Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák szerintetek...

A tápszeres babák szerintetek tényleg betegesebbek?

Figyelt kérdés

Az én kislányom is tápszeres, de még semmi baja nem volt.Hála az égnek!!!!!! Két barátnőm kisbabája viszont akik anyatejesek már túl vannak náthán,torok gyulladáson,influenzán, kisebb fertőzésen .Ők még egy két héttel fiatalabbak is mint az én babám.

Persze tudom, anyatej az anyatej.Engem már annyit riogattak a tápszerezés miatt.Csupán ezért kérdezem. Gondolom ti is hallottátok a sok jó tanácsot és veszélyt ezzel kapcsolatban.

Várom a válaszaitokat!


2010. jan. 23. 06:53
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen.... a Fiam csak 4 hónapos koráig tudott szopizni. Rettentően megviselt. De szép nagy egészséges baba volt akkor is, és később is amikor tápszert kapott. Fél éves elmúlt amikor összeszedett egy kisebb vírusos nyavalyát. De egy barátnőm anyatejes kisfia, kb. egy idős velünk, már legalább 3 x volt kórházban, sokszor napokig, mindenféle nyavalyákkal.... Nem csak attól függ. Persze a a legfontosabb egy ilyen picinek, az anyatej, de elítélem azokat akik ítélkeznek a tápszeres babák, és anyukáik felett...
2010. jan. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
23%

Ma divat a tápszerek dícsérete.De azért elgondolkodtató,hogy ha egy anya nem tudja szoptatni a kicsinyét,bármelyik anyuka teje megfelel a csecsemőnek,és semmi mellékhatása nem lesz.Az anyatej természetes táplálék,minden szükséges vitamin és tápanyag meg van benne,ami egy kisbabának kell,és az immunrendszerét is erősíti.(a betegségeket könnyebben vészeli át)

A tápszerekben semmi természetes anyag nincs,még a vitaminok is mesterségesen előállítottak.Az immunrednszert még véletlenül sem erősítik.Rengete fajta tápszer van.Ha valóban benne lenne minden,ami az anyatejben van,akkor nem fordulhatna elő,hogy a baba az egyik tápszert nem bírja,és másikat kell felírni neki.

Érdemes utána nézned a neten.Ha beírod,hogy a tápszerek ártalmai,külföldi kongresszusok tapasztalatai a csecsemőtáplálásról,az anyatej toxikus hatásai ,érdekes dolgokat ismerhetsz meg.Motanában elég sokat olvastam ezekben a témákban a neten.

Nem akarlak lebeszélni a tápszerről,és biztosan sokan lesznek,akik a tápszerekre esküsznek,de én csak addig adnék tápszert a babámnak,amíg nem adhatok még neki természetes gyümölcsöket,zöldségeket stb neki.Igaz,hogy én nem is engedhetném meg magamnak,hogy havonta annyit költsek tápszerre,mint a saját étkezésünkre.

2010. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%
Ez hülyeségnek mondható a maivilágban. Régen lehetett! Egyébként tápszeres (15 hónapos) és 1 kezemen megtudom számolni az összes eddigi nyűgjét.
2010. jan. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
78%
Igazat az elsőnek!!!! Nem attól vagy minta anyuci ha a cyereked egész nap a cs.csödön lóg! Tehát mindenki úgy eteti babáját,ahogy neki jól esik!
2010. jan. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk sajnos úgy alakult, hogy a császár miatt a tejcsim alig akart beindulni (5. hét lett belőle), ezért kezdettől fogva kapott tápszert. Most még naponta 2x cicizik, és sajna nincs túl sok tejem, de már kapja a gyümölcsöket, és folyamatban van a pépek, pürék, főzelékek bevezetése.

Viszont akármennyire csak anyatejet javasolnak egyesek, nem adnám oda akárki tejét neki. Sajnos nincs olyan ismerős, aki jelenleg szoptat, és tud leadni anyatejet. Csak olyantól fogadnám el, akiben 100%-ig megbízom, tudom, hogy mit eszik, mit nem, hogy nem dohányzik, nem iszik, nem szed gyógyszert, stb.

Egyébként az egyik szomszédasszony 2 éves koráig szoptatta a gyereket, és hozzá kell tennem, a kislány állandóan beteg. Volt már vakbélműtétje, állandóan meg van fázva, állandóan vírusos, és még valamilyen fejlődési zavara is van. Viszont ismerek olyan gyereket, aki tápszeres volt, és soha semmi baja nem volt egy-két kisebb náthán kívül.

Így nem tudom osztani azt a véleményt, hogy az anyatej miatt lesz valaki védve a betegségek ellen...

Én sem tudtam szopizni anno, csak 1 hónapig, mégsem voltam beteges, a párom szintén csak 3 hónapig, utána kecsketejet kapott, és őt például kőből faragták, soha semmi baja nem volt. Így nem aggódom a Tökösöm miatt, remélem, nem lesz komolyabb nyavalyája sosem.

Banyuci

2010. jan. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy betegesebbek nekem az ikreim és a fiam se volt betegesebb mint a szoptatott gyerekek. A kicsinek se volt több baja mint megfázás.
2010. jan. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Kedves 7.37-es válaszoló. Teljesen igazad van az anyatejjel kapcsolatban.Én is számos cikket olvastam ezzel kapcsolatban és nekem sincs elegendő kidobandó pénzem rá, de meg kell rá teremtenem az összeget. Én nem is arra akarok rávilágítani, hogy ez természetes táplálási forma csak hogy már nem olyan ártalmasak a mai tápszerek mint régen.Nem akartam vitát robbantani.Szerintem fontos lenne az is, hogy megnyugtassák a tápszerezni kényszerülő anyukákat, hogy ezzel még nincs vége a világnak.Ők ugyan olyan odaadó anyák mint bárki más.

Nekem nagyon nehéz volt elfogadni, hogy az a mennyiség amit le tudtam fejni a babámnak egyszerűen nem volt neki elég és ráadásul nem is volt tápláló.Pedig mindent megtettem-ami létezik-,hogy táplálni tudjam.A sógornőm védőnő, naponta jött a tanácsokkal-amit mind ,meg is fogadtam-hogy több tejem legyen, de nem ment.

Köszönöm a válaszodat,azért az általad írt cikkeket is elolvasom.

2010. jan. 23. 07:53
 8/31 anonim ***** válasza:
64%
Valaki már megint nem a kérdésre válaszolt!Nem tudom.A kérdést elolvasta egyáltalán?
2010. jan. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 08.07! Te válaszoltál a kérdésre? Mert nem úgy veszem észre.
2010. jan. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

Na hagyjuk lányok ezt: nem írtál rendesen-én köszönöm mind a kettőtöknek a válaszokat.Mi inkább osszuk meg egymással a tapasztalatokat min acsarkodjunk egymással. Nem azért van ez az oldal, hogy tanácsokat osszunk, tapasztalatokat cseréljünk. Én legalább is mindig ezt teszem.

Már olyan jó ötleteket gyűjtöttem itt össze és olyan sok jó véleményt olvastam.


Tehát nyugi!!!!!!!! Legyen szép a hétvégétek!!!!!


Béke!!!!!!!

2010. jan. 23. 08:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!