Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek tejérzékeny vagy...

Akinek tejérzékeny vagy tejallergiás (nem tudom ugyan az-e a kettő) a babája, milyen formában jelentkeztek a tünetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém tejcukor érzékeny. Neki hasfájás és hasmenés volt a tünete. Van olyan aki tejfehérje érzékeny, azoknál nem tudom a tüneteket.
2011. jún. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam tejfehérje-allergiás.

Nála ekcéma, lazább, nyálkás széklet, állandó megfázások, köhécselések, étvágytalanság, sok bukás, iszonyú hasfájás, szelesség és végül vércsíkos széklet voltak a tünetek.

2011. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat.Nálunk semmi ilyesmi,csak annyi,hogy kiütéses lett a pofija.A széklete rendben,egy héten egyszer inkább szorulásos.Először csak a szája körül jött ki most terjed fel az orrára és a szeme körül.Voltunk bőrgyógyásznál,kaptunk krémet,az első 3 napban eltüntette a pöttyöket,de aztán a krém mellett visszajött az összes pötty.Ti mire gyanakodnátok?Egyébként 15 hónapos és 2 hónapja kap tejet és 1 hónapja pöttyös.6 hónapig csak anyatejet kapott aztán tejalapú tápszert.
2011. jún. 28. 14:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Nem tudom, van, akinek tünetei lesznek a tejtermékektől, tejtől, de nem alakulnak ki a súlyosabb tünetek, így nem is foglalkoznak mélyebben a dologgal. De biztos, hogy a tejtől jött ki?

Nem kapott málnát, epret, szedret mostanában?

Mert attól is simán kiütéses lehet, és van akinek hetekig-hónapokig megmaradnak a kiütések még akkor is, ha nem kapja többet, de ha tovább (többször) kapja, akkor nem is csoda.

Esetleg mostanában kapott tojásfehérjét?

A 15 hónapos oltás is okozhat kiütést, de gondolom az oltás előtt is megvoltak a kiütései.


Ha tejallergiás, akkor előbb-utóbb jelentkeznek újabb tünetek is (legalább a hasfájás, szélgörcsök, később a hasmenés), rá fognak jönni, ha ez a baj!

2011. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!