Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kivitelezhető ez a gyakorlatba...

Kivitelezhető ez a gyakorlatban, amit tervezünk? Vagy hová vegyünk szönyegeket?

Figyelt kérdés

Pár napja lett 6 hós a babám, és ma elkezdett mászni, úgyhogy igencsak sietnünk kell eldönteni aztán megvenni! Eddig a nappaliban hagytuk játszani, ami kicsi és nem is vagyunk nagyon ott, viszont ott parketta és középen szőnyeg van, hely a játékoknak, neki ideális. A lakás másik végén a konyha, itt vagyunk legtöbbet, és a 2 közötti 8 méteres folyosón járólapok. A folyosóra lehetne futószőnyeg, de mivel minden más helység (wc, fürdő, spájz) onnan nyílik, kifelé is, akkor nem lehetne kinyitni az ajtót. Tehát marad, hogy csak a konyhára szönyegpadló.

Így a tervünk: ha kimozdulok e 2 helységből, viszem magammal mindenhová, letenni nem tudom, kivéve a wc-vel szembe az autósülésbe. Ez megvalósítható? Hogy látják azok az anyukák, akiknek babája már mászik?


2009. márc. 26. 20:17
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

az a baj, hogy ezt nem fogod tudni így megoldani. ha elindult, akkor nem áll meg:))

és sajna nem nagyon tudsz neki határt szabni. :)esetleg próbáljatok kis rácsot tenni oda, ahová nem mehet, a többi helyre futószőnyeg.

2009. márc. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Hát, nálunk nem éppen ez a helyzet, de hasonló.

Van egy 10éves kistestű kutyim (westie) és egy 1éves babám. Lényegében a lakásunk egyik fele(nappali+gyerekszoba+egy résznyi előszoba) a kislányomé, a lakás többé része meg úgymond a kutyáé (konyha+előszoba). A lányom allergiás a kutyaszőrre így minimalizálnom kell az érintkezésüket, de ha nem lenne allergiás akkor is ugyanígy csinálnám, mivel a napi 2szeri felmosás ellnére is kosz van a járólapon a kutya miatt :S

Nos, hogy kérdésedre is válaszoljak:) Megvalósítható, de számolj vele, hogy sok mindenre nem jut majd így időd mellette, csak ha alszik. Szívem szerint elajándékoznám a kutyusunkat, mert emiatt én is feszültebb vagyok, hogy folyton el vagyok maradva a házi munkával, mivel a kislányom nem tűri ha magára hagyom. Az az ideális ha mászhat utánad szinte bárhová és a nyomodban lehet, ha főzöl ott mászik körülötted egy fakanállal, ha port törölsz akkor ronggyal a kezébe, stb...

2009. márc. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És mit csináljak a folyosón, ahol kifeké nyílnak az ajtók, ami alá szerintem nem fér be szőnyeg? Ti hogy csináltátok ilyen helyeken? És ha mégis, akkor viszont min. 20-30 cm-rel szélesebb a folyosó, mint a futószőnyeg...

A félreérthetőség miatt: amúgy hálószobák az emeleten vannak.

2009. márc. 26. 20:28
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Nalunk az eloszobaban egyaltalan nem maszhatott a baba. Csak a szobaban engedtem meg neki, mert oda cipovel nem megyunk be.

Volt neki jarokaja is, es ott is el volt a jatekokkal.

Amugy etetoszekben is szokott uldogelni a kicsi.

Ne szonyegezd be az egesz lakast, ne engedd mindenhova maszni! Igazabol 1 evesen mar inkabb ugyis menni fog, nem maszni.

2009. márc. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Ha régi típusú az ajtó esetleg le lehetne vágni az aljából egy kicsit. (egyszerű kézi gyaluval) Hátha megoldható és akkor beférne a szőnyeg... :-)
2009. márc. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
11 hónaposak vagyunk, igaz már inkább mászkálunk, de, ez nagyon nehéz, nálunk a két szobában mászkáhat csak a babó, mert 1. előtér fűtetlen kb.8-10 fok, 2.a konyha pici fűtve kb.15 fok, járólap-igazo százezer éves-, 3. fürdő szintén alig fűtve 18 fok, járólap, tudván ezt az én babóm jóelőre a járókához van szoktatva, míg én főzők vagy kint vagyok a hideg helyiségekbe, csak a két szobában lehet mászkálni, fogalmam sincs övő télen mi lesz...én kb. 4X volltam megfázva a télen emiatt, a 23 fokból csak kiszaladtam a 13-ba pl a konyhába. Ja, januári gázszámla 65 ezer, februári 47 ezer, mostani 40 ezer...szóval van amikor a babó nem tud mindig utánad menni, valahogy meg lehet oldani.
2009. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!