Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól álmodnak a csecsemők?

Mikortól álmodnak a csecsemők?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyes kutatás szerint már odabent az anyaméhben is megfigyelhető az alvás, és a hozzákapcsolodó álom. De az szinte biztos, hogy már az újszülöttek álmodnak.

Valahogy összefüggésben van a napi események feldolgozásával, ami nagyon fontos az agy (test)megfelelő működéséhez.

2011. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Már az anyaméhben, méghozzá igen korán. Már a 12. hét előtt is...
2011. jún. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én viszont úgy tudom, két éves korig nincs képi memóriájuk, így biztosan nem úgy álmodnak, mint mi felnőttel.

A napi események feldolgozása biztosan megtörténik, de nem a felnőttként ismert formában.

2011. jún. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

első perctől!


2 napos volt és álmában vigyorgott 2 hetesen párommal fekszünk altattam a mellkasomon nézem a fiam hogy milyen gyönyörű és elkezdett RÖHÖGNI 1-2 másodpercekre de nagyon jó volt!!! Néztünk hülyén egymásra...

2011. jún. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányom nagyon sokat mosolygott álmában már a kórházban is.Védőnő azt mondta "újraéli" az anyaméhben történteket.
2011. jún. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Ranschburg Szülők könyvében azt olvastam (80. oldal), hogy csak kétéves koruk után álmodnak, mint ahogy a 3. válaszoló is írta, mert hogy addig nem képesek képeket felidézni, csak felismerni. De közben a neten meg mindenhol azt olvasom, hogy már a kezdetektől álmodnak. Azt is olvastam valahol, hogy pici korukban még nem álmodnak, csak az elégedettség miatt mosolyognak, például jól lakottak, jól érzik magukat. Hát nem tudom, ezt kutatásokkal hogyan vizsgálják...
2011. jún. 17. 23:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó a kérdés, én is gondolkodtam már ezen, meg olvastam a Ranschbourgot is. Kisfiam közel 2 éves. Van, hogy álmában tapsol, dumál, stb. Tehát valahogy biztos álmodnak, csak legfeljebb nem úgy ahogy mi, talán nem képeket, hanem érzéseket álmodnak, vagy nem tudom.
2011. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!