Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt rajtam kívül "paleolit...

Van itt rajtam kívül "paleolit" anyuka?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 11:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%
Úgy tűnik a válasz: nincs
2011. júl. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hello! Hát vagyok, én, egy paleolit anyuka. 15 hónapos a kislányom, paleo módon próbáltuk neki megmutatni az ízek világát, ami jó is volt, csak "gyengék" voltunk, és visszaálltunk a rendes étkezésre. Ekcémák hada, kiütések, stb. És nem tudták kimutatni a kisgyereken, hogy mitől, így visszaálltunk paleora, probléma semmi jelenleg.

Mindegy is, ki mit gondol, mindenki tegye azt, amit a szíve diktál. Ha a gyereknek nem jó. azt gyorsan észre lehet venni, és akkor tud változtatni az ember. Az én környezetemben pl sok vegetáriánus anyuka van, és a kicsik is azok lesznek.

Ha gondolod, írj privátot nyugodtan, hogy ne "zavarjunk" itt senkit. agnes.grosz@prolintech.hu

2011. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Halihó!

Mi egy éve paleolit módon táplálkozunk, most épp babát várunk. Semmiképp sem mondanám egyoldalúbbnak ezt a táplálkozást, mint a nyugati életmód szerintit. Bevásárláskor, amikor belenézek a sorban előttem-mögöttem állók kosarába, mindig elszörnyedek. Szerintem ők étkeznek egyoldalúan. Tej, kenyér, hús, krumpli, tészta, esetleg még 1-2 zöldségféle, és sok-sok dobozos kaja. Mi hetente lgb. 4-5ször eszünk halat, minimum ugyanennyiszer húst, és legalább 10 félét az átlag által ritkábban fogyasztott zöldségfélékből. Emellett rengeteg diófélét, tojást, gombát és gyümölcsöt eszünk. Szóval, ha íratnának velem táplálkozási naplót, és összevetnék a statisztikákkal, nos jóval többfélét eszünk, mint a "normálisak". Eddig sosem "csaltam" vagy inogtam meg, mivel meggyőződéssel teszem, amit teszek. Kismamaként azonban szerintem úgy kell étkezni, ahogy a paleolit gyermekeknek ajánlják. Vagyis eszem rizst és a belőle készült tésztát. Nem is tehetek másképp, mert megőrülök a tésztáért amióta babát várok. Emellett eszem zabkorpából készült tejbegrízt (diótejjel), mert a zabkorpában van a legtöbb magnézium, és sajnos görcsölős vagyok. Ennyi a "bűnöm". Nem hiszem, hogy ezzel ártanánk a babánknak, mivel ha így lenne, már kihalt volna az emberiség még a mezőgazdaság térhódítása előtt. Ne hagyd magad eltéríteni, bár ha jól olvasom, edzett vagy. :-) Aki ezt ellenzi, az nem tájékozódott kellőképpen, és csak a médiából és az egészségügy propagandáiból ráragadt frázisokat szajkózza. Eddig aki elolvasta az ebben a témában íródott komolyabb szakirodalmat, az semmiképp sem ellenzi, maximum bevallja, hogy ő erre képtelen.

Sógornőm azóta paleolit anyuka, amióta tejallergiás lett a 2 éves kislánya. A védőnő azt mondta, hogy a tejről való lemondás nagyobb veszteség, mint a kicsi kisebesedett bőre! 100 évvel ezelőtt, amikor egy átleg tehén tejtermelése 2l/nap volt (ma 30 liter), csak annak a gyereke ivott tejet, akinek volt tehene. Mégsem maradtak vissza a fejlődésben.

2012. jan. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Szia!

Én is paleolit anyuka leszek.Most terhesen paleózom.

Nem tudom sokan miért hiszik azt,és mire alapozzák,hogy káros a paleo étrend.

Így éltek őseink is.Ha olyan káros lett volna,már kihalt volna az emberiség!!!

2012. nov. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!