Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a pelusró...

Hogyan szoktassam le a pelusról a kislányom?

Figyelt kérdés
Októberben lesz 3 éves. Még nem eszik kanállal, nem iszik egyedül, még cumisüvegből sem, nem beszél, csak néhány szót mond. Szerintetek elég érett hozzá, hogy leszoktassam a pelusról? Hogyan kezdjek hozzá? Bilire vagy wc-re szoktassam inkább?
2009. márc. 25. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ne most, hanem nyáron. Hagyjad pelus (és bugyi) nélkül szaladgálni nyaralás alatt.
2009. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
A bilizés me kellett volna kezdened 1 éves korától.Kanállal fog enni ha hagyod enni egyedül.Elöször biztos nagy rumli lessz de idövel mind ügyesebb lessz.A beszéddel kapcsolatba beszélj vele sokat énekelj neki mondókákat is mondhatsz vidd gyerekek közé.segit ha a cumisüvegre fogantyut teszel az én lányom igy már egyedül iszik és már 9 hónapos korátol egyedül iszik cumisüvegböl.
2009. márc. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a nagyobbik lányom nyári gyerek (most 13 éves lesz). A kicsikém 11 hónapos.

Azon a nyáron , mikor 2-t töltötte volna a nagyobbik lánykám,soha nem adtam rá pelust, csak bugyit. A bilit már ismerte(igaz nem egy évesen), mindig mondtam, mutattam neki, hogy mire való. Ha sikerült használnia nagyon-nagyon megdícsértem:)

Szerintem hagyd lánykádat is pelus nélkül mászkálni a lakásban. Mond neki, hogy szóljon, ha kaka vagy pisi van. Eleinte mindent összepisil, de szép lassan rájön a segítségeddel, hogy mire való a bili.

Az önálló evés-ívással kapcsolatban hagyd önnállósodni. Add a kezébe a kanalat, poharat, mutasd meg neki, hogy kell használni. Dicsérd meg milyen ügyes. ( nem baj, ha kiönti, leejti, Te csak mosolyogj) Ráfog jönni szép lassan,de hagyd ÖNÁLLÓAN tevékenykedni!!

Beszédről pedig annyit, hogy mindig beszélj hozzá, bármit csinálsz mondjad, nevezd meg a tárgyakat, mindent, mesélj, énekelj, mondókázz:):)Ő figyel és egyszercsk elkezd dumálni.

A szobatisztaság, az egyedül evés-ivás a beszéd mind feltétele annak, hogy betudd íratni az óvodába majd.

Bármi kérdésed van írj privátot. Szívesen válaszolok.

Minden jót nektek:)

2009. márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos nagylánykám le van maradva a fejlődésben, ezt vizsgálták, papír van róla. Autistagyanús volt. Pár hója derült ki, hogy mégse az. Ezért mindent máshogy kellett csinálni vele. Nem az önálló életre való nevelés volt a cél, hanem az, hogy valahogy jelezze ha éhes vagy szomjas. Nem beszélni tanítottuk, csak valahogy jelezni. Orvosi javaslatra. És most teljesen magunkra hagytak minket, a védőnő nem jön ki, dokihoz már nincs pénzem visszavinni, anyós nem áll szóba velem, anyum meg meghalt, és teljesen tanácstalan vagyok.

Hogy mutassam neki, hogy mire jó a bili? Honnan fogja tudni, hogy a pisi vagy a kaki szó mit is jelent?

De tegnap elkérte a cumisüveget, azóta le se teszi, egyedül iszik, nem kéri, hogy segítsek, és ma megevett egy teljes joghurtot kanállal egyedül, és még csak a ruhája se lett olyan!

2009. márc. 27. 00:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

utolsó válaszoló vagyok.

Nincs véletlnül egy nagyobb gyerek a környezetetekben?Ő sokat tudna segíteni. Ha látja a lánykád, hogy a másik gyerek mit csinál, tuti utánozná.Nálunk is a keresztfiam a nagyobb és sokat jelentett, hogy látta a lányom, hogy hova pisil, kakil az uncsitesó:)

De szerintem napközben ültesd a bilire sokszor, hátha éppen akkor kell neki pisilni, kakilni. Ha sikerült, nagyon-nagyon dícsérd meg.

Sokszor kérdzezz rá nem kell pisilni, kakilni, hozzam a bilit?

Az a legkisebb gond, hogy összekeveri esteleg a pisit, vagy a kakit. A lényeg úgyis az, hogy szóljon:) egy idő után rájön, melyik melyik.:)

Az a lényeg legyél nagyon türelmes, és sokszor dícsérd.

Ha esetleg nem akarja elfogadni a bilit próbálkozz a wc-vel. Lehet rá venni "szűkítőt" ülőkét, nem drága.

Remélem tudtam segíteni.

Bármiben tudok segíteni, írj bátran.

Minden jót nektek:)

2009. márc. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen! Mivel nálunk hideg van egy kicsit, harisnyában vannak a csajok, azt hiszem megvárom a jobb időt!

Sajnos nincsen nagyobb gyerek, csak egy hugicája van, de ő pont egy évvel fiatalabb a nagyobbnál.

Remélem sikerülni fog!

Köszi szépen!

2009. márc. 27. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!