Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy a 4 hónapos...

Normális, hogy a 4 hónapos lányunk folyamatosan szopja az ujját?

Figyelt kérdés

Egyfolytában a szájában van a kis keze.

Néha még a cicizést is abbahagyj,a csak hogy az ujját szopja, és csak akkor ha jobb oldalán fekszik.- ez nem lehet valami neurológiai dolog?


Megyünk dokihoz nemsoká, csak aggódom


2011. jún. 27. 14:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Lehet.

Kivételesen megmérheted mennyit evett, de ne csinálj rendszert belőle. Rakd egy napig többször cicire, aztán megint visszaáll a termelés. Van olyan is, hogy van benne tej, mégis nehezebben jön.

2011. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Az én fiam detto.

Igaz nem a ciciztetésnél hanem a főzelék,tejpép evészetnél csinálja ezt hogy bekapja az ujját és szintén a jobb kezét szopizza csak.És így is alszik el.Nekem is kb. egy hónapig szívta csak a rendes cumit aztán átszokott az ujjára.6 hónapos lesz.

Ne aggódj ezzel nem lehet mit tenni,ők az ujjacskájukon nyugszanak meg és nem a cumin.

2011. jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11:16. Akitől meg elveszik a cumit, az rászokik a körömrágásra, vagy a hajhúzgálásra. Másnap.
2011. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!


A nagyobbik fiam 3 hónapos korától kezdve szopta az ujját, szinte megállás nélkül:) Cumi sosem kellett neki!

3,5 évesen már teljesen előreálltak a fogai, de az istenért nem akart lemondani az ujjszopásról.

Végül mutattunk neki egy képet a fogszabályzóról( egy csúnya feketét), úgy megijedt tőle, hogy soha többet nem szívta. Most 4 éves és néha még mindig megkérdezi, hogy ugye akkor nem kell neki fogszabályzó, ha nem szopja az ujját?:D

Szóval nekünk ez vált be.

2011. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

én idén februárban szoktam le a körömrágásról.

nagyon nehezen.

de nem vitát akartam szítani, egyenlőre van még odő ezen agyalni hogy mikor és hogy szokik le róla :D

2011. jún. 29. 13:10
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem kell az újszpoást annyira feli.Én jelenleg 26 éves vagyok,12évesen szoktam le az újszopásról.Nyugtatott egyszerűen,csak kórházba kerültem és ott szégyeltem szopni,így sikerült leszoknom róla.Fogszabályzóm igaz volt,de nem hinném,hogy az újszopástól.Vámpír fogam nőtt,viszont a hugomnak is és ő sose cumizott,és az újját se szopta.Nem kell aggódni!!!!
2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
bocsánat elírtam az első mondatban: felfújni
2011. jún. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kisfiamnál jobban szerettem volna az ujjszopást, mint a cumit. De nem jött be. Sajnos még mindig cumizik elalváskor és nem tudom elvenni tőle, pedig szeptemberben ovi és ott nem engedik az alváshoz.
2011. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!