Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik igény szerint szoptattok,...

Akik igény szerint szoptattok, és akik nem, hogy csináljátok? Hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 8 hónapos.Eddig úgy haladtunk a hozzátáplálással, ahogy "kell", egy étkezés ki volt váltva, kezdtük kiváltani az ebédet is,de mikor bejött ez a nagy meleg többször szoptattam, mert ébredés után igényelte, gondolom szomjas volt.

Most ott tartunk, hogy reggel szopizik, utána kap reggelire falatkákat(van hogy 6-7 között szopizik, visszaalszik, és csak 8 kor reggelizünk),10-11kor mikor ébred szopizik, utána gyümi, ebéd előtt nem szopizik, sokszor utána se, ez 1-2-3 körül van, mostanában változó, aztán alszik(általában fél órát)mikor ébred szopizik, aztán 4-5 fele valami gyümi, tönkölybúzás kuki, aztán fürdés előtt fél7-7 fele megint kap falatkákat, vagy a főzeléket ami ebédről maradt, aztán fürdetés után szopizik, de általában 5-10 perc alatt bealszik a mellemen....

Szóval most nem tudom hogy jó-e ez így, első baba vagyok, néha annyira el tudok bizonytalanodni.

Kevesebbet kéne szoptatnom már?Akkor nem megy el a tejem?

Tudom, hogy reggelit-vacsit ilyenkor még nem szoktak adni, de igényli, nagyon szereti, képes megenni egy fél kg-os kenyérből, egy szeletnek a belét, nem is tudnék úgy reggelizni, hogy ne adjak neki!

Jól csinálom?vagy nem??:((

Mindenki azt mondja rá, hogy óriásbébi, ami szerintem nem igaz, 73 cm, 9 kg....lehet soknak tűnik, de arányos nagyon!És mi is magasak vagyunk apával.


2011. jún. 21. 17:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kislányomnak egy foga van simán boldogul a kenyérrel.
2011. jún. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
tényleg?én még csak pépeket meg püréket merek adni neki,de mondjuk mi még kb. 3-4hete kezdtük el a hozzátáplálást
2011. jún. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
2 foga van alul, de soha nem turmixoltam neki, az elejétől szépen megeszi a darabosat, ezzel nincs gond.
2011. jún. 23. 18:04
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a kenyér dolgon ne nagyon rágd magad.A legtöbb baba elég jól tudja hogy mire van a szervezetének szüksége.Sokszor pár napig csak husit esznek,aztán megint pár napig csak a köretet kérik,aztán megint pár napig csak rágcsálnak ezt-azt de semmi értelmes nem jut beléjük.Mégsem halnak éhen és elég jól fejlődnek.Ráadásul sokszor oka van annak,hogy rákatannak egy bizonyos ételre.Én pl. alsós koromban mindenhez mustárt ettem brutális mennyiségben.Sokszor még a kanálról is nyalogattam,csak úgy,magában.Aztán kiderült,hogy vashiányom van.Úgyhogy figyeld őt,de ha nem veszel észre brutális változást a súlyában,akkor szerintem semmi gond a kenyérrel :)
2011. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van!köszönöm a megnyugtató válaszod!

Most hogy így írtad, eszembe jutott, hogy öcsém meg a vajra és a kukoricára volt rákattanva egy időbe, és most teljesen normális 13 éves:)

köszönöm:)

2011. jún. 24. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!