Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok? Előbb baba...

Mit gondoltok? Előbb baba aztán karrier, vagy előbb a munka utána a baba?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
mindenki különböző s maga dönti el...engem sose érdekelt a karrier, így 25 évesen anya lettem, másra se vágytam.de megértem azt is aki karriert szeretne utána babát.
2009. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sosincs jó időpont, legalábbis olyan semmiképp, ami mindenkire egyaránt érvényes. De még egy ember életén belül sincs soha tökéletesen alkalmas időpont, valami érv vagy ellenérv mindig közbeszól. Van olyan a rokonságomban, aki 20 évesen nekikezdett a családalapításnak, hamar megszülte mindkét gyermekét, majd nagyon jól jövedelmező vállalkozásba kezdtek, ma már (alig túl a negyvenen) rég túlvan a babázás nyűgjein, sőt nemrég unokája is született, és nagyon boldog házasságban él. De olyat is ismerek, aki hamar szült, és azóta is folyamatos anyagi gondokkal küzd. A "késői" - értem ezalatt a 30-on túli babavállalást - is megvan az előnye és a hátránya is. Előnye, hogy valószínűleg nincsenek addigra filléres gondjaid, hátránya, hogy esetleg addigra olyan rejtett problémák lehetnek az egészségedben, ami akadályozza a teherbeesést, és szorít az idő... De előnye, hogy sokkal higgadtabb, türelmesebb vagy. Viszont ha már a párkapcsolat addigra "lanyhul" a a baba csak ront és nem javít a helyzeten.


Sajnos ez egy egyénre ( vagy inkább párra) szabott eldöntendő kérdés. Nincs tuti recept a boldogságra.

2009. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én még nem voltam 25 mikor megszületett a pici lányom, és én sem bánom. Mostanában furcsán néznek az emberre, ha fiatalon szül, vagy nem. Félre ne értsetek senkit nem akarok megbántani, vagy elítélni, ha előbb a melót választja. Csak kíváncsi vagyok, ki hogy gondolja.
2009. márc. 24. 14:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetem után bevállaltam 2 gyereket. Már nem csinálhatok olyan karriert a szakmámban mint friss diplomásként ott nyomban. De már nem is érdekel. Nekem fontosabb a család, aztán ha ovisok lesznek és visszamegyek dolgozni biztos nem olyan szempontokat fogok választani mint tettem volna azt régen. Kevesebb pénzért de lehetőleg kevés túlórával járó állást fogok keresni h minnél többet lehessek a családommal.
2009. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éves voltam, amikor az első babám született. Egyáltalán nem vonzott a "karrier", igaz, pedagógusként nem is nagyon lehet karriert csinálni:)). Azóta eltelt 16 év és egyáltalán nem bántam meg, hogy olyan korán szültem. Igaz, van másik 3 gyerekünk is. A legkisebb 7 hónapos. Időközben dolgoztam is és majd szeretnék is, de nálam mindenképpen a gyerekek az elsők! Nálam ez a fontossági sorrend. Persze, mindenki maga tudja, mikor és mennyi gyereke vállal. Ez mindenkinél saját döntésnek kell lenni.
2009. márc. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!