Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok egy nézőponto...

Mennyire vagytok egy nézőponton férjetekkel a gyereknevelés kérdéskörében? Vannak súrlódások? Miért, milyen kérdésekben lépnek fel nehézségek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi általában egy nézőponton vagyunk, viszont és úgy érzem, türelmesebb vagyok a babánkkal, mint ő. 3 hónapos koráig hasfájós volt, sokat sírt, minden délután balhé volt. Ő a hisztire fogta és azért veszekedett velem, hogy elrontom így a gyereket, mert ölben nyugtatom meg sétálok vele.

Ma már 9 hónapos és nagyon anyás, esténként szokott még gond lenni, mert öliben szeret elaludni, sétálgatok vele, ami nagyon fárasztó mert nehéz is, de úgy érzem, hogy ha erre van szüksége, megteszem, nem tudom hagyni sírni. Majd fog még hiányozni ez az időszak.

Pont most volt megint ilyen összezördülés, hogy hisztis gyereket csinálok belőle, mert mindig kisírja amit akar...

Eszik már sok mindent, és mostanában belenyúl a főzelékes tányérjába, a kezével pacskolja az ételt. Olvastam egy magazinban, hogy kell hagyni a gyerekeknek, hogy megtapasztalják, milyen belenyúlni, érezzék, hogy milyen az állaga, hideg, meleg stb. Na most azon megy a vita, hogy megtanítom a gyereket játszani az étellel, pedig nem erről van szó, egyszerűen csak nem akarok mindent tiltani.

2011. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk nagy az egyetértés, mindenben ugyanúgy gondolkozunk. Egy dolgon szokott a férjem fennakadni- márpedig korai, mert még csak 3 hónapos a baba-, hogy ő nem fogja engedni, hogy hetente 5-ször mindenféle külön órára járjon a gyerek. Mindig mondom neki, hogy majd meglátjuk, meg majd a gyerek eldönti, de nem lehet meggyőzni. Szerinte nem normális, ami ismerősöknél van pl., hogy a gyerek minden délután megy valamire, meg még hétvégén is sport-kupa, meg versenyek. És jóformán soha nincs otthon a gyerek, csak amikor alszik. Ebben egyet is értek, de szerintem meg lehet találni egy arany középutat.
2011. máj. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk kislányunk van és még nagyon pici, de már most kijelentette a férjem, hogy 18 éves koráig sehova nem mehet. Azt hiszem, lesznek ebből később óriási veszekedések. A zsebpénz kérdésnél sem értünk egyet, szerinte mindenért a gyereknek meg kell majd "dolgoznia", hogy csak úgy semmi ne hulljon az ölébe.
2011. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33 hónapos lányom, 19 hónapos fiam és egy egy hónapos lányom van. Végül is nagyjából egyeznek a nézőpontjaink, a fő csapásirány abszolút ugyan az. Én egy picit lágyabb, érzékenyebb vagyok (hozzám lehet jönni bújni, én akkor is megpuszilom a bibit, ha az katonadolog, stb...), Apa egy picit keményebb, ellenben ő többször megy le az ő szintjükre, vele lehet birkózni, ő játszik pepecselőset, stb...
2011. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nálunk sajnos elég sokmindenben különbözik a nézetünk...én alapból a kötődő nevelés híve vagyok, nagyjából, ő meg a égi poroszosnak. külön szerencsétlenség, hogy a kislányunk nagyon sírós, érézkeny volt aza elején (ks súllyal született, oxigénhiányos stb), a fogzás megviselte, nagyon szeparált volt sokáig...úh án úhy láttam jónak, meg kivihítőnek főleg ,hogy együtt aldutunk sokáig, mivel sokat kelt éjjel, és segítségem nappal meg nuku. így egalább tudtam valamit pihenni. szerinte sírni kellett volna hagyni. vagy hogy ne adjunk neki cumit, holott a kétségbeesésig üvöltött ha nem kapott, ilenkor a cici se volt jó.... satöbbi, nyilván érthető a megközelítésbeli különbség. ezek miatt eléggé el is távolodtunk egymástól. :(

most 2,5 éves a kislányom, egyedül alszik, nem sírós

(csak hisztis, de az a dackorszak miatt van). :) szóval én nem látom, hogy elrontottam volna. de tovűbbra sem vagyunk egy platformon sajnos. :(((((

2011. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Minden apuka felti a kislanyat.nalunk is az van pasi csak huszonev utan.mondom jaaa:-) zsebpenz is igy van majd ha jol tanul.

mi sem kaptunk anno meg kell tanulni hogy nem csak ugy hullik a kezunkben.

2012. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!