Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ehet epret, málnát...

Mikortól ehet epret, málnát egy kisgyerek? Mindenhol mást mondanak.

Figyelt kérdés
Teljes káosz, nem tudom eldönteni. Most 8 hónapos a kisfiunk, a legtöbb helyen azt olvasom, hogy egy éves kora után, de olvastam már azt is, hogy kétéves kora után, egy ismerősöm pedig már 8 hónaposan adott neki epret, és azt mondta, hogy nem lett semmi baja. Az allergia miatt nem kaphat még epret, málnát? Vagy az apró magok miatt?
2011. jún. 30. 00:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

allergia, apró magok ezek összefüggenek. És az, hogy most nem lett semmi baja, még nem jelenti azt, hogy később sem lesz! 2 éves kor alatt nem ajánlják...

Valamint az epernél az is közrejátszik, hogy mivel "földi", nem éppen steril, és nem is tudod jól lemosni, hiába mosod át többször...

2011. jún. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Ja, hozzátenném azt is (első vagyok), hogy a legkisebbik fiam, aki most lesz 1 éves, a héten nekiesett egy mosatlan málnával teli vödörnek és 3mp alatt legalább 10 szemet le is tuszkolt... Ettől egyáltalán nem estem kétségbe, de 2 éves kora alatt nem fog kapni (többet), ha rajtam múlik :-)
2011. jún. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8 honaposan a lanyom mar kapott epret, de en "meghamoztam". Malnat szuron tortem at, igy annak se ette meg a magjat.
2011. jún. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem 2 éves kora előtt nagyon ne adjál. Egy ismerősöm a kicsivel kórházban kötött ki, mert allergiás volt az eperre. Én is csak 2 éves kor felett adtam mindegyik gyermekemnek. Annyit nem ér meg szerintem. Addig van sok más féle gyümölcs, amit már ehet ő is. Pl. most érik a sárgabarack, lassan az őszi is.
2011. jún. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%
Málnát fél éves kortól lehet adni, de én csak bébiételben mertem, mert az úgy van előállítva, hogy véletlenül se kerüljön bele semmi allergizáló anyag.Rendes gyümölcsöt még nem kapott, de az üvegestől semmi baja nem volt.Sőt!Nagy kedvenc!Epret egy éves korig semmiképpen nem szabad adni.Nem is értem, hogy hogyan lehet a kecskemétinek olyan almás-epres bébiétele, amire rá van írva, hogy 6 hónapos kortól...
2011. jún. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Épp a műlthéten kérdeztem meg a gyerekorvosunkat ennek kapcsán.

19 hónapos lesz a kisfiam 1 hát múlva,de azt mondta még nem szabad.

Régebben az egyik ismerősőm gyereke kórházba is került emiatt.

Inkább várj méh a magvasakkal.


4 gyerkőc anyukája

2011. jún. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én bevallom, nem volt egy éves a fiam, mikor epret adtam neki. Vidékről a nagyitól valót, abszolút vegyszermentes gyümölcsöt. Levágtam a széléről a magos részt. :) De sajna nem jött be neki és azóta sem szereti. :(
2011. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenhol másfél évet olvastam.


Különben én -pont a káosz elkerülése végett- szereztem egy táblázatot (a Kismama babaszakácskönyvében találtam), arról hogy mit hány hónaposan lehet adni. Mindent a szerint csináltam, más nem érdekelt. Persze ha másik könyv utasításait követem, (ami biztos nem lett volna teljesen ugyanaz) akkor ugyanúgy nem lett volna gond. De ha öt helyen utánanézek, akkor jött volna a káosz...

2011. jún. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Felénk 1 éves kortól lehet adni az aprómagvasakat. A fiam tavaly 9 hónaposan már evett epret, igaz a magokat lehámoztam róla. Idén nem is tudtam volna eltiltani tőle, mert megy és lopkodja a gyümölcsöket a fáról (meggyet, cseresznyét), bokorról (ribizlit, málnát) a kertben.
2011. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, utolsó vagyok, tavaly a szedret lopkodta a bokorról, attól sem lett baja, pedig akkor nem volt még 1 éves.

Az 1 éves kort meg várnám, de a 2t már túlzásnak találom.

2011. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!