Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam nyaki hipotóniával...

A kisfiam nyaki hipotóniával született és az a problémám hogy evés közben a két szája szélén kifolyik az étel. Járunk Dévény-tornára ott mindig megmaszirozzák de az nem változik. Küzd valaki hasonló problémával?

Figyelt kérdés
2009. márc. 24. 20:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
érdekes amit írsz! én ilyet nem tapasztaltam, de ugyanilyen problémával született a fiam. A papírja szerint "ferdenyak" miatt kezelik Dévény-tornával. nyaki hypotonia. Evésével nálunk nem volt gond, bár az elejétől cumisüveges volt, mert nem tudtam szoptatni, így fejtem neki. Hogy érted tulajdonképpen, hogy kifolyik az étel? hogy eteted? mármint milyen testhelyzetben? a buksiját nem tartja? mennyi idős?
2009. márc. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A lányom is nyaki hypotoniával született,nem kellett tornáztassam és hamar elnőtte.

Nem volt semmi gond az evéssel,sőt nagyon nagyevő.

Most 10 éves makk egészséges.

2009. márc. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak fekve hajlandó enni kézben nem marad meg.A fejét már nagyon szépen tartja forog oda vissza.A tornászunk azt mondta hogy az arca nagyon merev?és talán ezért lehet.Azt is szokta neki maszirozni de nem veszek észre javulást.Kanállal nagyon szépen eszik csak a cumisüveggel van problémánk.
2009. márc. 25. 14:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Remélem, ránézel majd erre a kérdésedre!


Megírnád kérlek, hogy mi lett az eredménye a "kifolyásnak"? Hogy fejlődik a fiad azóta?

Az én fiam 4 hetes most, enyhe nyaki hipotóniát állapítottak meg nála, és ugyanígy folyik a szája mindkét oldalán az étel. Az állán meg van egy vízszintes ránc, mert az ajkát alul mindig beszívja.

Nem tudtam, hogy ezt meg kell említenem a neurológusnak, így "csak" nyaki hipotóniát állapított meg, de szerintem akkor esélyesek vagyunk egy arc hipotóniára is. :(

Írj majd kérlek! Köszönöm!

2011. febr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!