most 8 éves, több, mint 1 éves koráig kapott anyatejet és már pár hónaposan antibiotikumot kellett neki adni, mert megbetegedett. Szóval szerintem nem igaz, hogy a tápszeres gyerekek betegesebbek.

2011. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
A lányom 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott és 9 hónapos koráig szopizott. Ennek ellenére (vagy talán éppen ezért?) 3 hónapos korától 5 éves koráig rengeteget volt beteg. Most 7 éves és most már elmondhatom, hogy nem beteges. Szóval ennyit a nagy "anyatej-imádat"-ról. Pedig soha nem ittam, nem cigiztem, nem kávéztam és nem éltem egészségtelenül (szerintem). Vele egykorú tápszeres gyerekek fele ennyit nem voltak betegek, mint ő. Ennyit az anyatejről.
2011. jún. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A nagyfiam 3 honapos kortol, a kicsi 2 honapos kortol tapszeres. A nagy mar elmúlt 3 éves, a kicsi pedig 7 honapos. Néha egy-egy orrfolyast összeszed a nagy az oviban, de vitaminokkal és homeos bogyokkal abszolút kezelhető. Egyszer lett skarlatos, de szerintem akkor is az lett volna, ha anyatejes. Ugyanúgy,mint a baranyhimlő. A kicsinek még nem volt baja, pedig a nagy ugye a skarlatot hazahozta. Csak nem "nyaltak" egymast úgy, mint az oviban a gyerekek. Szerintem genetika, hogy egy gyerek mennyire beteges. A dédnagyapam kereken 100 évesen halt meg. 16 éves koratol 87 éves korig dohanyzott, minden nap ivott bort és palinkat, csak szalonnat evett, és a teat olyan cukrosan, hogy megallt benne a kanal. Mégis halala előtti nap még a füvet is lenyírta, szemüveget csak olvasashoz hasznalt és sorolhatnam.


Én is azt mondom, hogy az anyatejnél nincs jobb, de szerintem nem igaz az a feltevés, hogy a tapszeres babak betegesebbek. Az anyatejnek akkor van sokkal jotéknyabb hatasa a tapszernél, amikor mar van nagyobb gyerek, aki a közösségből hazahozhat sok mindent. Bar nalunk ez is cafolni latszik.


Én a génekre esküszöm. :)

2011. jún. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
skarlátra nincs oltás?!
2011. jún. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem!

Az első lányom kezdettől tápszeres volt. A másodikat 19 hónapja szoptatom. Semmi különbség nincs!

2011. jún. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Azt kifelejtettem, hogy nem betegesek egyáltalán.


Skarlátra nincs oltás csak kanyaróra.

2011. jún. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az én fiam 8 hónapos. Az elején még kapott kevés anyatejet, aztán azt sem tudtam már neki adni sajnos, így nagyrészben az elejétől kezdve tápszeres. Egyszer volt beteg (hála az égnek), akkor is tőlem kapta el a megfázást. Nem tartott tovább néhány napnál, láza sem volt.

Az anyatej a legjobb, de ha nincs lehetőség szoptatni ilyen-olyan okok miatt, akkor sem kell kétségbe esni szerintem.

25/N

2011. jún. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ez csak egy hiedelem!

Mi is tápisak vagyunk,nemsokára 6 hós,még nem volt beteg!

2011. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!