Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Főzitek a bébiételt vagy...

Főzitek a bébiételt vagy üvegeset adtok babátoknak?

Figyelt kérdés
Annyi rémhír terjeng mostanában a hírekben a zöldségekről, gyümölcsökről, Én nem szívesen adom a boltban vett élelmiszert. Inkább a bevizsgált üvegeset veszem, de nem olcsó. 4 hós a babám
2011. jún. 8. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia!Nem tudom mivel jobb a bevizsgált üveges kaja hisz abba is azt a zöldséget rakják amit a zöldségesben megveszel.A tápszer is bevizsgált és mégis gond volt vele.Én főzök és nem is eszi meg az üveges kaját kivéve a sütőtököset.
2011. jún. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem,hogy nekem 4 hósan csak kostólgatott szóval egy üveges el se fogyott.Dobhattam volna ki.Inkább lereszeltem neki egy fél almát és kész.1 éves a kislányom.
2011. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

is-is. amiket nem tudok megfőzni, azaz inkább amiket nem lehet kapni vagy nem terem még meg a kertben (pl tök, patiszon, zsenge borsó) azok üvegesek, de én főzök még bele krumplit vagy ha valami tésztás akkor durumtésztát. hetente talán 1-2 üveggel bontok fel, attól függ mennyire van időm főzőcskézni a babának is.

nekem eszembe sem jutot eddig (kivétel az uborkát) hogy bármi baja lenne ezektől a kajáktól.

2011. jún. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

is is

ha otthon vagyok akkor főzők neki

de ha elmegyünk akkor praktikusabb az üveges

2011. jún. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást, az üveges bébiételben lévő rizsliszttől nagyon szorulásos lett a babám, ezért igyekeztem minél több házilag készült pépet adni neki. Szerencsére előző nyáron sok mindent lefagyasztott illetve befőzött neki az anyósom. Most már 10 hós a babám, de még most is vegyesen kap üvegeset és friss gyümölcsöt, zöldséget.

Csak olyan zöldséget, gyümölcsöt veszek neki, ami szabadföldi és inkább legyen kukacos, mint hatalmasra felfújt.

2011. jún. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha megyünk valahova, vagy épp marhára nincs energiám főzicskézni, akkor az üvegeset adom neki. De legtöbbször főzök, mert marha drága az üveges.
2011. jún. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én 5,5hónposan kezdtem el hozzátáplálást elösször nem vettem neki mert ugye gyümölcsöt evett.Kb 6-7 honapos korától hiába föztem neki bármit nem ette meg még az anyosom is fözött neki mert nem akarta elhinni,hogy nem eszi meg.Igy boltba voltam kénytelen venni 1 éves koráig.
2011. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A gyümölcsökből frisset adtam és az első kóstogatások alkalmával a zöldségekből is , amikor már a húsos kajákat ette , akkor üvegeset adtam neki , mert az én főztömet nem igazán ette meg. 1 éves koráig csak bébiételet kapott , majd áttértünk arra , amit mi is eszünk. Én mindig akkor vásároltam be a bébiételből , amikor akciós volt valahol.
2011. jún. 9. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Vegyesen, adok neki mindkettőből. Bármennyire is hangoztatjuk, sajnos a bolti zöldség és gyümi vegyszerezett, a babiétel tartósított - hiszen nem állna el- ha innen nézem mindegy. Ami egyszerűen elkészíthető, burgonya, alma, friss gyümölcsök az csináltam neki, de pl sütőtök az üveges volt. Ahogy írták, ha megyek valahová akkor üveges. Nekünk szerencsére bevált.
2011. jún. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van egy kedves, fix zöldségesünk, tőle szerezzük be az alapanyagot, ő pedig évek óta ugyanonnan, magyar termelőktől. Ennél megbízhatóbb forrást sajnos nem tudok. Viszont én főzök. Valahogy fenntartásaim vannak azzal a bébiétellel kapcsolatban, amiben a husi hónapokig-évekig "eláll".
2011. jún. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!