Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig főztök a babátoknak...

Mindig főztök a babátoknak vagy adtok neki üveges bébiételt is?

Figyelt kérdés
Kicsit "gonosznak" érzem magam a bébiétel miatt, nem vagyok benne annyira biztos, hogy az tényleg kicsit sem árt a babának és hogy teljesen természetes. Sajnos viszont néha egyszerűbb lenne, mint mindig főzni. Ti ezt, hogy oldjátok meg? Le lehet fagyasztani a saját készítésűt?
2010. okt. 22. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy adok neki bébiételt, pedig már rég elmúlt egy éves. Mert van hogy olyan kaját csinálok, ami nem jó neki, mert csípős pl, akkor kap bébikaját.

Régebben azt csináltam, hogy megfőztem csirkét, pulykát, spenótot, stb. összepépesítettem, jégkockatartóban lefagyasztottam. Így sokkal egyszerűbb volt bármilyen kaját összedobni neki, mert csak elővettem egy-két kockát, felolvasztottam, főztem még hozzá krumplit, rizst, épp ami kellett, és kész is volt 10 perc alatt.

2010. okt. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Eleinte nagy elhatározással mindig pepecseltem neki finomabbnál, finomabb dolgokat. Aztán volt, hogy sikerélményem volt vele, de előfordult, h nem ette. Ma kb. felerészben adok neki üvegest és SK kaját. Az, hogy mikor mit kap attól függ, hogy mennyi időm van, ő mennyire éhes, illetve kaptam-e olyan szép gyümit/zöldséget, stb-t, amit mindenképpen szeretnék kipróbálni, vagy van-e új receptem. Amit lefagyasztottam neki, az a magam készítette feltét hús illetve májpüré, ezt még az üvegesekhez is hozzá tudom adni. Szóval szerintem mindenképpen lehet fagyasztani, olyan anyukát is hallottam, aki adott napon megfőz egy nagyobb adagot, kiporciózza, és csak előveszi a fagyóból.

2010. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, hány hós a picid? Egy figyelmeztetés: a bébi ételről irtó nehéz rendes kajára szoktatni. A kislányom 9 hós, és a bébi ételt az állaga miatt nagyon szereti. Én nem tudom neki a botturmixszal olyanra keverni, ha csak egy mikroszkopikus méretű darabka marad benne, attól ő rögtön köpköd, "fuldoklik". Vagy nagyon folyós lesz, és akkor az a baj.

Egyébként nem (csak) lustaságból kap bébiételt, hanem mert a hozzátáplálás kezdetétől undorodott a házilag reszelt almától, főtt krumplitól, de ugyanezeket megette bébiételként. Mivel tápszeres, nem húzhattam a hozzátáplálást, így most bébiételesek vagyunk. Kivéve a húslevest meg a zöldséglevest. Nagy ritkán körtét banánnal, ha eltalálom az állagát. Többi minden univer vagy nestlé...

2010. okt. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is. Általában főzök neki. De nem mindig fér bele a napunkba, ha valami egyéb program van. Ilyen esetekre van itthon bébiétel is. De ha már adok neki akkor olyat amit én nem tudnék megcsinálni, pl ananászost, mangosat (amit csak igy ehetnek) vagy olyat aminek nincs most szezonja nem lehet kapni, vagy spenotot, amit nem ajánlanak 1 éves kor alatt frissen, mert nem tudni mennyi a nitrát tartalma. De ilyenkor mindig lelkiismeret furdalásom van. Nem szivesen adom, mert annyi minden van benne, rizsliszt, keményitő, stb. Amit én adok abba legalább tudom mi van!

Úgy tudom le lehet fagyasztani, bár én még nem progáltam.

2010. okt. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és én is fagyasztok főtt csirke vagy pulyka mellet jégkocka tartóban, és hozzáadom a zöldséges bébi ételekhez!
2010. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én főzök neki ha tudok minden nap, ha elemgyünk vhova, ahol nincs erre lehetőségem, akkor bebi étel. de igyekszem ezt is úgy megoldani, h hami után menjünk, v hazaérjünk addigra...
2010. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. okt. 22. 12:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom 9 hós, egyáltalán nem ette a saját kaját, pedig eleinte nagyon lelkesen főztem neki. Azóta üvegeset eszik csak (6 hós korától). Gyümiben saját készítésűt. Nekünk viszont igényli a darabosat, már meg sem eszi szivesen, ami 6 hótól van, mert abban nincsenek darabok.
2010. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Egyszerre 2 napi adagot főzök neki, így csak minden másnap kell főznöm. Ha nagyon nincs időm vagy megyünk vhova, én is üvegeset adok.
2010. okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!