Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kúszó-mászó, egyedül ülő...

Kúszó-mászó, egyedül ülő babátokat állandóan követitek, mellette vagytok?

Figyelt kérdés
Félek attól, hogy lekoppan a feje (ami már meg is történt), ezért általában mellette vagyok. Szeretnék viszont szabadságot adni neki a felfedezésben, ti ezt hogy oldottátok meg?
2009. márc. 23. 17:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Megyek mellette,mert sajnos mindent nem tudok elpakolni,amit lehet eltettem,de vannak szekrénysarkok,madárkalitka,kábelzsinór,olyan helyen,hogy nem tudok vele mit tenni,nem az ő szobája ,de ha elindul hagyom,koppan a fejecske,előfordul,az éles dolgokra ügyelek,van hogy ülésből hátraesik,mert nem tudja megtartani magát,de ilyenkor sokszor ha ágyában ,állókában van,nem lehetek minden pillanatban vele így előfordul,hogy kopp van,sajnos.Ha előttem történik,próbálom nem észre venni,akkor nincs sírás.

Kell nekik egy kis önállóság,de ha elindul nem szabad magára hagyni,mármint ha mászik, amikor meg menni fog,nem tudom mi lesz.Mert most ugye ugy mászik,ha kiveszem állókából,kiságyból,de ha menni akar ,akkor nem tudom,minden pillanatban nem lehetek mellette,de muszáj lesz,sztem akkor is majd ha dolog van,marad az állóka,ha meg ráérek,egyik szemem mindig rajta lesz.

2009. márc. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem ülök állandóan mellette. Nálunk nem ő az egyetlen gyerek a családban, így nem tehetem meg, hogy mindig vele legyek. Akkor, ha mindig vele vagy, nehéz szabadságot adni a babának :)) Hidd el, ha egyszer-kétszer koppan is a buksi, el is esik néhányszor, az természetes. Meg kell tanulni minden babának, hogy hogyan dőljön, essen el, hogy ne fájjon neki annyira. Sokszor nem is igazán azért sírnak, amikor eldőlnek, elesnek, mert nagyon fáj valamijük, hanem azért, mert a felnőtteken látják, hogy azok megijedtek, tehát baj van.. Engedd a babádnak, hogy felfedezze a világot (persze, ésszerű határok között) és próbálj kevésbé aggódni! Ha nagyon félted, tedd járókába, ott biztonságban tudhatod. nagycsaládos anyuka
2009. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsó válaszolónak. Én se szoktam állandóan követni. Esett már párat, de melyik gyerek nem. A fiam utálja ha a nyomában vannak. Hiszti rohamot kap. Hétvégén itt volt anyósom és úgy féltette a gyereket, aztán meg hiába volt mellette nagyobbat esett mint mikor egyedül van. Meg olyan nyűgös volt tőle, hogy nem engedte el a kezét, persze amikor elment egyből jó kedve lett a gyereknek:)
2009. márc. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!