Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas is erzi ugy, hogy neha...

Mas is erzi ugy, hogy neha nehezebb nagyobb babaval mit egy ujszulottel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 honapos es komolyan mondom mar fogytan az energiam. Nem az a bajom, hogy nem jatszik vagy tesz-vesz el egyedul hanem a gondom az, hogy nem lehet egyedul hagyni! Semmit nem tudok igy csinalni. Pl. sokan irjak itt, hogy ki-be pakol a baba melletuk a konyhaba amig ok a hazimunkat vegzik. Hat az en kisfiammal ezt sem lehet siman a kezere csapja az ajtot, odacsipi az ujjat… A mosogep ajtajat a kezere csapja. Folyamatosan elszalad es tuti olyan helyre ahol felmaszik valahova… A szobaba sem tudom hagyni mert eljatszik ugyan egyedul orakig is de tuti felmaszik valahova, leesik… Jatszik a jatekaival egyik percben szepen nyugodtan aztan gondol egyet es felmaszik a tv tetejere. Mar egyszeruen nem tudok mit tenni. A polcot kivittuk onnan, elpakoltuk a kis kavezo asztalunkat erre tegnap az ulogarnitura hattamlajara maszott fel. :) Azert az ulogarniturat nem tudom kipakolni. Egyszeruen akkor lehetne ot barhol hagyni ha csak a 4 fal letezne. Megerti, ha valamit nem szabad, abba is hagyja de azt nem erti meg, hogy amit nem szabad most azt 20 perc mulva sem szabad. :) Mas is van ilyen helyzetben vagy csak en vagyok megint bena.
2011. jún. 9. 12:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Igen, más is érzi így!:)

És igen, egyértelműen nehezebb nagyobb babával, mint egy újszülöttel. Szerintem ez nem is kérdés.

Talán csak az, akinek nincs gyereke, az gondolja, hogy egy újszülöttel, hú de nehéz, aztán, ha feláll, már semmi gond vele.

3 és 1,5 évesek a gyerekeim, sokszor visszasírom a babázós korszakot, pedig még mindig picik!

2011. jún. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
még a 16 hónapnál nem tartunk, de most 3 hónaposan ezerszer könnyebb, mint az első hetekben volt. gondolom minden korszaknak meg vannak a maga nehézségei
2011. jún. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat! :) Csak azert furcsaltam mert sokszor mondjak, hogy idovel egyre konnyebb lesz. Lehet, hogy nem erre a reszere ertik, hanem mondjuk az ejszakai atalvasra, evesre... Nalatok raadasul ketto van, ugyhogy le a kalappal. :))
2011. jún. 9. 12:40
 4/23 anonim ***** válasza:

Persze.

majd ha kamaszodik, akkor jön csak a java:-)))))

Az én fiam most kezd, simán kiakaszt, néha nem tudom melyikkel nehezebb a 2 évessel vagy 11 évessel.

2011. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is masodik! :) Huuuu,jon a maszkalas, aztan ezt koveti a "felallok de elesek es ez nem tetszik" idoszak, ezutan a "felveszek minden koszt es megkostolom" hetek es huuu a fogzas sem egyszeru. Persze nem akarlak elijeszteni, csodalatos minden idoszak de most en ennel a "rohangalok es felmaszok minden hova majd osszetorom magam" idoszaktol kise lefaradtam. :)
2011. jún. 9. 12:44
 6/23 anonim ***** válasza:

Köszi!

2 fiú, gondolhatod...

Egyébként abban is van igazság, hogy egyre könnyebb. Tudod, nézőpont kérdése. Vannak dolgok, amik sokkal jobban mennek, más meg csak egyre rosszabb. Nekünk pl mindkét gyereknél az volt a legnehezebb korszak, mikor már mászott, jött-ment, érdeklődött, de még nem tudott járni. Miután stabilan lábon közlekednek, azért már könnyebb velük.

2011. jún. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
12:42-es te jo EG!!! Ebbe meg bele sem gondoltam. :)) En sem voltam egyszeru kamaszkent es az ocsem is alakitott annak idejen. Kitartast neked!
2011. jún. 9. 12:46
 8/23 anonim ***** válasza:

Nálunk az a mondás tartja ,hogy kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, és ez szerintem így is van!

1 éves a fiam. Emlékszem az elején még csak az volt a gond, hogy etessem, tisztába tegyem és az is gondot okozott. Mikora karomba fogtam, azt se tudtam, hogy tegyem mellre, hogy kell szoptatni, aztán hogy kell pelust cserélni. Mára ez már gyerekjáték, eltörpül amellett, hogy hogyan oldjam meg a háztatást a kis örökmozgó mellett, aki mindenbe belenyúl, mindent magára ránt stb. Gondolom, ha azon fogunk problémázni, hogy elengedjük-e az első buliba, vagy itt aludhat-e az első kislány, ezek a mostani problémák fognak eltörpülni. Tudtuk, hogy nem gyerekjáték a gyereknevelés, ezért kívánok Neked és mindenkinek aki próbálkozik sok kitartást!

2011. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Igen! :-)
2011. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Egy időben én is igy rá voltam parázva egy évesemre,mindig mindenhova odacsukat az uját,stb stb nem irom le mégegyszer,gondolom tudod miről bezsélek,aztán jött a kicsi,és nem volt időm ilyesmikre. Odacsukta az ujját??És,majd megtanulja,legközelebb nem fogja.Kész. Ha hiszed ha nem 1-2 hét alatt leszokott az ilyen manőverekről.Tegyél annyira biztoonságossá mindent(ablakok,konektorok,kések,villák,ollók,stb) hogy kárt ne tehessen magába,de ne akard megvédeni mindentől. Felmászik az ülőgarnitúrára,pedig már elmondtad hogy nem szabad? Hidd el nem fog felmászkálni sokáig,ha tudja hogy következménye is lehet,amit a saját bőrén tapasztal meg!
2011. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!