Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki a...

Van itt olyan anyuka, aki a párjával sem tudja összecsengetni a gyereknevelés elveit? Szerintetek mi lesz ebből, őszintén!

Figyelt kérdés
A párom szerint én túlságosan soakt aggodalmaskodom, és a gyerekem ezért nem lesz önálló, kellően határozott később. Szerintem viszont ő kezeli túl lazán a dolgot. Gyakorlatilag ez úgy néz ki, például hogy a járni tanuló lányunkkal igyekszem a próbálkozásainál ott lenni, ha elesik adni egy puszit, amitől ő kiakad, mert szerinte ha beüti magát akkor tanulja meg, hogy hogy kell járni. Nem engedte, hogy élvédőket vegyek, biztonsági zárakat stb. A macskát elajándékoztuk, mikor terhes lettem, mert ő az almot nem cseréli,megbeszéltük hogy jó pár évig nem is kell cica, erre néhány napja macskát hozott a 10 hós lányának ajándékba, az 50 négyzetméteres, lakásunkba. És ez csak egy a néhány dolog közül. Szerintem nem lehet egy gyereket két nevelési elv mentén nevelni, és én az övével egyáltalán nem is tudok azonosulni. Óriásit csalódtam benne, egyáltalán nem ilyennek ismertem. Sajnálom a gyerekem, és a legrosszabb, hogy még ha csak egy pár percre hagyom itt őket, míg lemegyek a boltba is attól rettegek, hogy mire érek haza. Az apjára sem merem itt hagyni.
2011. jún. 10. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

van egy pár ilyen dolgunk nekünk is. mert a férjem tökös csávót akar csinálni a fiából, nem nyámnyila anyámasszonykatonáját, én viszont nem hiszem, hogy 3 évesen kell már keménynek nevelni. de szerintem ebből max annyit szűr le, hogy apa máshogy bánik a nyafogásos témákkal mint én, vele viszont lehet vadulni, ökörködni, vakmerőzni, velem meg nem. ez kicsit olyan, mint hogy amit a mamáéknál lehet, azt otthon nem, és ezt következetesen megtanulja a gyerek, tudja kinél hol a határ, kihez milyen problémával forduljon. pl nekem hiába hisztizik, az apját könnyebben megpuhítja az üvöltés. de az apjának meg hiába nyüszög ha ügyetlenkedik és magára önti a kaját, és nem ő fog puszit adni a jelentéktelen bibikre se. de engem meg az nemhat meg, ha nem tud egyedül elaludni, felőlem hisztizzen az ágyban.

a cicás dolgon kiakadnék, nem is a gyerek miatt, de amit megbeszélünk az legyen úgy. nem hozunk döntést a másik nélkül. szóval szerintem nics gond veletek, csak próbáljatok következetesek lenni :)

2011. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyermeknevelésben az a jó,ha csak én nevelek! Mivel mi sem tudjuk össze egyeztetni az elveinket. A párom nem sokat van itthon,akkor viszont fene okos tud lenni! Persze ebből olyan viták vannak... pl én bele "tuszkolom" a fél szelet kenyeret reggelire a nagyobb lányunkba,ő ráhagyja. Én azt mondom,érett a gyerkőc a szobatisztaságra, ő azt mondja,hogy rápisilt a szőnyegre,hagyjuk pár hónapig békén- na,ehhez képest a 4. nap már baleset mentes volt,és Apa is büszkén tapsolt,amikor a kisebbik lánya a bilibe pisilt/kakált!

Vagy pl hogy reggel mennyire legyenek felöltöztetve. A párom röhög azon ismerősökön,akik 20 fokban 2 pulcsiban,sapkában engedik ki a gyerekeket-részemről dettó. De amikor a sajátjait is csak 2 pulcsiban meg sapiban engedné ki a 20 fokos napsütésben... Vannak itt is dolgok,amiben nem egyezünk. Ez nyílván nem tesz jót a gyerekeknek sem,de ezzel nem tudok mit kezdeni,hiába ülök le vele!


Részemről van amit jobb az anyára hagyni! főleg,ha nem értenek egyet,és főleg,ha az anyja van a gyerekkel otthon!


Az én szüleim csinálták remekül! Anyukám nevelt,apánk pedig hagyta,had neveljen minket anyánk.Egy dolog volt,amire mind a ketten egyet értettek,és mondták is: Anyu,elmehetek xy-hoz? Válasz: kérdezd meg apádat. Apu,elmehetek xy-hoz? a Válasz:kérdezd meg anyádat. :)



Üdv: 2gyermekes anyuka.

2011. jún. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nehéz...Én amíg ilyen kicsi és velem van itthon, én látom 0-24-ben, addíg nem engedek az általam helyesnek vélt dogokból. Ezeket igyekszem neki is elmagyarázni, több, de inkább kevesebb sikerrel. Ugyanakor nem akarom kizárni a nevelésből, meghallgatom, de ha nem úgy látom jónak, akkror azt csinálom amit én akarok, ha itthon van is. Ezzel szemben ha itthonhagyom őket tudom azonnal nem úgy csinálják. Erről viszont én is az gondolom, hogy megtanulja apával másképp van.

2011. jún. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!